BlueScreen

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
lilwayne
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1049
Joined: 05 Aug 2008, 17:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Restrictie moderator!
Nume anterior : wayn3
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Craiova
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

01 Feb 2013, 23:07

RzV24 wrote:
wayn3 wrote:Imprastii numai informatii false..
Poate fi si de la windows, iar daca e de la partea hardware, problema vine de la memorii , nu procesor, placa de baza sau ce va mai vine voua prin cap.

Zii sa mori tu !? Ai idee ce inseamna un condensator puscat si ce efecte are asupra circuitelor fie pe placa de baza/video, ai cumva ceva ani in spate de experienta si studii ??? Nu prea cred....

Google va poate informa dar nu va face mai destepti !
Vezi ca vorbesti prostii.. am pe putin 4 ani experienta in Electronica si Automatizari.. Nu ti-ai gasit cu cine sa te iei la contrazis.
WARN sau BAN pe nedrept / Abuzuri moderatori
Nu fac parte din lista intermediarilor. Intermediarii ii gasiti AICI
RoyalServer 2
Haddaway
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 279
Joined: 04 Nov 2012, 23:28
Detinator Steam: Da
CS Status: cs.capytala.ro
Detinator server CS: cs.capytala.ro
SteamID: drunxstefan
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times
Contact:

01 Feb 2013, 23:17

Ce mesaj iti da pe BlueScreen ? scrie ceva de Hardware ? Daca da, e ceva din unitate (Rami, Placa video sau chiar HDD) daca nu repune windows. Pune doar driverele pentru a te putea juca si verifica dinou daca iti mai da.
***************************************************************************************
********************************* Gazduire web Profesionala **********************************
********************************* http://www.dynamicspace.ro ************************************
***************************************************************************************
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

01 Feb 2013, 23:31

wayn3 wrote:
RzV24 wrote:Nu are nici o legatura bluescreenu cu windowsu asa ca nu te chinui sa instalezi N versiuni ca nu o sa te ajute cu nimic !

De obicei iti da bluescreen cand ai probleme la partea de hardware......memorie ram defecta\incompatibilitate intre memorii.....condensatori umflati sau puscati pe placa de baza/sursa...supraincalzire a procesorului/placii video.
Imprastii numai informatii false..
Poate fi si de la windows, iar daca e de la partea hardware, problema vine de la memorii , nu procesor, placa de baza sau ce va mai vine voua prin cap.
Problema poate fi si de la procesor daca nu a schimbat pasta termoconductoare la 6 luni sau de la placa de baza daca condensatorii sunt umflati/crapati.
Degeaba ai lucrat in electronica daca esti paralel.
User avatar
lilwayne
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1049
Joined: 05 Aug 2008, 17:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Restrictie moderator!
Nume anterior : wayn3
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Craiova
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

02 Feb 2013, 00:11

Mitzocul wrote:
wayn3 wrote:
RzV24 wrote:Nu are nici o legatura bluescreenu cu windowsu asa ca nu te chinui sa instalezi N versiuni ca nu o sa te ajute cu nimic !

De obicei iti da bluescreen cand ai probleme la partea de hardware......memorie ram defecta\incompatibilitate intre memorii.....condensatori umflati sau puscati pe placa de baza/sursa...supraincalzire a procesorului/placii video.
Imprastii numai informatii false..
Poate fi si de la windows, iar daca e de la partea hardware, problema vine de la memorii , nu procesor, placa de baza sau ce va mai vine voua prin cap.
Problema poate fi si de la procesor daca nu a schimbat pasta termoconductoare la 6 luni sau de la placa de baza daca condensatorii sunt umflati/crapati.
Degeaba ai lucrat in electronica daca esti paralel.
Vezi ca nici tu nu stii? Mi-am luat ceva timp pentru a va da in cap cu electronica..

Code: Select all

Ecranele Albastre pot fi cauzate și de drivere incompetent programate, memorie stricată, un Registru corupt sau niște DLL-uri incompatibile.
Sursa : http://ro.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death
Procesorul sau condensatorii de pe Placa de baza nu au nici o treaba cu Blue screenul. Sunteti penibili cum va bagati fara sa fiti siguri pe voi..
WARN sau BAN pe nedrept / Abuzuri moderatori
Nu fac parte din lista intermediarilor. Intermediarii ii gasiti AICI
s@Ntal
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 89
Joined: 19 Feb 2012, 15:59
Detinator Steam: Da
CS Status: Offline
Detinator server CS: romania.laleagane.ro
SteamID: cs_petryka
Reputatie: Ban 2 luni
Location: Poarta spre Iad
Been thanked: 3 times
Contact:

02 Feb 2013, 00:17

Cand iti da acel blue screen iti spune de la ce provine
ex: Psyhical Memory e de la memoria ram
Image
Vand xRedirect din serverul de mai sus !
Un CONT STEAM cu CS 1.6 + CS Global Offensive !
Un CONT ORIGIN cu FIFA 2012 + Battlefield Bad Company 2 !
Preturile sunt negociabile !
Contact: [email protected]
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

02 Feb 2013, 00:19

wayn3 wrote:
Mitzocul wrote:
wayn3 wrote: Imprastii numai informatii false..
Poate fi si de la windows, iar daca e de la partea hardware, problema vine de la memorii , nu procesor, placa de baza sau ce va mai vine voua prin cap.
Problema poate fi si de la procesor daca nu a schimbat pasta termoconductoare la 6 luni sau de la placa de baza daca condensatorii sunt umflati/crapati.
Degeaba ai lucrat in electronica daca esti paralel.
Vezi ca nici tu nu stii? Mi-am luat ceva timp pentru a va da in cap cu electronica..

Code: Select all

Ecranele Albastre pot fi cauzate și de drivere incompetent programate, memorie stricată, un Registru corupt sau niște DLL-uri incompatibile.
Sursa : http://ro.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death
Procesorul sau condensatorii de pe Placa de baza nu au nici o treaba cu Blue screenul. Sunteti penibili cum va bagati fara sa fiti siguri pe voi..
Am schimbat 2 condensatori de pe placa de baza si nu mai primesc blue screen. Cum explici asta L-) ?
Si eu lucrez in domeniul electric, mai exact sunt tehnician in telecomunicatii.
User avatar
lilwayne
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1049
Joined: 05 Aug 2008, 17:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Restrictie moderator!
Nume anterior : wayn3
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Craiova
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

02 Feb 2013, 00:25

Poate fi o simpla intamplare, uneori se rezolva de la sine daca problema se afla de pe partea software .. Ai 17 ani, cum poti fi tehnician ? poate in devenire..
WARN sau BAN pe nedrept / Abuzuri moderatori
Nu fac parte din lista intermediarilor. Intermediarii ii gasiti AICI
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

02 Feb 2013, 01:27

wayn3 wrote:Vezi ca vorbesti prostii.. am pe putin 4 ani experienta in Electronica si Automatizari.. Nu ti-ai gasit cu cine sa te iei la contrazis.


Chiar nu vezi cat esti de penibil ? Da-mi voie sa te mai corectez dintr-un punct de vedere: Nu ai 4 ani experienta in domeniu ai 4 ani de studiu da ii s-o luam asa...defapt nu cred ca ai nici macar scoala cu care te lauzi asta-i o minciuna gogonata ! Si daca o ai esti trecut degeaba prin ea vorbesti in nestiinta de cauza fara sa fii in stare sa aduci niste argumente proprii, tot ce faci este sa dai search-uri pe google. Ti-am zis si mai sus Google te informeaza nu te face mai destept!

Mai departe nu are rost sa intru in polemici cu tine ca esti irecuperabil si nici n-am chef sa-ti predau lectii online ! Bye
User avatar
raiden
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3260
Joined: 22 Jun 2009, 22:56
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Bucharest
Has thanked: 81 times
Been thanked: 218 times

02 Feb 2013, 01:28

Calm down.Problema poate fii de la mai multe "chestii" cum ar fi windows,ramii sau de la hard.
User avatar
lilwayne
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1049
Joined: 05 Aug 2008, 17:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Restrictie moderator!
Nume anterior : wayn3
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Craiova
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

02 Feb 2013, 07:51

RzV24 wrote:
wayn3 wrote:Vezi ca vorbesti prostii.. am pe putin 4 ani experienta in Electronica si Automatizari.. Nu ti-ai gasit cu cine sa te iei la contrazis.


Chiar nu vezi cat esti de penibil ? Da-mi voie sa te mai corectez dintr-un punct de vedere: Nu ai 4 ani experienta in domeniu ai 4 ani de studiu da ii s-o luam asa...defapt nu cred ca ai nici macar scoala cu care te lauzi asta-i o minciuna gogonata ! Si daca o ai esti trecut degeaba prin ea vorbesti in nestiinta de cauza fara sa fii in stare sa aduci niste argumente proprii, tot ce faci este sa dai search-uri pe google. Ti-am zis si mai sus Google te informeaza nu te face mai destept!

Mai departe nu are rost sa intru in polemici cu tine ca esti irecuperabil si nici n-am chef sa-ti predau lectii online ! Bye
Stii tu electronica cum stiu eu sa fac surfing.. Clar ca nu am ce discuta, ai auzit si tu ceva de la cineva despre condensatori si mergi cu ei pana in mormant.
Am terminat cu off-ul.

ON: DangerCS, deci intai de toate verifica partea Software, drivere recent instalate, dll-uri sau registre defecte, iar daca tot nu s-a rezolvat, treci la partea Hardware incepand cu verificarea RAM-ilor, placii video si terminand cu a HDD-ului[Intr-o alta forma, verifica toate memoriile]..
WARN sau BAN pe nedrept / Abuzuri moderatori
Nu fac parte din lista intermediarilor. Intermediarii ii gasiti AICI
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

02 Feb 2013, 08:43

Bha sunteti, varza...doamne, contraziceri si contraziceri.
Numara beepurile cand iti da blue screen si cauta pe google, gasesti solutia.
sau/si foloseste http://filelist.ro/details.php?id=239822

Daca nu sunteti instare sa-l ajutati abtineti-va... ala cu doctoratu in info si alte prostii, nu va mai certati ca nu faceti decat +1 inutil.

Pentru cultura mea generala, pe cine crezi ca intereseaza cati ani ai tu in domeniu domnule wayn3 daca nu esti instare sa-l ajuti pe baiat ?
wayn3 wrote:Vezi ca vorbesti prostii.. am pe putin 4 ani experienta in Electronica si Automatizari.. Nu ti-ai gasit cu cine sa te iei la contrazis.
Fa-i cum ti-am zis eu nu-i asculta pe astia ca doar te complica.
User avatar
Raul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2339
Joined: 03 Feb 2012, 11:33
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raulll
Reputatie: Fost administrator
Location: Germany
Has thanked: 44 times
Been thanked: 121 times

02 Feb 2013, 08:54

Nu stiu de la ce poate fi , am sa il duc iar la tehnicieni , cand am fost mi-au zis ca totul e in regula si ca am un pc foarte bun.., mi-au schimbat windowsul tot ei , dar mi-au bagat pe 32 bit si am 4 gb ram .. trebuia sa bage pe 64..
Pc asta nu a mai fost folosit de 2 ani , si l-am adus din Germania, a fost modificat tot.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information