Atunci cand iubesti si nu esti iubit.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Rey97
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 214
Joined: 02 Apr 2015, 15:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

04 May 2015, 23:46

VegaS wrote:N-ai cum să iubești o persoană, doar având-o prin preajma ta în unele ocazii.
Atașat? Probabil, mai ales dacă e pe gustul tău. Obișnuință, simpatie? Cu siguranță.
Cu toții avem astfel de cunoștințe, cărora le suntem simpatici, de nădejde ș.a.m.d, însă de la a simpatiza o persoană la a o iubi e cale lungă. La ce bun să te dedici pentru o posibilă relație, când din partea ei nu ai niciun răspuns.
O relație se consumă 50% în primii 2-3 ani. Dacă voi la început nu aveți nimic, cum va fi pe parcurs? Aștepți să te iubească, să se îndragostească de tine? Când? De ce? Cum? Crezi că simte și ea ceva pentru tine? Mă îndoiesc, mai ales că e tânără (presupun) și n-ar avea nimic de pierdut să încerce. De ce n-a făcut vreun pas până acuma? E simplu: n-o interesezi, SAU are un mod aparte de a fi și nu știe să se exteriorizeze. Îți doresc a doua variantă, dar slabe șanse. Invit-o undeva, de preferat ceva mai retras, chiar și un separeu în vreun local. Se încălzește afară... mergeți prin parc, nu știu, undeva unde să fiți împreună și să vorbiți despre habar n-am, cum cădeai la fotbal acum 5 ani, iar ea se machia cu lucrurile maică-sii. Orice, doar să petreceți alături suficient timp în care să vedeți dacă vă mai doriți astfel de ieșiri, dacă vreți să vă spuneți lucruri personale și multe altele. Așa că tu te gândești că ți-ar plăcea să-ți fie iubită, iar ea se gândește dacă mergi mâine cu ea să-și cumpere jeanși, nu rezolvați nimic. Pune piciorul în prag și lasă timiditatea deoparte, la urma urmei n-ai nimic de pierdut. Dacă nu e să fie vă aveți ca amici în continuare și poate e mai bun și important pentru voi. Fete sunt destule, băieți la fel, iar având în vedere că nimeni nu-i perfect, oricând poți găsi ceva mai bun. O vrei pe ea? Arată-i și fii mereu pe gustul ei.
Cât despre indiferența ei, la fel fac și eu cu persoanele care mă interesează. Dacă o sun azi, o sun și mâine, dar poimâine sigur nu, altfel cădem în obișnuita rutină cotidiană, și nu e bine. Femeile nu știu ce vor, le plac bărbații misterioși și care-i surprind. N-o suna nici tu, iar dacă nu te sună ea în a 4-a zi, pierd orice. Te va întreba prostii, atât doar să stabilească un contact cu tine, pentru că o frământă. Nu faptul că ești tu bine sau nu, ci de ce nu o cauți cum ai mai făcut-o. De acolo mai departe e floare la ureche, însă e esențial să simtă și ea ceva pentru tine, altminteri nu te va suna o lună întreagă. N-are de ce! Baftă și nu te implica prea tare, nu merită la început. Distrează-te și nu-ți irosi timpul aiurea. Numai o dată ai vârsta de acuma! Salut!

__________
"Mulți dintre cei pe care îi lăsăm să intre în viața noastră sunt persoane care nu merită asta. Teama se instalează în sufletele noastre și ne aduce neîncrederea în ei, însă suntem noi a decide: Vrem să-i ținem aproape, să credem, să ne bucurăm de ei și de acele momente, să ne agățăm de o speranță, sau tragem perdelele și nu mai lăsăm soarele să intre în sufletul nostru?! Îmbătător este momentul în care un prieten se dovedește a fi adevărat și usturătoare este clipa în care ți-ai dat seama că te-ai înșelat. Este un adevărat labirint această viață dată nouă, însă frumusețea ei e că fiecare om este diferit de altul. Tu cine ești?!" Fragment - Gânduri spre nicăieri / 2012 (VegaS)
Multumesc frumos , mi-ai deschis capul .
si multumesc si tie @milber o sa fac si ce ai zis tu .
RoyalServer 2
User avatar
JuNNNkie.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 227
Joined: 26 Aug 2012, 19:41
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 11 times
Been thanked: 25 times
Contact:

05 May 2015, 16:39

Si eu sunt in aceasi situatiie ... eu incerc sa nu o mai bag in seama sa vad daca uita de mine sau nu .
Banii nu te schimbã, ii schimbã pe cei din jur.
Uneori e mai nobil sã spui o micã minciunã decât un adevãr dureros.
User avatar
MrSpoke
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 587
Joined: 12 Apr 2014, 18:58
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 69 times
Been thanked: 14 times
Contact:

05 May 2015, 16:56

friendzone level 9999+

Am vazut aici un post ca nu stii cum sa o lasi. Deci fii atent cum, nu mai vorbest cu ea efectiv. Daca te contacteaza ea te comporti cat poti de sec si te asigur ca o sa iti zica ca te-ai schimbat si chestii din astea... sa nu-ti pese man, gandeste-te si la tine nu numai la ea.
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

05 May 2015, 17:06

Sunt destule fete si esti chiar tampit daca tu crezi ca ii poti regasii fericirea intr-o fata care ea cel mai probabil se pisa pe tine.
Asadar, daca nu te iubeste, tu de ce o iubesti? Nu incerca sa fii cu ea in cazul asta, ****-o si las-o.
User avatar
Emi eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2233
Joined: 08 Feb 2012, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: No status available.
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Restrictie moderator
Fost moderator
Nume anterior: Synk12
Location: Neverland
Has thanked: 90 times
Been thanked: 49 times
Contact:

05 May 2015, 18:16

In cazul de fata esti mai mult femeie decat ea.In curand o sa va impartiti chilotii si sutienele..
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

05 May 2015, 18:18

JuNNNkie. wrote:Si eu sunt in aceasi situatiie ... eu incerc sa nu o mai bag in seama sa vad daca uita de mine sau nu .
Asta e doar in mintea ta, probabil crezi ca o sa se intoarca plangand, e total gresit, ori o abordezi si vezi daca chiar simte ceva pentru tine, ori o lasi in *** de *****.
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

05 May 2015, 19:38

Din tot ce-ai mentionat cam in toate posturile din acest topic, cred ca iti este "frica" sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna, iar in caz de te refuza, sa nu mai tineti legatura asa de bine ca inainte. (in cele mai multe cazuri asa se intampla)
Rey97
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 214
Joined: 02 Apr 2015, 15:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

05 May 2015, 19:47

Ma fratilor am hotarat , sa nu-i mai dau mesaje , sa nu o mai sun, sa astept sa ma caute ea , azi nu i-am zis nimic nu i-am dat niciun semn de viata, dar nici ea mie, daca o sa fie sa vorbesc cu ea voi vorbi fata in fata cu ea, daca e sa fie ceva intre noi Da , dar sa traga si ea sa vrea si ea nu sa vreau nu mai eu , bine daca nu nu... oricum voi incerca sa o corup .. ar fii mai multe de zis. Multumesc tuturor pentru sfaturile date. >:D<
Amun
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2004
Joined: 06 Apr 2008, 22:03
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Sawyer
Fost Moderator
Has thanked: 80 times
Been thanked: 116 times

05 May 2015, 20:33

Nu este bine sa faci nici exact ce spun altii , banuiesc ca ai o gandire cat de cat matura incat sa tragi concluziile dupa toate parerile pe care le-ai primit aici.
Parerea mea este ca nu ar trebui sa faci ceva ce nu iti sta in fire. Trebuie sa fi tu si sa nu incerci sa pari altceva decat esti doar pentru a impresiona sau a primii atentie. Comporta-te cat mai natural iar daca ea simte ceva , o sa vezi asta din actiunile ei .
Distantarea de care vorbesti poate sa vina si din cauza faptului ca tu esti mai tot timpul cel care o cauta . In mintea unei fete atunci cand devii obsesiv de interesat de ele , isi pierd interesul . Asteapta si tu ceva din partea ei ca sa vada ca nu esti in limba dupa ea si daca vrea ceva serios ar trebui sa iti dea si ea de inteles chestia asta.
Royal.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 235
Joined: 11 Jan 2015, 00:30
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie mesaje private
Fond eXtream: 0
Contact:

05 May 2015, 20:46

Rey97 wrote:Ma fratilor am hotarat , sa nu-i mai dau mesaje , sa nu o mai sun, sa astept sa ma caute ea , azi nu i-am zis nimic nu i-am dat niciun semn de viata, dar nici ea mie, daca o sa fie sa vorbesc cu ea voi vorbi fata in fata cu ea, daca e sa fie ceva intre noi Da , dar sa traga si ea sa vrea si ea nu sa vreau nu mai eu , bine daca nu nu... oricum voi incerca sa o corup .. ar fii mai multe de zis. Multumesc tuturor pentru sfaturile date. >:D<
de fete de alea sa fugi cat vezi cu ochi nu sa astepti dupa ele... genu de fete care daca apare unu mai calumea te lasa imediat , panarame infecte .... iar la cum esti tu putin mai rusinos , timid , va face ce vrea din tine si tu o vei ierta mai mereu , asa ca sfatul meu il repet , cauta alta pe masura ta , sa se merite , si ca sa o uiti se poate te asigur eu. Dupa primele contacte cu fete , vorbit una ala ai sa vezi cum nu iti mai sta capu la ea , faza e ca tu tot pe ea esti axat si n-ai cum sa o uiti daca continui tot asa , e de ajuns doar sa vorbesti cu o fata si sa te imprietenesti dupa bag mana in foc ca o uiti
Rey97
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 214
Joined: 02 Apr 2015, 15:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

05 May 2015, 20:50

Royal. wrote:
Rey97 wrote:Ma fratilor am hotarat , sa nu-i mai dau mesaje , sa nu o mai sun, sa astept sa ma caute ea , azi nu i-am zis nimic nu i-am dat niciun semn de viata, dar nici ea mie, daca o sa fie sa vorbesc cu ea voi vorbi fata in fata cu ea, daca e sa fie ceva intre noi Da , dar sa traga si ea sa vrea si ea nu sa vreau nu mai eu , bine daca nu nu... oricum voi incerca sa o corup .. ar fii mai multe de zis. Multumesc tuturor pentru sfaturile date. >:D<
de fete de alea sa fugi cat vezi cu ochi nu sa astepti dupa ele... genu de fete care daca apare unu mai calumea te lasa imediat , panarame infecte .... iar la cum esti tu putin mai rusinos , timid , va face ce vrea din tine si tu o vei ierta mai mereu , asa ca sfatul meu il repet , cauta alta pe masura ta , sa se merite , si ca sa o uiti se poate te asigur eu. Dupa primele contacte cu fete , vorbit una ala ai sa vezi cum nu iti mai sta capu la ea , faza e ca tu tot pe ea esti axat si n-ai cum sa o uiti daca continui tot asa , e de ajuns doar sa vorbesti cu o fata si sa te imprietenesti dupa bag mana in foc ca o uiti
probabil ca asa o fii.. eu nu o voi mai cauta de loc, daca ea vrea sa ma caute sa ma caute.
User avatar
Cristianos
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 595
Joined: 25 Jul 2013, 12:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Botosani
Has thanked: 23 times
Been thanked: 31 times
Contact:

05 May 2015, 20:50

Las-o fratioare,in situatia ta am fost si eu acum cateva luni,acum ma doare fix in pla si ma simt mult mai bine asa,intotdeauna o sa gasesti ceva mai bun :> pi2de sunt destule,nu are rost sa stai dupa nimeni,mai ales cand esti tanar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information