Balanță negativă PayPal -> Informativ .

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
bleezer.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 257
Joined: 27 Feb 2014, 23:01
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: --
Location: Bălcești
Contact:

10 May 2016, 14:20

Salutare extreamcs .

De curând am primit o notificare de la PayPal prin FireCredit.eu prin care mi se cerea sa plătească către PayPal 334,07 lei.
La început nu am luat o in considerare după ceva timp am primit un telefon de la o femeie care reprezintă FireCredit.eu . Mi s-a explicat clar ca datorez aceasta sumă deoarece in urma unei dispute pe care nu am luat o in considerare un client de al meu a fost despăgubit de 2 ori cu 120 de euro , eu mai având doar 60 euro in cont PayPal mi-a limitat contul , mi-a furnizat toate datele si am rămas cu balanța negativă + un adaos de vreo 16 euro .
Bun , nu am luat in considerare , mi-am văzut de treaba mea am fost inactiv 2 luni , am crezut ca daca am balanța negativă o sa imi baneze contul.
Pe 4 mai mi-a fost instanțat ca trebuie sa datorez aceasta suma spre ei . Cei de la FireCredit mi-au spus ca am dreptate dar cum cei de la PayPal nu au suport telefonic in Romană nu pot face nimic deoarece trebuie sa stiu engleză la un mod mai avansat .
A ramas sa plătesc aceasta suma la o banca pe nume Intensa si nu mai stiu cum .

Ce am ramas surprins este ca cei de la FireCredit au luat legătura cu firma de la internet , au aflat CNP ul meu dupa care m-au identificat. Pentru 335 de lei ei erau gata sa ma dea in judecată mi-a fost prezentat totul prin e-mail .

Din ce se vede am conștientizat ca cei de la PayPal au devenit foarte deștepți in ultimul timp, nu se mai aplica punctul 1 pentru sumele mai mici sa iti baneze contul .

V-am prezentat situația mea pentru ca probabil sunt multi cu balanța negativă si nu stiu ce sa fac , abandonează conturile .

Nu este de joaca cu cei de la FireCredit ei cumpara datoriile de la PayPal pe care si le recuperează înzecit dupa urma oamenilor deoarece ii dau in judecată câștiga si dupa tu rămâi cu paguba .

Cine stie ca are balanța negativă sa si-o plătească consecințele sunt foarte mari , o sa va trimită citație prin posta direct pentru tribunal , locul de judecată fiind in Iași .
RoyalServer 2
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

10 May 2016, 14:25

Despre ce client este vorba si cum ai ajuns la balanta negativa nu ai precizat.
User avatar
bleezer.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 257
Joined: 27 Feb 2014, 23:01
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: --
Location: Bălcești
Contact:

10 May 2016, 14:36

Eu nu am deschis acest topic sa imi discut afacerile făcute cu clientul respectiv sau sa il reclam , am facut doar un topic informativ despre balanța negativă pe PayPal , am adus la cunoștința ce se poate întâmpla .

Ideea e ca " daca ai balanța negativă TREBUIE SA O PLĂTEȘTI NEAPĂRAT ALTFEL O INCRUCI "
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

10 May 2016, 16:51

O prostie asta cu balanta negativa, daca tu esti corect si un bulache face disputa tu ramai cu balanta negativa si platesti pe deasupra.Sunt multi pe RST care se vaita de FireCredit din cauza la d`astia bulache de fac disputa asa ca aveti grija cu cine tranzactionati.
Image
User avatar
HeliosET
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 611
Joined: 17 Nov 2014, 23:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: denisu3492
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times

10 May 2016, 16:58

Kommendante wrote:O prostie asta cu balanta negativa, daca tu esti corect si un bulache face disputa tu ramai cu balanta negativa si platesti pe deasupra.Sunt multi pe RST care se vaita de FireCredit din cauza la d`astia bulache de fac disputa asa ca aveti grija cu cine tranzactionati.
*Mai ales tu.

ON : Nu cred ca ma da in judecata, sa vedem.
Cine sunt FireCredit?
User avatar
COLBYLICIOUS
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8139
Joined: 13 Oct 2012, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu mă ocup
SteamID: /id/COLBYLICIOUS
Reputatie: Fost administrator
eXtream Security
Fost Intermediar Steam
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Administratorul anului 2018
Location: Brașov
Discord: @colbylicious
Has thanked: 245 times
Been thanked: 310 times
Contact:

10 May 2016, 16:59

denisu3492 wrote:
Kommendante wrote:O prostie asta cu balanta negativa, daca tu esti corect si un bulache face disputa tu ramai cu balanta negativa si platesti pe deasupra.Sunt multi pe RST care se vaita de FireCredit din cauza la d`astia bulache de fac disputa asa ca aveti grija cu cine tranzactionati.
*Mai ales tu.

ON : Nu cred ca ma da in judecata, sa vedem.
Cine sunt FireCredit?
O firma recuperatoare angajata de PayPal pentru a "recupera" balantele negative.
User avatar
HeliosET
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 611
Joined: 17 Nov 2014, 23:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Nume anterior: denisu3492
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times

10 May 2016, 17:03

COLBYLICIOUS wrote:
denisu3492 wrote:
Kommendante wrote:O prostie asta cu balanta negativa, daca tu esti corect si un bulache face disputa tu ramai cu balanta negativa si platesti pe deasupra.Sunt multi pe RST care se vaita de FireCredit din cauza la d`astia bulache de fac disputa asa ca aveti grija cu cine tranzactionati.
*Mai ales tu.

ON : Nu cred ca ma da in judecata, sa vedem.
Cine sunt FireCredit?
O firma recuperatoare angajata de PayPal pentru a "recupera" balantele negative.
Am pe minus, csf.
Astept sa vedem daca e asa .
N-are ce sa-mi faca :-j
FAKEE
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

10 May 2016, 17:04

eu am -150 euro de un an pe paypal
In primele 3-4 luni am fost contactat de catre firecredit prin email dar de 4-5 luni nimic
E bine ca aveam fake info la paypal (nume,adresa,telefon)
Nu au luat legatura cu nici o firma de internet,te-au aflat dupa nume/nr de telefon bagat in contul tau de paypal.
Ce date primesc FIRE CREDIT de la PayPal ? : Name, address, phone number, account number, date of birth, email address, account type, account status, last four digits of financial instruments account, sort code, account balance, details of account transactions and liabilities, name of funding source provider, applicable details of account behaviour and copies of all correspondence (including without limitation, all correspondence relevant for reporting to credit reference agencies) in each case relating to amounts you owe (or another person owes) to us.
User avatar
cTm # oNe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2183
Joined: 24 Aug 2007, 08:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Error.
Detinator server CS: Nu
SteamID: ctmone
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Location: Germany
Discord: ctm.ro
Has thanked: 24 times
Been thanked: 41 times

10 May 2016, 17:31

Nu au ce sa îți facă firmele astea de recuperări, am o datorie la Telekom de ceva ani si tot am primit plicuri ca ma da in judecată pana cand au renunțat. Sa facă suport in lb. Romană PayPal si după sa ceara bani.

@bleezer dacă tu ai pus botul la ce ziceau aia de la FireCredit e problema ta, cu asta se ocupa firmele de recuperări datorii (cu amenințări).
ImageImage
ecstasy2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 114
Joined: 28 Feb 2016, 16:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

10 May 2016, 18:11

Cred ca esti singurul pacalit in toata afacerea asta, daca intr-adevar ai platit daunule catre respectiva firma de recuperari creante.

Nimeni nu o sa te trimita pe tine in judecata pentru sume neconsiderabile.
Ca sa fii trimis in judecata, respectiva firma are de platit bani (de ordinul miilor incluzand toate taxele aferente) si nici atunci nu e sigur ca isi recupereaza suma. IN CAZUL TAU, facand un raport intre cheltuieli si suma de bani potential favorabila partii terte, trebuie sa fii putin dus de acasa sa incepi astfel de actiuni.

Daca nu vorbim despre o datorie de ordinul zeciilor de mii (50 - 100), e o mare teapa Firecredit-ul asta iar tu ai picat in plasa lor.
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

10 May 2016, 18:25

am aproximativ balanta negativa pe 300/400 $ pe un alt cont :)
fake details, nici macar un mail primit de la fireshit
de 2 ani astept
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

10 May 2016, 18:28

blackgate wrote:am aproximativ balanta negativa pe 300/400 $ pe un alt cont :)
fake details, nici macar un mail primit de la fireshit
de 2 ani astept
primesti email de la ei daca tara te e setata pe Romania
asa eram si eu,cu fake shit si au trimis emailuri 2 luni dupa :-h
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 686 guests