Bacalaureat 2011 [discutii]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
exy
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 6389
Joined: 11 Aug 2010, 14:30
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: eXpres *viewsonic
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Organizator Cupe eXtreamCS
Castigator eXtream XMAS Championship
Castigator eXtream CS:GO Cup 2014
Location: Norway
Has thanked: 326 times
Been thanked: 385 times

05 Jul 2011, 09:25

Are doar 3 ani decand lucreaza acolo :)
RoyalServer
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

05 Jul 2011, 11:02

IsTI37 wrote:Faza e, ca a fost chiar usor bacul si totusi cei mai multi n-au luat un 6.
Pfai c-a venit super inteligenta dvs. Isti, in unele cazuri te intreci la ce prostii spui. Intotdeauna cand suntem in afara faptului suntem cei mai tari si cei mai smecheri, iar cand suntem pusi in fata faptului implinit nu facem nimic si picam de prosti. Crede-ma ca n-a fost "chiar usor bacul" anul asta. Sa stii ca esti filmat, ca profesorii nu te lasa sa faci nimic, sa te gandesti la faptul ca trebuie sa-i ignori pe altii daca te bat la cap si sa mai si gandesti foarte lucid in rezolvarea exercitiilor...iti zic eu ca nu-i usor si tu nu ai de unde sa stii cum a fost din moment ce tu inca esti in liceu.

Recunosc ca nu m-am strofocat cu invatatul dar subiectele au fost putin mai dificile, plus ca ori intrebarile, ori raspunsurile la intrebarile cu variante de raspuns, erau puse la mistocareala si doar sa te faca sa gresesti. Nu trebuia sa ia toti bacul, e adevarat, dar nici sa fie asa greu dintr-o data: si camere de luat vederi si subiecte grele.

P.S: eu am luat bacul, cu 6,20, la limita. Biologia m-a scazut mult, la fel si matematica unde a fost cel mai greu.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
gashu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1018
Joined: 30 Sep 2008, 02:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: Da
Location: Brasov
Has thanked: 86 times
Been thanked: 46 times

05 Jul 2011, 11:40

IsTI37 wrote:Faza e, ca a fost chiar usor bacul si totusi cei mai multi n-au luat un 6.
Trebuie sa inveti chiar si 2-3 ani pentru a lua bacul cu o nota buna, dar voi va asteptati sa invatati o zi si sa luati peste 5... Eu cel putin ma bucur ca n-au trecut toti analfabetii, cei cu note sub 4 la romana probabil nu sunt in stare nici macar sa lege o propozitie fara limbaj de chat.
depinde ce inţelegi prin notă bună, eu mă gândesc la peste 8, si nu, nu trebuie sa inveţi atâta ca sa iei un 8.

bănuiesc că cei mai mulţi dintre cei care au picat nu au ştiut cum să inveţe!
cred ca au inceput sa toceasă fiecare lecţie din caiet/carte/alte surse si logic ca nu le-au intrat nimic in cap.
IsTI37 wrote:In plus ungurii stiu mai bine romana decat romanii...
nu stiu cu ce unguri ai vorbit tu, dar de aia care am dat eu, abia stiau să zică de unde sunt (Harghita).

@marius: hai frate, ca nu a fost asa greu (română), cel putin mie nu mi s-a părut, care repet, am invăţat la fiecare materie in ultima zi.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

05 Jul 2011, 11:47

gashu wrote:
IsTI37 wrote:Faza e, ca a fost chiar usor bacul si totusi cei mai multi n-au luat un 6.
Trebuie sa inveti chiar si 2-3 ani pentru a lua bacul cu o nota buna, dar voi va asteptati sa invatati o zi si sa luati peste 5... Eu cel putin ma bucur ca n-au trecut toti analfabetii, cei cu note sub 4 la romana probabil nu sunt in stare nici macar sa lege o propozitie fara limbaj de chat.
depinde ce inţelegi prin notă bună, eu mă gândesc la peste 8, si nu, nu trebuie sa inveţi atâta ca sa iei un 8.

bănuiesc că cei mai mulţi dintre cei care au picat nu au ştiut cum să inveţe!
cred ca au inceput sa toceasă fiecare lecţie din caiet/carte/alte surse si logic ca nu le-au intrat nimic in cap.
IsTI37 wrote:In plus ungurii stiu mai bine romana decat romanii...
nu stiu cu ce unguri ai vorbit tu, dar de aia care am dat eu, abia stiau să zică de unde sunt (Harghita).

@marius: hai frate, ca nu a fost asa greu (română), cel putin mie nu mi s-a părut, care repet, am invăţat la fiecare materie in ultima zi.
Mie mi s-a parut mai greu si foarte stresant...
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

05 Jul 2011, 12:01

7 Media finala :>
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
wayn3_008
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 639
Joined: 09 Aug 2008, 18:22
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 11 times
Been thanked: 23 times

05 Jul 2011, 13:07

eXpres wrote:
IsTI37 wrote:Faza e, ca a fost chiar usor bacul si totusi cei mai multi n-au luat un 6.
Trebuie sa inveti chiar si 2-3 ani pentru a lua bacul cu o nota buna, dar voi va asteptati sa invatati o zi si sa luati peste 5... Eu cel putin ma bucur ca n-au trecut toti analfabetii, cei cu note sub 4 la romana probabil nu sunt in stare nici macar sa lege o propozitie fara limbaj de chat.

In plus ungurii stiu mai bine romana decat romanii...

Ce e grav, e ca nimeni nu te angajeaza cu un salariu mai mare de 800 de lei fara o universitate sau experienta de minim 3 ani in domeniu, fara o diploma de bac nu iei nici macar 500 de lei daca lucrezi 10 ore in fiecare zi, deci astia care nu vor trece nici in toamna si nu incearca din nou la anul mai mult ca sigur nu vor lucra ci vor trai pe spatele parintilor sau a statului.

Eu in locul lui Funeriu as mai adauga o taxa de netrecere la bac, ca cei care sunt la un liceu si nu trec sa trebuieasca macar sa plateasca costurile de organizare a examenului (camerele video, profesorii), poate multi s-ar mai trezi si n-ar dori sa plateasca o taxa de 1000-2000 de lei.
Nu ai chiar asa mare dreptate daca cauti un loc de munca si ai liceul chiar daca nu ai bacul gasesti si cu peste 700 LEI
Maicamea lucreaza in confectii are liceul si nu are dat bacul adica la picat si nu la mai dat a doua oara si acum are salar de peste 800 LEi nu stiu exact chiar cat dar pana in 1000 LEI.Asa ca nu mori daca nu iei bacul !
Se numeste vechime !
User avatar
oneeightone
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2547
Joined: 17 Jul 2009, 19:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nick anterior : LiGHTERS
0.3 / 3
Has thanked: 68 times
Been thanked: 521 times

05 Jul 2011, 13:26

In plus ungurii stiu mai bine romana decat romanii...
Aiurea.
E adevarat ca la BAC au fost unguri care au luat 10 la examenul de limba romana, insa nu stiu cate sunt pe bune si cate nu, tinand cont de faptul ca in Harghita si Covasna nu au fost montate camere de supraveghere, dar o astfel de afirmatie e penala.
Eu sincer n-am vazut ungur care sa vorbeasca limba romana perfect, decat daca provine dintr-o familie mixta, in care unul dintre parinti e roman.E drept ca si romanii incep sa 'calce pe urmele lor', iar generatiile care urmeaza sunt din ce in ce mai slabe.Sa nu uitam ca sunt foarte multi unguri care de-abia stiu 2-3 cuvinte in limba romana si cum zicea si Vadim Tudor, in Covasna sau Harghita exista localitati unde nu iti poti cumpara o paine daca nu stii limba maghiara.
ONYX.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 296
Joined: 25 Dec 2010, 01:57
Detinator Steam: Da
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

05 Jul 2011, 13:37

Ce e asa aiurea? Uita-te putin p'aci pe forum si vezi cati analfabeti sunt.
Hai ma, la bac la romana nu stiati sa ziceti nimic de comedie?(parca asta era sub III). Comedia o faci intr-a 7-a, a 8-a si o repeti si la liceu vreo 2 ani. Subiectul 1 tot la romana era de clasa a 8-a. Cel putin mie mi s-a parut usor la romana, chiar daca nu l-am dat.
Camere? Dar ce-ti faceau camerele alea? Daca ai invatat, STIAI, nu inveti nu stii, e greu?
La mate, nu am avut interesul sa ma uit pe subiectele alea, acolo presupun ca era cel mai greu..
User avatar
NEVERSAYNEVER!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 615
Joined: 13 Jun 2011, 15:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Ban 2 luni (achitat)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 54 times

05 Jul 2011, 13:40

Şi tata nu l-a dat(cred) şi acum e marinar, deci înainte era altfel.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

05 Jul 2011, 14:46

ONYX. wrote:Ce e asa aiurea? Uita-te putin p'aci pe forum si vezi cati analfabeti sunt.
Hai ma, la bac la romana nu stiati sa ziceti nimic de comedie?(parca asta era sub III). Comedia o faci intr-a 7-a, a 8-a si o repeti si la liceu vreo 2 ani. Subiectul 1 tot la romana era de clasa a 8-a. Cel putin mie mi s-a parut usor la romana, chiar daca nu l-am dat.
Camere? Dar ce-ti faceau camerele alea? Daca ai invatat, STIAI, nu inveti nu stii, e greu?
La mate, nu am avut interesul sa ma uit pe subiectele alea, acolo presupun ca era cel mai greu..
Cu romana n-am nicio treaba, comedia n-am mai stiut-o, dar am scris din iona ce mi-am adus aminte. La mate insa, M1, mi s-a parut foarte greu :|.

Ma rog, bine ca a trecut...acum pot sa ma duc sa-mi vad de admitere si vacanta :D.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
NEVERSAYNEVER!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 615
Joined: 13 Jun 2011, 15:54
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Ban 2 luni (achitat)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 54 times

05 Jul 2011, 14:47

Dar ce ma, tavy l-a picat?

LE: Tsai, imi pare rau tavi.
Last edited by NEVERSAYNEVER! on 05 Jul 2011, 14:55, edited 1 time in total.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

05 Jul 2011, 14:51

NEVERSAYNEVER! wrote:Dar ce ma, tavy l-a picat?
Tavy da, din cate stiu eu. Btw, doar eu si gashu mi se pare ca am luat :-??.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information