[REQUEST] Bing Rewards SMS Verification Bypass

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
EpsiloN
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 88
Joined: 16 Sep 2013, 19:42
Detinator Steam: Da
CS Status: OnLine
Detinator server CS: EpsiloN's Server
SteamID: godskilled
Location: Brăila
Has thanked: 72 times
Been thanked: 5 times
Contact:

29 Jan 2016, 20:43

Pentru cunoscatori, as avea o mare rugaminte, si anume daca exista o metoda cu care se poate confirma sms-ul trimis de catre Bing.

Pentru cei ce nu cunosc despre ce este vorba, Bing Rewards este o modalitate foarte convenabila si usor de folosit cu care se pot obtine "goodies" (ex: $5-$10 Amazon Gift Card, $5 Burger King Gift Card, $5-$10 Starbucks Gift Card s.a.m.d).
Tot ceea ce trebuie facut pentru a obtine ceea ce am mentionat sunt puncte Bing.
Aceste puncte Bing se pot obtine foarte usor prin efectuarea unor sarcini foarte simple.
Sunt insa cateva probleme:

Pentru a putea participa, locatia trebuie setata pe English - United States.
Este nevoie de un cont Microsoft care trebuie facut folosind o adresa de e-mail care sa aibe locatia United States.
O a doua problema ar fi cea la care m-am impotmolit si eu, si dupa parerea mea este cea mai importanta:

Pentru a achizitiona unei Gift Card, este nevoie de o confirmare sms, si cand spun asta ma refer la faptul ca este nevoie de un numar de telefon din Statele Unite la care Bing sa poata trimite codul de confirmare.
Inca nu am gasit nici o metoda de a rezolva asta si sper ca poate stie cineva vreo rezolvare.
Daca voi gasi o metoda de a trece peste confirmarea prin sms voi face si un tutorial cat se poate de indetaliat.

Pace! :)>-
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information