Audi A4 sau Bmw 320

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

12 Mar 2015, 18:28

Iarna asta cu un 318 benzian cu esp activat nu fugea de cur si la muntea a mers fara probleme , desii ai dreptate AUDI pune in cap orice 4x4 dar un 320d ingrijit are consum mic si e mai tineresc audi au consum mare...
THINK it`s not illegal yet !
RoyalServer
User avatar
Ovidiu_
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3142
Joined: 02 Apr 2013, 15:55
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 141 times
Been thanked: 295 times
Contact:

12 Mar 2015, 18:33

audi e baza
daca esti interesat de un golf5 pm, adus de curand din germania
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

12 Mar 2015, 20:37

Ovidiu_ wrote:audi e baza
daca esti interesat de un golf5 pm, adus de curand din germania
Ovidiule am mai vorbit stii cum sta treaba vara viitoare :))) facem treaba
THINK it`s not illegal yet !
Andrei N.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1365
Joined: 04 Sep 2010, 14:49
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: msK, ANGU
Has thanked: 217 times
Been thanked: 202 times
Contact:

12 Mar 2015, 22:03

1. Gasesc un a4/320 la 4000 de euro bun?
2. Gasesc VW Passat la 5000 ( 2006 cred ),fara sa mai bag 1000 dupa ce il cumpar ?
.
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

12 Mar 2015, 22:07

Tu vrei sa cautam noi pentru tine acuma ? Masinile trebuie sa le vezi personal, cu cineva care se pricepe, preferabil un mecanic. Si trebuie sa vezi cu zecile, nu s-o iei pe prima care ai vazut-o.

Ai autovit, 4tuning, mobile.ro + alte forumuri la okazii, olx, tocmai. Chiar si in ziar sunt o gramada.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
Andrei N.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1365
Joined: 04 Sep 2010, 14:49
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: msK, ANGU
Has thanked: 217 times
Been thanked: 202 times
Contact:

12 Mar 2015, 22:11

BRANDY #1 wrote:Tu vrei sa cautam noi pentru tine acuma ? Masinile trebuie sa le vezi personal, cu cineva care se pricepe, preferabil un mecanic. Si trebuie sa vezi cu zecile, nu s-o iei pe prima care ai vazut-o.

Ai autovit, 4tuning, mobile.ro + alte forumuri la okazii, olx, tocmai. Chiar si in ziar sunt o gramada.
Stiu ca am autovit si restu'. Daca stau sa caut gasesc passat din 2010 la 3000 de euro,asta nu inseamna ca e bun;daca stau sa ma gandesc mai bine chiar nu are cum sa fie bun.
Am pus doua intrebari nevinovate iar daca stie cineva sa imi raspunda bine,daca nu,nu cer sa caute nimeni pentru mine.
.
User avatar
jeicabbb
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 492
Joined: 08 Dec 2014, 23:36
Detinator Steam: Da
CS Status: p_mea
SteamID: d hoes
Fond eXtream: 0
Location: california

12 Mar 2015, 22:18

Andrei N. wrote:
BRANDY #1 wrote:Tu vrei sa cautam noi pentru tine acuma ? Masinile trebuie sa le vezi personal, cu cineva care se pricepe, preferabil un mecanic. Si trebuie sa vezi cu zecile, nu s-o iei pe prima care ai vazut-o.

Ai autovit, 4tuning, mobile.ro + alte forumuri la okazii, olx, tocmai. Chiar si in ziar sunt o gramada.
Stiu ca am autovit si restu'. Daca stau sa caut gasesc passat din 2010 la 3000 de euro,asta nu inseamna ca e bun;daca stau sa ma gandesc mai bine chiar nu are cum sa fie bun.
Am pus doua intrebari nevinovate iar daca stie cineva sa imi raspunda bine,daca nu,nu cer sa caute nimeni pentru mine.
targ vitan , daca stai in bucuresti
last king$
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

12 Mar 2015, 22:32

jeicabbb wrote:
Andrei N. wrote:
BRANDY #1 wrote:Tu vrei sa cautam noi pentru tine acuma ? Masinile trebuie sa le vezi personal, cu cineva care se pricepe, preferabil un mecanic. Si trebuie sa vezi cu zecile, nu s-o iei pe prima care ai vazut-o.

Ai autovit, 4tuning, mobile.ro + alte forumuri la okazii, olx, tocmai. Chiar si in ziar sunt o gramada.
Stiu ca am autovit si restu'. Daca stau sa caut gasesc passat din 2010 la 3000 de euro,asta nu inseamna ca e bun;daca stau sa ma gandesc mai bine chiar nu are cum sa fie bun.
Am pus doua intrebari nevinovate iar daca stie cineva sa imi raspunda bine,daca nu,nu cer sa caute nimeni pentru mine.
targ vitan , daca stai in bucuresti
Si daca nu sta acolo, tot merita sa traga o fuga. Sunt masini bune acolo la preturi ok. Eu inainte sa plec in Germania am facut un tur al Sudului, prin toate targurile posibile. Ai ce vedea.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
G!uKy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 37
Joined: 25 May 2013, 16:39
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 4 times
Contact:

12 Mar 2015, 22:49

Audi A4, clar, familia mea foloseste unul.
Consum 5.5-6.5 depinde.
Piese foarte ieftine, asemanatoare ca la golf4, acum recent am avut un mic accident, a intrat cineva in portiera, in total ca sa o repar am dat un mil si jumatate, portiera arata ca noua.
Acum depinde ce noroc ai, si pe mine ma atragea un bmw, dar piesele sunt foarte scumpe si consuma destul de mult.
Doar ca la Audi, cand ti se strica o bucsa, trebuie sa schimbi toata aripa, iar una costa 2 mil, acum nu stiu daca si la bmw e la fel.

Oricum, daca ai intrebari le astept in pm.

P.S: Iti recomand sa te uiti la Diesel 1.9, cele mai bune.
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

13 Mar 2015, 09:32

Andrei N. wrote:1. Gasesc un a4/320 la 4000 de euro bun?
2. Gasesc VW Passat la 5000 ( 2006 cred ),fara sa mai bag 1000 dupa ce il cumpar ?

Daca ai dat 5000 pe o masina sa nu crezi ca nu trebuie sa mai bagi bani in ea sau ca ai scapat cu atata. Nimeni iti vinde o masina in stare buna...si domne feri sa iti ei Passat sau Golf 5 ca ai bulit-o ! Motoarele diesel sunt foarte costisitoare la intretinere si daca nu faci minim 80.000 KM / an nu se justifica deloc sa iei diesel.

Iti recomand sa iti aduci din Germania si sa mergi cu cineva care se pricepe. Sunt coji si acolo stai linistit dar macar aia isi fac reviziile la reprezentante si nu au strazile din Romania. Un golf 4 din Germania la 250.000-300.000 KM an 2002-2004 te tine mult si bine pana la 1 milion si ajungi undeva la 4000 de euro cu el (adusu si inscrisu inclus).

Io am un Opel Astra G 1.6 benzina si crede-ma ca trebe sa-ti pui capu pe capota sa-i auzi motoru. Daca maine pica ceva la ea mi se rupe ca sunt ieftine piesele iar consumu e surprinzator de bun pentru un benzinar.
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

13 Mar 2015, 11:47

Si eu am avut un accident. Dadeam sa ies locul meu din parcare (unde-mi las masina mereu), si fiind obisnuit cu distanta de atatia ani, nu m-am mai uitat in spate, si am intrat cu cu-ru' in usa unui taximetrist (Renault Clio parca) care doar ce parcase acolo. Deznodamantul: usa din dreapta a lui a fost facuta praf, bara mea din spate e doar putin zgariata, zgarieturile nici macar n-au patrus in vopsea.

E foarte solida. Ce-ti mai recomand e sa cauti un model S-line, e foarte diferita fata de modelul stock (interior albastru, volan + schimbator piele albastra, volan in 3 spite, suspensii si motor sport - cuplu mai mare, toba sport). Suspensiile alea fac toti banii. De 8 ani de zile a luat la gropi cu miile, nu bate niciun rulment, niciun telescop, nimic.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 362 guests