BAC 2k18

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
sergiu4995
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 323
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

04 Jul 2018, 22:49

blackgate wrote:
Mutex wrote:
blackgate wrote: adevarul e ca este o singura persoana care are notele la materiile respective si are media 9,88 ; un baiat din olt, posibil sa fie asta :)) daca chiar e asa, tu cred ca in loc de 8 ore de somn ai bagat 8 ore de citit :doge: :doge:
cat despre tine dunhill, chiar ma asteptam sa nu iei :mocanu:
http://bacalaureat.edu.ro/Pages/JudetUn ... nitInv=875 adevarat ce ai zis cu 8 ore de citit, eu si acum vara am meditatie de 2 ori pe saptamana la mate pentru ca o sa am si examen la facultate. La anul sunt si eu pe acolo asa ca Doamne ajuta sa fiu in frunte sa ma pot bate cu Fratii Buzesti din Craiova. :))

La romana cel putin imi este imposibil sa cred ca se poate lua 10, o evaluare de toata jena fata de matematica/fizica/informatica/chimie unde chiar conteaza. La matematica anul acesta a fost usor, probabil e vreo pila din minister ceva de a dat mai usor anul asta. Cei cu 9,98 media sigur vor avea la contestatie 10 pentru ca s-a corectat unde trebuie si daca sunt putine contestatii e perfect. Se numeroteaza contestatiile si cand vin in centru se reevalueaza si se renumeroteaza.

Felicitari celor care au luat bacul!
daca vrei sa vezi cum e in galati la un liceu unde sunt doar copii de bani gata: http://bacalaureat.edu.ro/Pages/JudetUn ... nitInv=806
https://www.facebook.com/guraunicoleta - asta e singura din galati cu media 10
e un liceu cu arfe, toti de invata acolo se cred desteptii pamantului :)) cand trec pe acolo cu gle coupe le dau fum la pizdele proaste :))
La liceele bune din galati ii lasa cu copiute ce *** vorbim, acolo la dunarea mereu sunt inghesuiti .. in fine
Felicitari care ati luat bacul.
RoyalServer
User avatar
MrAndrei
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 920
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

05 Jul 2018, 01:06

HecaTe wrote:
MrAndrei wrote:
HecaTe wrote:La informatica a fost destul de decent, nici prea simplu nici prea greu. M-am grabit la primul ex de la sub1 si am gresit, in rest cam totul ce e specific in barem e corect.
La matematica a fost prea dificil, anul trecut a fost numai bine.
Stii ca la problema cu grafurile orientate era corect 3 si nu 4? S-a modificat si baremul.
Cum dq sa fie 3? Cum pana mea sa fie posibil grad intern 3 la 3 noduri? Daca nu cumva au scos o muchie din fund si au pus-o in graf nu imi explic cum :)
EDIT: am citit acum pe digi, practic se noteaza ambele variante, nu inteleg de ce ar accepta ceva ce nu e in programa.
E in programa, se numeste bucla si isi creste singur nodul si gradul intern si extern ci 1.
Rom:8,9
Mat:9,45
Inf:9,5
Media:9,28
Am depus contestatie la info, acum sa vedem.
peeeeepsi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 198
Joined: 27 Jun 2012, 22:09
Detinator Steam: Da
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

05 Jul 2018, 08:48

in 5 ani o sa ajunga sa dea la mate probleme de tip 2+2 deci nu va descurajati daca nu l-ati luat acum, mai asteptati putin
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1212
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

05 Jul 2018, 09:28

peeeeepsi wrote:in 5 ani o sa ajunga sa dea la mate probleme de tip 2+2 deci nu va descurajati daca nu l-ati luat acum, mai asteptati putin
Tu ai luat bacul? Daca l-ai luat, te folosesti de asta sau l-ai dat doar ca sa fie drumul cu oameni?
peeeeepsi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 198
Joined: 27 Jun 2012, 22:09
Detinator Steam: Da
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

05 Jul 2018, 09:57

Mutex wrote:
peeeeepsi wrote:in 5 ani o sa ajunga sa dea la mate probleme de tip 2+2 deci nu va descurajati daca nu l-ati luat acum, mai asteptati putin
Tu ai luat bacul? Daca l-ai luat, te folosesti de asta sau l-ai dat doar ca sa fie drumul cu oameni?
da am si eu o curiozitate de ce te tot bagi in seama cu mine domn profesor, e o vorba veche, cei mai pros.ti studenti ajung profesori :') :')
si vorba unui tovaras de-al tau virtual cu comunitate mare nu dau nume, ti-ai cam luat arfe :')
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1212
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

05 Jul 2018, 10:15

peeeeepsi wrote:
Mutex wrote:
peeeeepsi wrote:in 5 ani o sa ajunga sa dea la mate probleme de tip 2+2 deci nu va descurajati daca nu l-ati luat acum, mai asteptati putin
Tu ai luat bacul? Daca l-ai luat, te folosesti de asta sau l-ai dat doar ca sa fie drumul cu oameni?
da am si eu o curiozitate de ce te tot bagi in seama cu mine domn profesor, e o vorba veche, cei mai pros.ti studenti ajung profesori :') :')
si vorba unui tovaras de-al tau virtual cu comunitate mare nu dau nume, ti-ai cam luat arfe :')
De fapt tu ai dat reply aici si eu te-am intrebat ceva odata ce ai spus ca sunt pretentii la bac si mai stiu eu ce. Spune-ne despre experienta ta la bac daca tot dai reply-uri aici. Problema la tine e ca lumea nu are ce sa discute cu tine, doar daca nu este legat de gaming pentru ca tu faci partea din categoria Dancila.

O intrebare pentru cei care au dat bacul: voi cum ati invatat la romana? Imi este imposibil sa invat la romana, mi se pare ca imi pierd timpul, prea multe chestii pentru nimic (sunt la real pana la urma nu uman). Ati folosit cafea/energizante sau chestii de genul? :))
User avatar
Bogdan Andrei
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 0
Joined: 02 Sep 2016, 10:30
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Puula, Croatia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

05 Jul 2018, 10:47

Mutex wrote:
peeeeepsi wrote:
Mutex wrote:
Tu ai luat bacul? Daca l-ai luat, te folosesti de asta sau l-ai dat doar ca sa fie drumul cu oameni?
da am si eu o curiozitate de ce te tot bagi in seama cu mine domn profesor, e o vorba veche, cei mai pros.ti studenti ajung profesori :') :')
si vorba unui tovaras de-al tau virtual cu comunitate mare nu dau nume, ti-ai cam luat arfe :')
De fapt tu ai dat reply aici si eu te-am intrebat ceva odata ce ai spus ca sunt pretentii la bac si mai stiu eu ce. Spune-ne despre experienta ta la bac daca tot dai reply-uri aici. Problema la tine e ca lumea nu are ce sa discute cu tine, doar daca nu este legat de gaming pentru ca tu faci partea din categoria Dancila.

O intrebare pentru cei care au dat bacul: voi cum ati invatat la romana? Imi este imposibil sa invat la romana, mi se pare ca imi pierd timpul, prea multe chestii pentru nimic (sunt la real pana la urma nu uman). Ati folosit cafea/energizante sau chestii de genul? :))
De pe 1 iunie m-am apucat de invatat la romana, ma trezeam cam pe la 10, iar la in jur de 14 ma puneam sa invat cate o opera. Invatam maxim doua ore, in functie de dimensiune si daca o mai stiam dinainte, iar apoi eram terminat :)), nu mai invatam la nimic altceva. In total am invatat in jur de vreo 10-11 opere in circa doua saptamani.
peeeeepsi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 198
Joined: 27 Jun 2012, 22:09
Detinator Steam: Da
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

05 Jul 2018, 10:49

eu nu inteleg de ce va tot bateti capu cu operele alea vand in vedere ca sunt doar 30% din nota si poti lua 7 fara sa faci sub 3 deloc
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 2394
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

05 Jul 2018, 10:52

peeeeepsi wrote:eu nu inteleg de ce va tot bateti capu cu operele alea vand in vedere ca sunt doar 30% din nota si poti lua 7 fara sa faci sub 3 deloc
Vrei sa zici ca tu asa ai luat bacul la romana ? :doge:
peeeeepsi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 198
Joined: 27 Jun 2012, 22:09
Detinator Steam: Da
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

05 Jul 2018, 10:53

Dunhill eXtream wrote:
peeeeepsi wrote:eu nu inteleg de ce va tot bateti capu cu operele alea vand in vedere ca sunt doar 30% din nota si poti lua 7 fara sa faci sub 3 deloc
Vrei sa zici ca tu asa ai luat bacul la romana ? :doge:
exact ce vroiam sa zic esti foarte perspicace ma mir cum de ai picat.. cred ca corectorii sunt de vina
User avatar
sergiu4995
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 323
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

05 Jul 2018, 11:20

peeeeepsi wrote:
Dunhill eXtream wrote:
peeeeepsi wrote:eu nu inteleg de ce va tot bateti capu cu operele alea vand in vedere ca sunt doar 30% din nota si poti lua 7 fara sa faci sub 3 deloc
Vrei sa zici ca tu asa ai luat bacul la romana ? :doge:
exact ce vroiam sa zic esti foarte perspicace ma mir cum de ai picat.. cred ca corectorii sunt de vina
Boule ce ai scris se intelege ca nu ai fost in stare sa treci de examenul maturitatii, prostule!
Last edited by Yeezus on 06 Jul 2018, 00:36, edited 1 time in total.
Reason: Avertisment pentru jigniri aduse altui utilizator.
User avatar
ARTUR.HAZ
Administrator
Administrator
Posts: 2394
Joined: 04 Oct 2013, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 123 times
Contact:

05 Jul 2018, 11:25

peeeeepsi wrote:
Dunhill eXtream wrote:
peeeeepsi wrote:eu nu inteleg de ce va tot bateti capu cu operele alea vand in vedere ca sunt doar 30% din nota si poti lua 7 fara sa faci sub 3 deloc
Vrei sa zici ca tu asa ai luat bacul la romana ? :doge:
exact ce vroiam sa zic esti foarte perspicace ma mir cum de ai picat.. cred ca corectorii sunt de vina
nu am zis nimic legat de treaba asta, dar te lauzi cam mult pe aici si parca vad ca lucrezi pe santier undeva, fara bac.
si vi si faci aici gura mare, ca vezi doamne cate studii ai tu, lasa-te :doge: :doge: :doge: :doge:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information