Bacalaureat 2014.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Robertzt
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1191
Joined: 11 Jan 2011, 23:33
Detinator Steam: Da
CS Status: OLTEANCLAN!
Location: București
Has thanked: 183 times
Been thanked: 92 times

18 Feb 2014, 21:57

King of everything! OLTEANCLAN!
RoyalServer 2
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

18 Feb 2014, 22:04

Dann wrote:
hidenseek wrote:banii se fac, man, trebuie sa te duca capul, nu trebuie s-ai scoala-n spate neaparat.
Bai "mafiotule" ....Tu crezi ca mereu vei face bani ? Crezi ca viata-i ROZ ? Chiar crezi ca totul este asa de usor ? Daca ai bacul luat ai mai multe beneficii sa te angajezi,iar daca mai faci si o facultate buna....sansele cresc. Tu ai nevoie de un serviciu stabil....Faci bani pe internet acum si de asta zici "ca banii se fac,cap sa ai?"....Daca ar fi asa,toata lumea ar sta acasa.
In mare ai dreptate, dar se poate si fara "scoala-n spate".
De ex. Iti place sa faci website-uri de la 0 si le faci chiar bine, si intr-o noapte mintea ta de Mark Zuckenberg concepe o idee geniala, o lanseaza online si castiga miliarde, iar la sfarsit doar arati degetul mijlociu scolii.

Faza de mai sus este posibila, doar daca te duce capul destul si te pricepi.
Dar, totusi trebuie sa faci liceul, si facultatea, ca fara, "nu te vede nimeni" daca vrei sa te angajezi, chiar daca ai cunostinte superioare.

Oricum, bafta celor ce dau bacul
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

18 Feb 2014, 22:05

Banii se fac si fara scoala, eu sincer am ambitie sa-mi iau diploma de bacalaureat doar pentru mandria mea, sa stiu eu ca am facut ce mi-am propus.
In rest, n-am nevoie de diploma aia sa fac bani.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

18 Feb 2014, 22:18

stefanbri wrote:
Dann wrote:
hidenseek wrote:banii se fac, man, trebuie sa te duca capul, nu trebuie s-ai scoala-n spate neaparat.
Bai "mafiotule" ....Tu crezi ca mereu vei face bani ? Crezi ca viata-i ROZ ? Chiar crezi ca totul este asa de usor ? Daca ai bacul luat ai mai multe beneficii sa te angajezi,iar daca mai faci si o facultate buna....sansele cresc. Tu ai nevoie de un serviciu stabil....Faci bani pe internet acum si de asta zici "ca banii se fac,cap sa ai?"....Daca ar fi asa,toata lumea ar sta acasa.
In mare ai dreptate, dar se poate si fara "scoala-n spate".
De ex. Iti place sa faci website-uri de la 0 si le faci chiar bine, si intr-o noapte mintea ta de Mark Zuckenberg concepe o idee geniala, o lanseaza online si castiga miliarde, iar la sfarsit doar arati degetul mijlociu scolii.

Faza de mai sus este posibila, doar daca te duce capul destul si te pricepi.
Dar, totusi trebuie sa faci liceul, si facultatea, ca fara, "nu te vede nimeni" daca vrei sa te angajezi, chiar daca ai cunostinte superioare.

Oricum, bafta celor ce dau bacul
Chiar daca stiu ca nu are legatura cu subiectul, imi permit sa scriu. Intr-un fel ai dreptate, dar fara scoala nu ai avea de unde sa stii sa faci tu un website, pentru ca nu ai avea cunostinte... problema la noi e ca e un sistem slab, nu scoala in sine. Scoala e foarte utila.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

18 Feb 2014, 22:50

hidenseek wrote:banii se fac, man, trebuie sa te duca capul, nu trebuie s-ai scoala-n spate neaparat.
Sansele ca cineva sa faca ceva singur chiar si cu cunostine vaste sunt foarte mici.
Depinde foarte mult de ce oameni cunosti si cu cine lucrezi, daca nu ai ajuns in locuri unde sunt oameni care gandesc ca tine si au acelasi scop (gen universitate) in care sa-ti faci prieteni orice ai face singur e doar pe termen scurt si e noroc chior.

Nu bacul conteaza, dar o universitate buna in care sa-ti faci prieteni si un erasmus prin Spania, Germania, Australia, China, SUA iti schimba putin viziunea despre lume.

Cat despre bac, singurul lucru care ma enerveaza e matele, pur si simplu sunt incapabil sa invat ceva in clasa iar acasa trebuie sa stau cu orele la un exercitiu pana inteleg ce trebuie facut. Webdesign-ul e doar un trend trecator, in 5 ani orice pusti de 10 ani va putea face pagini web decente si ce web designer mai esti tu fara ceva carte si experienta in spate.


Dupa cum a spus profesorul meu de engleza, cautati sa va faceti o cariera, nu lucrati la proiecte mici (bine puteti lucra la mari pe termen lung) fiindca doar va ocupati timpul aiurea, nu lucrati pentru altii, fiti voi oamenii pentru care altii lucreaza.
Cand o sa aveti un junior si o femeie si daca juniorul iti zice ca ii trebuie lego-ul ala si femeia poseta aia tu cum ii vei zice "n-avem bani ca n-am apucat un proiect calumea in ultimele 3 luni"
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

18 Feb 2014, 23:32

IsTI37 wrote:
hidenseek wrote:banii se fac, man, trebuie sa te duca capul, nu trebuie s-ai scoala-n spate neaparat.
Sansele ca cineva sa faca ceva singur chiar si cu cunostine vaste sunt foarte mici.
Depinde foarte mult de ce oameni cunosti si cu cine lucrezi, daca nu ai ajuns in locuri unde sunt oameni care gandesc ca tine si au acelasi scop (gen universitate) in care sa-ti faci prieteni orice ai face singur e doar pe termen scurt si e noroc chior.

Nu bacul conteaza, dar o universitate buna in care sa-ti faci prieteni si un erasmus prin Spania, Germania, Australia, China, SUA iti schimba putin viziunea despre lume.

Cat despre bac, singurul lucru care ma enerveaza e matele, pur si simplu sunt incapabil sa invat ceva in clasa iar acasa trebuie sa stau cu orele la un exercitiu pana inteleg ce trebuie facut. Webdesign-ul e doar un trend trecator, in 5 ani orice pusti de 10 ani va putea face pagini web decente si ce web designer mai esti tu fara ceva carte si experienta in spate.


Dupa cum a spus profesorul meu de engleza, cautati sa va faceti o cariera, nu lucrati la proiecte mici (bine puteti lucra la mari pe termen lung) fiindca doar va ocupati timpul aiurea, nu lucrati pentru altii, fiti voi oamenii pentru care altii lucreaza.
Cand o sa aveti un junior si o femeie si daca juniorul iti zice ca ii trebuie lego-ul ala si femeia poseta aia tu cum ii vei zice "n-avem bani ca n-am apucat un proiect calumea in ultimele 3 luni"
/
El nu se refera la webdesigning... daca intelegeti, el o arde interlop :)). Get it now guys?
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Ovidiu2k4
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 09 Sep 2009, 09:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

18 Feb 2014, 23:46

Pentru baiatul care spera la un 10 la matematica M2,grija mare,ca intotdeauna subiectele de M2 au fost mai grele decat cele de M1.Cel putin acum 3 ani,cand am dat eu,au fost subiecte la M2,care mie mi s-au parut cu o dificultate mai ridicata decat am dat eu.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

19 Feb 2014, 06:04

Ovidiu2k4 wrote:Pentru baiatul care spera la un 10 la matematica M2,grija mare,ca intotdeauna subiectele de M2 au fost mai grele decat cele de M1.Cel putin acum 3 ani,cand am dat eu,au fost subiecte la M2,care mie mi s-au parut cu o dificultate mai ridicata decat am dat eu.
Cred ca a zis la caterinca, inca n-am vazut pe nimeni cu aproape 10 la mate la bac, da 10.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

19 Feb 2014, 09:58

Ovidiu2k4 wrote:Pentru baiatul care spera la un 10 la matematica M2,grija mare,ca intotdeauna subiectele de M2 au fost mai grele decat cele de M1.Cel putin acum 3 ani,cand am dat eu,au fost subiecte la M2,care mie mi s-au parut cu o dificultate mai ridicata decat am dat eu.
Care acum 3? Acum 3 am dat eu m1, iar la m2 a fost mai simplu.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
Ovidiu2k4
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 09 Sep 2009, 09:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Restrictie PM
Has thanked: 33 times
Been thanked: 10 times

19 Feb 2014, 10:11

Marius wrote:
Ovidiu2k4 wrote:Pentru baiatul care spera la un 10 la matematica M2,grija mare,ca intotdeauna subiectele de M2 au fost mai grele decat cele de M1.Cel putin acum 3 ani,cand am dat eu,au fost subiecte la M2,care mie mi s-au parut cu o dificultate mai ridicata decat am dat eu.
Care acum 3? Acum 3 am dat eu m1, iar la m2 a fost mai simplu.
Da acum 3 ani,la partea a doua m2,au fost mult mai nasoale.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

19 Feb 2014, 10:26

Niste subiecte rezolvate la limba romana cu subiectul 3, unde pot gasi pe net?Dar sa fie bine rezolvate, mai structurate.La sub 3 imi fac griji la romana, la mate iar greu, la bio mi se pare usor 9-10.

Deci are cineva subiectul 3 la romana gata rezolvat dupa care sa pot invata?
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

19 Feb 2014, 10:54

Sincer nu a fost neapărat la caterinca, ma aștept la o nota mare și sper ca o voi lua dar nu 10,adica sunt conștient ca e foarte foarte greu . Depinde și ce subiect va pica, acum sa vedem.. Ce va fi vă fi..
Pentru hidenseek, mare bișnițar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information