caatel

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

15 Jun 2013, 11:25

krystann wrote:
dDow wrote:Am un catel, rodwailer cu mox german, are in ani nostri cam 13-14 ani, aseara a inceput sa vomite de vreo doua ori, inainte de asta era jucaus nu avea nimic, iar acum dimineata abia a mancat niste parizer a baut niste laptic, nu mai e asa energic sta mereu jos, sufla intr-una, nu poate face treaba mare, sta in continuu jos "pregatit" sa faca treaba mare dar, degeaba, si tot se aude ceva din stomagul lui, nu stiu ce sa-i mai fac, da coltul? sau are ceva la burtica?

p.s. va rog nu radeti , tin ff mult la acel catel :(
In primul rand nu am citit tot ,dar omule invata sa scrii nu perfect cu diacritice si dinastea dar cat de cat .. nu sa pui d in loc de t sau invers si dinastea...
Acum ..Calculeaza 7 x cati ani are cainele , spunea-i de 13 -> 13 x 7 = 91 de ani are cainele tau.7 ani pentru caini sunt 1 an pentru oameni.
Apoi ... iti zic ce e cu sunetele alea in stomacul lui .. e constipat .. fac pariu ca oasele ce i le-ai dat nici macar nu ti-ai dat seama ca ar fii trebuit sa le dai cat de cat.Sigur o sa moara in viitorul apropiat .. e si batran si bolnav ..asta ee...condoleante(fara gluma) ...
@krystann are 13-14 ani de ai nostri, deci e mic.
RoyalServer
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

15 Jun 2013, 11:31

deci , ia dat ceva sa-i puna in apa si sa-i dau mancare usoara , este stricat la burta din cauza la niste pepene , iam dat la celalant catel mai mic , si a luat si el , si ia facut un vaccin care nu aparea pe nu stiu ce fisa , am fost la speedvet .
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

15 Jun 2013, 11:31

Sona wrote:
krystann wrote:
dDow wrote:Am un catel, rodwailer cu mox german, are in ani nostri cam 13-14 ani, aseara a inceput sa vomite de vreo doua ori, inainte de asta era jucaus nu avea nimic, iar acum dimineata abia a mancat niste parizer a baut niste laptic, nu mai e asa energic sta mereu jos, sufla intr-una, nu poate face treaba mare, sta in continuu jos "pregatit" sa faca treaba mare dar, degeaba, si tot se aude ceva din stomagul lui, nu stiu ce sa-i mai fac, da coltul? sau are ceva la burtica?

p.s. va rog nu radeti , tin ff mult la acel catel :(
In primul rand nu am citit tot ,dar omule invata sa scrii nu perfect cu diacritice si dinastea dar cat de cat .. nu sa pui d in loc de t sau invers si dinastea...
Acum ..Calculeaza 7 x cati ani are cainele , spunea-i de 13 -> 13 x 7 = 91 de ani are cainele tau.7 ani pentru caini sunt 1 an pentru oameni.
Apoi ... iti zic ce e cu sunetele alea in stomacul lui .. e constipat .. fac pariu ca oasele ce i le-ai dat nici macar nu ti-ai dat seama ca ar fii trebuit sa le dai cat de cat.Sigur o sa moara in viitorul apropiat .. e si batran si bolnav ..asta ee...condoleante(fara gluma) ...
@krystann are 13-14 ani de ai nostri, deci e mic.
Nu inteleg la ce te referi .. cat vrei sa traiasca un caine .. ?!Cat un om eu sincer am vazut un caine de 20 de ani ...cel mai batran...

dDow - Astea sunt vrajeli .. stiu cum functioneaza sistemul veterinar .. ti-a dat respectivele doar sa isi faca ceva $ in plus sau ceva de genu.Defapt cainele tau e chiar bolnav cum poti spune ca el nu se poate caca de la niste pepeni ...=))))) veterinarul si naiba ..Depinde cum ai noroc..atat va trai.
Trebuia sa-i faca clisma si mai multe ... dar nu rezista ca e prea batran ... de aceea i-a dat alt diagnostic.
Crede-ma ca stiu am lucrat cativa ani in acest domeniu.
Last edited by krystann on 15 Jun 2013, 11:34, edited 1 time in total.
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

15 Jun 2013, 11:33

krystann wrote:
Sona wrote:
krystann wrote: In primul rand nu am citit tot ,dar omule invata sa scrii nu perfect cu diacritice si dinastea dar cat de cat .. nu sa pui d in loc de t sau invers si dinastea...
Acum ..Calculeaza 7 x cati ani are cainele , spunea-i de 13 -> 13 x 7 = 91 de ani are cainele tau.7 ani pentru caini sunt 1 an pentru oameni.
Apoi ... iti zic ce e cu sunetele alea in stomacul lui .. e constipat .. fac pariu ca oasele ce i le-ai dat nici macar nu ti-ai dat seama ca ar fii trebuit sa le dai cat de cat.Sigur o sa moara in viitorul apropiat .. e si batran si bolnav ..asta ee...condoleante(fara gluma) ...
@krystann are 13-14 ani de ai nostri, deci e mic.
Nu inteleg la ce te referi .. cat vrei sa traiasca un caine .. ?!Cat un om eu sincer am vazut un caine de 20 de ani ...cel mai batran...
Hai ca am inteles eu gresit, ai dreptate, nu conteaza, trebuie sa mearga la doctor nu sa ceara ajutor pe forum.Doctorul e doctor si cu asta gata.Nu asa se procedeaza cu un animal, pe noi cand ne doare ceva stim ce avem de facut, ei cand sunt bonavi se uita in ochii tai si tu nu iti dai seama ce au.
User avatar
ADZEK-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 88
Joined: 12 Jun 2013, 18:01
Detinator Steam: Da
CS Status: AIM ONLINE
Detinator server CS: NU AM SERVER
SteamID: PM
Has thanked: 44 times
Been thanked: 6 times

15 Jun 2013, 11:36

de ce DAI MA PEPENE LA CAINII ? ESTI DEBIL MINTAL ???

CATEL BATRAN A AVUT BUNICA MEA ERA PICHINEZ DALA SI AVEA 25 ANI IN ANI NOSTRI.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

15 Jun 2013, 11:40

ADZEK- wrote:de ce DAI MA PEPENE LA CAINII ? ESTI DEBIL MINTAL ???

CATEL BATRAN A AVUT BUNICA MEA ERA PICHINEZ DALA SI AVEA 25 ANI IN ANI NOSTRI.
NU IAM DAT EU SA MANANCE PEPENE :| CE NU PUTETI INTELEGE ? EU DOAR AM INTREBAT PENTRU CA NICI EU NICI PARINTI MEI NU AVEM NICI O IDEE , DAR ACUM ESTE BINE !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

15 Jun 2013, 11:43

Şi eu am unu-l şi azi-dimineaţă a vomitat de 2 ori.Stă ascuns , suflă greu.Nu ştiu nici eu ce să-i fac.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

15 Jun 2013, 11:49

MicleaR wrote:Şi eu am unu-l şi azi-dimineaţă a vomitat de 2 ori.Stă ascuns , suflă greu.Nu ştiu nici eu ce să-i fac.
Asa facea si al meu , statea ascuns sufla dar acum vad ca latra alearga se joaca , a dormit putin :) acum e in regula , iam dat niste supa calduta a mancat putin :) si acum e bine se joaca cu o minge de tot o cara toata curtea :))
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

15 Jun 2013, 11:50

MicleaR wrote:Şi eu am unu-l şi azi-dimineaţă a vomitat de 2 ori.Stă ascuns , suflă greu.Nu ştiu nici eu ce să-i fac.
Du-l la frecat ca isi revine ... presupun ca nu ai auzit de veterinar ..
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

15 Jun 2013, 11:50

dDow wrote:
MicleaR wrote:Şi eu am unu-l şi azi-dimineaţă a vomitat de 2 ori.Stă ascuns , suflă greu.Nu ştiu nici eu ce să-i fac.
Asa facea si al meu , statea ascuns sufla dar acum vad ca latra alearga se joaca , a dormit putin :) acum e in regula , iam dat niste supa calduta a mancat putin :) si acum e bine se joaca cu o minge de tot o cara toata curtea :))
Mai devreme ziceai ca la dus la doctor.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

15 Jun 2013, 11:52

Sona wrote:
dDow wrote:
MicleaR wrote:Şi eu am unu-l şi azi-dimineaţă a vomitat de 2 ori.Stă ascuns , suflă greu.Nu ştiu nici eu ce să-i fac.
Asa facea si al meu , statea ascuns sufla dar acum vad ca latra alearga se joaca , a dormit putin :) acum e in regula , iam dat niste supa calduta a mancat putin :) si acum e bine se joaca cu o minge de tot o cara toata curtea :))
Mai devreme ziceai ca la dus la doctor.
Nu teai uitat ca am si spus ca ia dat ceva sa-i pun in apa si ia mai facut un vaccin care nu aparea pe o fisa ?
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

15 Jun 2013, 11:56

dDow wrote:
Sona wrote:
dDow wrote:
Asa facea si al meu , statea ascuns sufla dar acum vad ca latra alearga se joaca , a dormit putin :) acum e in regula , iam dat niste supa calduta a mancat putin :) si acum e bine se joaca cu o minge de tot o cara toata curtea :))
Mai devreme ziceai ca la dus la doctor.
Nu teai uitat ca am si spus ca ia dat ceva sa-i pun in apa si ia mai facut un vaccin care nu aparea pe o fisa ?
Nu vazusem, pe viitor sa stii ce ai de facut si sa nu mai pierzi vremea intreband pe aici.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: ADI'S, Semrush [Bot], Yandex [Bot] and 362 guests