BACALAUREAT 2020

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

20 Jan 2020, 17:14

Sunt persoane care o să susțină bacalaureatul anul acesta? Eu sunt filologie ucraineană, o să dau examenul din Lb. Română, Lb. Ucraineană, Logică, Istorie.
Ce ziceți de SCRIBD? Are ceva material bun? Mă gândeam să-mi fac un cont, am văzut că e grauit 30 zile. :hand_over_mouth:

Aș dori să fie un subiect tratat cu seriozitate, cei care au Evaluarea Națională să nu se obosească.
RoyalServer
User avatar
> SKanDaL <
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 20 Dec 2015, 18:11
Detinator Steam: Da
SteamID: Privat
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

20 Jan 2020, 19:10

MDFK. eXtream wrote:
20 Jan 2020, 17:14
Sunt persoane care o să susțină bacalaureatul anul acesta? Eu sunt filologie ucraineană, o să dau examenul din Lb. Română, Lb. Ucraineană, Logică, Istorie.
Ce ziceți de SCRIBD? Are ceva material bun? Mă gândeam să-mi fac un cont, am văzut că e grauit 30 zile. :hand_over_mouth:

Aș dori să fie un subiect tratat cu seriozitate, cei care au Evaluarea Națională să nu se obosească.
Pe scribd gasesti aproape orice, insa ca sa faci rost de alea 30 de zile trebuie sa-ti introduci datele de la contul bancar. Nu mai tin minte daca merge si paypal.
Cat despre dat, l-am dat acum 3 ani :)) bafta astora care il aveti anul acesta, sper sa va umfle. :))
Image
User avatar
d e a l e r -
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2462
Joined: 13 Feb 2016, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Connection lost
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 0
Location: Mediaş, Sibiu, România
Discord: dealer1945
Has thanked: 33 times
Been thanked: 79 times
Contact:

20 Jan 2020, 19:20

Eu dau anul ăsta.
Dau din română, mate și geografie.
Să iau un 5 (mate), 6 (română) și 7 (geografie), media celor trei fiind 6 și m-am scos. :hand_over_mouth:
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

20 Jan 2020, 19:43

La ce va trebuie BAC-ul? Abi nu-l are.

E cea mai importanta diploma pentru viitorul fiecaruia. Indiferent daca alegeti sa dati mai departe la facultate sau nu, BAC-ul o sa faca diferenta in orice domeniu.
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

21 Jan 2020, 20:29

Mitzocul wrote:
20 Jan 2020, 19:43
La ce va trebuie BAC-ul? Abi nu-l are.

E cea mai importanta diploma pentru viitorul fiecaruia. Indiferent daca alegeti sa dati mai departe la facultate sau nu, BAC-ul o sa faca diferenta in orice domeniu.
Abi e un cocalar infect.
Nu uita si de facultate, bagati si trageti catre o facultate buna, ca sa va mariti sansele de a va realiza.
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

21 Jan 2020, 22:42

KronoS eXtream wrote:
21 Jan 2020, 20:29
Mitzocul wrote:
20 Jan 2020, 19:43
La ce va trebuie BAC-ul? Abi nu-l are.

E cea mai importanta diploma pentru viitorul fiecaruia. Indiferent daca alegeti sa dati mai departe la facultate sau nu, BAC-ul o sa faca diferenta in orice domeniu.
Abi e un cocalar infect.
Nu uita si de facultate, bagati si trageti catre o facultate buna, ca sa va mariti sansele de a va realiza.
Am în plan să dau la Școala de subofițeri Fălticeni.
User avatar
Laufer
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 87
Joined: 13 Jul 2016, 09:04
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

22 Jan 2020, 14:24

KronoS eXtream wrote:
21 Jan 2020, 20:29
Mitzocul wrote:
20 Jan 2020, 19:43
La ce va trebuie BAC-ul? Abi nu-l are.

E cea mai importanta diploma pentru viitorul fiecaruia. Indiferent daca alegeti sa dati mai departe la facultate sau nu, BAC-ul o sa faca diferenta in orice domeniu.
Abi e un cocalar infect.
Nu uita si de facultate, bagati si trageti catre o facultate buna, ca sa va mariti sansele de a va realiza.
Am un prieten care a terminat dreptul si acum e jurist, ghici ce, primeste salar de 1900 de lei. Jurist, nu vanzator la market, nu santier, nu ospatar. Jalnic.
Mai am o prietena care a terminat tot dreptul si ce crezi..are 2 ani de zile de cand isi cauta loc de munca cat de cat rentabil.
Frate-miu a terminat FEAA si lucreaza la icredit (camatarie legala) pe 1800 RON.

Pai mama are 10 clase si e bucatar in brasov cu salar de 1250 de euro, ce vorbesti.

Si mentionez ca in facultate au invatat foarte bine, chiar si-au dorit sa ajunga cineva. Cu situatie de acasa..etc.

Fara bani nu mai faci nimic. Cel mai bine e sa mergi la o facultate unde iti asigura job-ul la finalizare. Academia de politie..medicina..etc. Plus de asta ai si bani asigurati pana termini si totodata si locul de munca.

Nu zic ca facultatea nu e importanta pentru viitorul fiecaruia dar subliniez ca fara bani nu se mai face nimic! Daca vrei sa ajungi om in viata, vorba vine, iti trebuie doar un singur lucru: sa te duca capul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information