E bine sa razi de prosti

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

17 Feb 2015, 02:32

Am tot vazut pe aici postari despre cum a clacat unul ca nu a stiut ceva din geografie, ca nu stiu ce a mai facut altul. Comentariile au fost si vor fi, din partea unor persoane, de partea celor de care s-a ras. Am fost si eu de aceeasi parere, pana cand am vazut niste comentarii pe Facebook absolut cretine.

Si o sa vorbesc strict de Facebook-ul emisiunii "Sunt celebru, scoate-ma de aici" la care probabil multi dintre voi ati urmarit-o. Nu o sa va las link catre o postare anume, va las sa va delectati voi de unde vreti. Si nu o sa comentez nici atitudinea "vedetelor", care-i jenanta, plina de falsitate si basini. Din cauza lor emisiunea nu mi se pare ceva wow.

Revenind la prostii nostri. Nu-ti trebuie bacul, o facultate sau un master ca sa-ti dai seama ca emisiunea aia nu e fake. Dar nu, ei trebuie sa se dea cu pumnii in piept ca e facuta la Buftea si ca de', "cum domne sa faci in Africa unde-s pericole la tot pasul si e plin de boli si astea". Si nu-ti trebuie din nou cele mentionate mai sus sa dai o cautare pe Google sa vada lumea cum se mananca emisiunea aia.

Si pana sa zic de locul unde se filmeaza, e nevoie de o precizare: Si tu ca turist, mama ei de treaba, te vaccinezi. Aia-s vaccinati impotriva bolilor existente in Africa. Iar locul unde se filmeaza se numeste Kruger National Park, cea mai mare rezervatie din Africa unde exista un campus bine securizat de pericole. Adica eu daca am bani si oaie in mine, ma duc acolo si traiesc si eu 3 zile, sau cat ma tine la fel cum fac si ei. Si din ce am auzit, o parte din campusul ala e transformat in platou, de unde cica si Austria si Danemarca filmeaza in acest moment.

M-am amuzat teribil pe urmatoarea faza: "Daca sunteti in direct, la voi e si zi si noapte? FAKE" Proasta sau prostule, in direct sunt doar prezentatorii si la sfarsit "vedetele" cand sunt anuntate cine este trimis la urmatoarea proba.

Stiu ca e o postare destul de lunga si nu ar fi trebuit sa o fac. Nu ma consum, dar sunt satul de prosti de genul, chiar daca ma amuz pe seama lor. Concluzia e usor de tras: cand vezi un prost, rade cat poti tu de el. Nu-ti trebuie scoala sa gandesti unele chestii.

PS: Genul de postari cum am zis in prima faza, alea chiar sunt de evitat si criticat.
Image
Image
Image
RoyalServer
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

17 Feb 2015, 03:12

Interesant topic , chiar m-am uitat si eu pe pagina emisiunii si asa prosti sincer nu prea am intalnit....

un citat : " o si cine a observat ce picioare suptirele are Dorian Popa parca-s 2 panselute lol se cunoaste ca muschii aia sunt pusi chirurgical ) "

si sunt multe alte comentarii pe acolo asemanatoare.... si faza e ca sunt de la persoane tinerele



Pacat ca mai mult se rade de oamenii batrani si cei de la tara . Cu toate emisiunile de ***** pe youtube si toate interviurile, dar daca il pui pe ala cu microfonul in mana la munca de camp sau la o treaba de se facea inainte , sunt sigur ca nu o sa fie in stare de nimic . Dar asta e , se rade de cei neajutorati doar pentru niste vizualizari si popularitate
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

17 Feb 2015, 03:14

Renuntati la TV cat inca mai puteti, daca nu ati renuntat deja. (y)
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

17 Feb 2015, 03:21

Eu ma mai uit doar seara cand ma pun in pat , rar mai gasesc un film frumos sau un meci , daca nu il programez sa se stinga singur si dorm , altfel nu prea pot in liniste deplina :)))

De emisiunea asta nu prea stiu ce sa zic , am aruncat un ochi...oricum ce se face la noi e 0 cu ce se face in afara , copii nereusite .

Sunt curios cum arata emisiunea in alta tara , o sa caut un episod.
waves12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 348
Joined: 19 Dec 2014, 10:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Feb 2015, 04:17

E un show... sunt regizate... aproape tot ce e la tv e regizat.... exceptie fac emisiunile live dar in mjoriatea si acolo ai un scenariu...
Si reclama e fake ( de pe pagina facebook )... cat de bolnav trebuie sa fi sa stai langa un leu asa de aproape ?... sa-ti pui viata in pericol ?
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

17 Feb 2015, 08:22

warclau wrote:Eu ma mai uit doar seara cand ma pun in pat , rar mai gasesc un film frumos sau un meci , daca nu il programez sa se stinga singur si dorm , altfel nu prea pot in liniste deplina :)))
history channel, comedy central, nat geo , nat geo hd, TCM
nici n-are rost sa treci printre celelalte
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

17 Feb 2015, 11:02

waves12 wrote:E un show... sunt regizate... aproape tot ce e la tv e regizat.... exceptie fac emisiunile live dar in mjoriatea si acolo ai un scenariu...
Si reclama e fake ( de pe pagina facebook )... cat de bolnav trebuie sa fi sa stai langa un leu asa de aproape ?... sa-ti pui viata in pericol ?

E logic ca reclama nu-i adevarata, damn L-)

De tine vorbeam in topicul asta.
Image
Image
Image
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

18 Feb 2015, 22:50

TzaCaNeL wrote:
waves12 wrote:E un show... sunt regizate... aproape tot ce e la tv e regizat.... exceptie fac emisiunile live dar in mjoriatea si acolo ai un scenariu...
Si reclama e fake ( de pe pagina facebook )... cat de bolnav trebuie sa fi sa stai langa un leu asa de aproape ?... sa-ti pui viata in pericol ?

E logic ca reclama nu-i adevarata, damn L-)

De tine vorbeam in topicul asta.
:))

mai aveam putin si ziceam ca vietatile alea serpii gandacii si toate cele sunt dresate sa nu muste ...off
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

18 Feb 2015, 23:35

Puteau la fel de bine sa filmeze in studiorile media-pro in Buftea cu un decor desprins din Africa si taranii romani oricum nu se prindeau.

Costurile de productie erau net mai mici.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

19 Feb 2015, 11:25

[E]xPeRiEnCe wrote: Costurile de productie erau net mai mici.
S-ar putea ca costurile din Africa sa fie mai mici ca in Romania :)).
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information