BLUBOO X9

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

31 Mar 2016, 17:30

Urat telefon, de ce mi as lua un telefon care face blu blu? Ce e, peste?
RoyalServer
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

31 Mar 2016, 17:55

dDow wrote:
Pavel wrote:Nu mai cumparati telefoane chinezesti care nu vin in mod oficial in romania.
De ce? Sunt multi oameni care au Xiaomi si Meizu luate direct din china si nu au probleme! Asiaticii s-au modernizat si nu mai fac pocnitori cand vine vorba de vanzarea spre europa fie ea indirecta! Dupa acelasi model ar trebui sa nu mai cumparam Apple , LG sau HTC ! Am vazut multi care fug de Huawei pentru ca e chinezarie dar habar nu au ca Huawei detine fabrica din care ies "iPhoanele" #
AM zis sa nu cumparati telefoanele chinezesti, nu telefoanele cu ditamai brand-ul in spate, normal ca nu pui la socoteaza huawei,sansung, sony, htc. Este vorba strict de telefoanele care nu vin printr-un importator oficial in romania deoarece telefoanele respective sunt pentru piata asiatica, multe ne fiind licentiate de google(vezi cazul xiaomi de pe canalul lui Buhnici si aici vorbim despre un brand care este in top 5 vanzatori de telefoane mobile la nivel global, dar la ce sa te mai astepti de la producatorii autohtoni din china). Un alt aspect este garantia, nu ca ai avea nevoie neaaparat de ea, dar ne avand garantie in tara nu sunt nici service-uri bune care sa se ocupe de aceste telefoane, datorita lipsei de piese de schimb si nu cred ca iti convine sa dai 30$ pe o camera, sa zicem, si sa mai platesti inca 40-50 pentru transport(incluzand taxa de transport si toate taxele vamale), cand mai poti pune 150 si iti iei alt telefon ca cel stricat.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

31 Mar 2016, 19:52

Nu arata rau, dar eu raman tot la NEXUS, Samsung, Apple, Sony, LG.....
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information