Au cam murit forumurile

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Mr.LeX
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 959
Joined: 07 Nov 2013, 16:36
Detinator Steam: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Matrix
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Contact:

04 Oct 2019, 18:46

Laur eXtream wrote:
04 Oct 2019, 11:02
I-a furat master pe toti =]]


=)))))))))))))))))))) +1
RoyalServer
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

05 Oct 2019, 00:44

notorietate wrote:
04 Oct 2019, 13:09
Se schimba generatiile prietene...
se pare ca copiii din ziua de astazi prefera sa stea toata ziua sa se joace fortnite si sa se uite la youtuberi :D
Cel mai bun răspuns.
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
User avatar
3v3r3st
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1478
Joined: 19 Jun 2011, 21:17
Detinator Steam: Da
SteamID: at3ul
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

05 Oct 2019, 00:54

Si ce dracu sa vada pe forumu asta? de 10 ani a ramas la fel, numa tepari si Laur obsedat dupa bani, asta na fost forum niciodata...a fost o afacere pentru Laur, a tras pe copii de 13 ani cu abonament.
Image
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

05 Oct 2019, 01:39

Exista o vorba adevarata: Nimic in aceasta viata nu ramane la infinit,toate lucrurile si fiintele vii incep de undeva si se termina la un moment dat.De aceea e important sa traim clipa prezentului pentru a ne parcurge propriul destin. :)
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

05 Oct 2019, 11:32

Cand o sa apara un joc care sa aibe macar jumatea din impactul lui cs 1.6 care de asemenea sa fie multiplayer si sa ai libertatea de a achizitiona servere , moduri skinuri etc etc si o sa fie oameni care sa deschida forumuri in sensul asta atunci ai sa vezi activitate.
Multi zic ca e csgo cu asta insa oricat l-ai ridica in slavi csgo nu are popularitatea pe care a avut-o 1.6 dovada sta ca 1.6 costa pe steam pe cand go poti sa-l iei moca ( ce-i drept nu cu toate optiunile )
Inca ceva in ziua de azi ar trebui gasita o solutie de a conecta cat mai mult forumul cu jocul pe care se bazeaza astfel incat omul sa aibe din ce in ce mai multe motive sa-ti viziteze forumul .
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

05 Oct 2019, 14:00

Laur eXtream wrote:
04 Oct 2019, 11:02
I-a furat master pe toti =]]
M ai prins
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

05 Oct 2019, 14:22

MASTER ~ wrote:
05 Oct 2019, 14:00
Laur eXtream wrote:
04 Oct 2019, 11:02
I-a furat master pe toti =]]
M ai prins
Gabi, ai reinviat? :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:

Ca pastrez coliva de ceva timp, este pentru iliescu dar ma gandeam sa ti-o dau tie.
Image
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

05 Oct 2019, 15:40

Gheorghe_cs16 wrote:
04 Oct 2019, 12:29
Sokar wrote:
04 Oct 2019, 12:04
Madross wrote:
04 Oct 2019, 01:37
A scazut gamingul foarte tare, forumurile nu mai sunt citite , unde au plecat toti ? :))
Majoritatea oamenilor ce aveau odata forumuri aveau si bani de investit in el, si nu stia oricine sa faca un forum... acum ca s-au inmultit s-au scarbit multi oameni, deaia continua sa cada comunitatiile cu ceva vechime.. staff gasesti greu, servere daca nu ai tu bani sa cumperi astepti mult si bine pana vine cineva cu ele la tine etc.
Si da, nu mai e ce a fost.. apar tot mai multe jocuri noi care atrag oamenii cs-ul, samp-ul etc au murit "odata cu yahoo messenger".

Ori cum cei care au avut formuri cu Minecraft acum cresc...Si mai tare! Odata ce MC revine in fortza... adios restul jocurilor + ca exista DISCORD si SKYPE nimeni nu mai are nevoie de YM.
La CS unele fomuri sunt populare prcum: indungi , freakz ,usp , evils , csblackdevil. Desigur alea care detin sv! In rest noi care mai suntem actuali intram din an in pasti... :))

@a2k19 ma prefac ca nu am vazut ce scri :glasses_emoji: si stiu la ce mod te referi dar nu dau nume :))) daca si tu stai aici cu mine atunci si tu esti prost.... :brain:
A spus cineva pe aici că ar trebui să ţi se facă grad special, "prostul extream", mare dreptate a avut. Eu chiar nu înţeleg cât de necopt să fii la minte. Chiar nu te duce capul ăla să gândeşti? Cu minecraftul ăla ne-ai terifiat: "minecraftul revine in fortza", nu revine nimic în "fortza", eu nu m-am jucat minecraft şi nici n-o s-o fac, iar forumurile de minecraft rământ tot o paragină. :brain: tău este exact cât o nucă. Termină cu posturile astea, ieşi afară, trage aer în piept, ia mingea şi du-te joacă-te, ţi-ai prăjit ochii şi creierii în faţa pc-ului. "Dacă şi tu stai aici cu mine atunci eşti prost" - nu stă nimeni cu tine, vrem să scăpăm de tine, polonicule (© KALU) !

Sunt mulţi care nu se duc pe forumuri deoarece nu au o siguranţa că acel forum va avea longevitate.
User avatar
Megatron
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 696
Joined: 16 May 2018, 04:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

05 Oct 2019, 20:21

@MDFK La cat ai scris acolo te faci poet te faci de ras :lifting_eyes: ma prefac ca nu te bag in seama :goodnight:
.TOT MINECRAFT , CS 1.6 , CS:GO , GTA 5 , Ramne in fortzza :flexed_biceps:
De fortnite nu mai joc din Martie :))) si i-am dat unistall de mult :)) contul cu lvl 40 iam dat cuiva :forefinger:

ON: Ramneti la subiect la topic :hiking_boot:
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

06 Oct 2019, 10:03

Gheorghe_cs16 wrote:
05 Oct 2019, 20:21
@MDFK La cat ai scris acolo te faci poet te faci de ras :lifting_eyes: ma prefac ca nu te bag in seama :goodnight:
.TOT MINECRAFT , CS 1.6 , CS:GO , GTA 5 , Ramne in fortzza :flexed_biceps:
De fortnite nu mai joc din Martie :))) si i-am dat unistall de mult :)) contul cu lvl 40 iam dat cuiva :forefinger:

ON: Ramneti la subiect la topic :hiking_boot:
CS 1.6 e pe moarte, minecraft a re-inviat si el putin, csgo e in viata datorita faptului ca a devenit free, si gta5 e plictisitor.
Nu-i pasa nimanui ca nu mai joci tu fortnite, cine se joaca se joaca pentru ca ii place, nu pentru ca zice x si y ca e un joc fain.
P.S. Daca cineva iti scrie un paragraf corect gramatical trebuie sa se faca poet? :cowboy_emoji:
O intrebare serioasa acum, ce vrei sa mai faca lumea in 2019 pe forumuri? Ia zi si mie niste jocuri recente (2015+) care sa permita servere private, sa poata lumea sa faca forumuri pentru jocul respectiv? In Romania doar asa mai atragi utilizatori pe forum, ca majoritatea sunt copii agramati care nu stiu sa dea un search pe google precum o persoana din acest topic pe care nu o sa o mentionez pentru ca toata lumea stie cine e.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

06 Oct 2019, 12:17

Am observat la multi copii, mai ales la copilul vecinului meu ca sta pe youtube si se uita la toti terminatii si se joaca minecraft.Chestia este ca invata si porcarii de la ratatii astia pe care le asimileaza gresit, m-a chemat tac su intr-o zi sa imi spuna ca uite Claule ce invata de pe acolo si i-am recomandat sa ii instaleze pe tableta un program parental.Ei nu stiu ce este ala un forum si cum trebuie sa interactioneze pentru ca asta o sa fie generatia de acum incolo, socializarea va fi facuta prin emotes, reacts si injuraturi (daca este roman :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing: ).

Ce am observat la generatia asta este ca sunt doua tabere, cei/cele care nu stiu sa socializeze sau daca socializeaza o fac prin diferite situri gen badoo, tinder ca pe facebook iti lasa un la multi ani sec si tupeistii/tupeistele cu sprancene pictate de Lenuta din capul satului ( ca daca ma supar iau un servetele umed si le sterg :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing: ), baietii cu glezne goale de stau la epilat si au un tupeu fantastic.M-am intalnit cu o tipa de la frati miu de la munca, a doua zi s-a AUTOINVITAT la mine in casa si cand am facut o fata de prost cica ea pai ce mai suntem pe timpul bunicului..zic sa imi bag p&la astea cauta p&la mai rau ca aia de pe discovery channel de cauta aur :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:

Nu au habar sa socializeze pe un forum, sa citeasca o CARTE (eu citesc Omul Foculuide Joe Hill, mai rar dar citesc ca in rest beau ca un boschetar) sau sa se poarte fair play intr-un joc, daca ii dai bataie te injura de mama, tata, unchi, matusa si vreo 6 dume de la iumor de la dan badea sau coco :boundlessly_laughing: :hand_over_mouth: .

Astept sa apara @balarobert si sa ne spuna ca sunt disperat dupa forumul asta si ca el are o viata fit, nu traieste pe forum si citeste carti colorate. :closed_lips:
Image
User avatar
Megatron
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 696
Joined: 16 May 2018, 04:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

06 Oct 2019, 15:17

HecaTe wrote:
06 Oct 2019, 10:03
Gheorghe_cs16 wrote:
05 Oct 2019, 20:21
@MDFK La cat ai scris acolo te faci poet te faci de ras :lifting_eyes: ma prefac ca nu te bag in seama :goodnight:
.TOT MINECRAFT , CS 1.6 , CS:GO , GTA 5 , Ramne in fortzza :flexed_biceps:
De fortnite nu mai joc din Martie :))) si i-am dat unistall de mult :)) contul cu lvl 40 iam dat cuiva :forefinger:

ON: Ramneti la subiect la topic :hiking_boot:
CS 1.6 e pe moarte, minecraft a re-inviat si el putin, csgo e in viata datorita faptului ca a devenit free, si gta5 e plictisitor.
Nu-i pasa nimanui ca nu mai joci tu fortnite, cine se joaca se joaca pentru ca ii place, nu pentru ca zice x si y ca e un joc fain.
P.S. Daca cineva iti scrie un paragraf corect gramatical trebuie sa se faca poet? :cowboy_emoji:
O intrebare serioasa acum, ce vrei sa mai faca lumea in 2019 pe forumuri? Ia zi si mie niste jocuri recente (2015+) care sa permita servere private, sa poata lumea sa faca forumuri pentru jocul respectiv? In Romania doar asa mai atragi utilizatori pe forum, ca majoritatea sunt copii agramati care nu stiu sa dea un search pe google precum o persoana din acest topic pe care nu o sa o mentionez pentru ca toata lumea stie cine e.
@Hecate uite iti zic un STORYTIME daca nu era domnul Google voi nici acum nu stiati de eXtreamCs, nici la ora actuala! Oare dc cand scriu un plugin @ addons imi da direct eXtreamcS si nu alte forumuri ?

Pentru ca Laur au bagat Keywords # , si de aia... Eu am descoperit acest forum in 2012 cand eram noob :girl: Si inca cautam addons-uri de zm sa pun in cstrike si sa ma joc cu boti de pe atunci!

Nu stiam sa imi fac cont-uri pe alte formuri la varsta aia doar in 2014 mi-am dat seama cum se facea :face_party_blower: Doar ca pe atunci m-am axat pe alte formuri de ex: (MC , Metin2 , Freakz , indungi) si nu pe asta!
Ca alt fel aveam cont din 2012 pe acest forum , dar mai am unul din 2016 si nu ai mai stiu parola , email =))) Ori cum nu ma mai intereseaza acel cont...

98% din Oameniii pe care ai aveti voi sunt veniti de pe Google keywords search , Discutii Chat , Link-uri share cu addons-uri de pe alte formuri, Link-uri share la grupuri de CS de FB , STEAM friends.

ON: Ce rost mai are sa iti zic alea din 2015+ ? ca ori cum nu o sa intre nimeni daca nu bagi maxim 200$ in buget pentru promovare si hosting bun...Ori cum la Metin2 inca mai este popular pentru servere dar trebuie sa ai un buget maxim 1000$ pentru scripteri experti rezolvare buguri , promovare , hosting bun si protectie anti-ddos.
In rest cel mai popular la momentul actual in 2019 sunt serverle de MC , CS:GO MOD Zombie Plague de la 1TAP , Zombie Escape!




The Kalu wrote:
06 Oct 2019, 12:17

Ce am observat la generatia asta este ca sunt doua tabere, cei/cele care nu stiu sa socializeze sau daca socializeaza o fac prin diferite situri gen badoo, tinder ca pe facebook iti lasa un la multi ani sec si tupeistii/tupeistele cu sprancene pictate de Lenuta din capul satului ( ca daca ma supar iau un servetele umed si le sterg :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing: ), baietii cu glezne goale de stau la epilat si au un tupeu fantastic.M-am intalnit cu o tipa de la frati miu de la munca, a doua zi s-a AUTOINVITAT la mine in casa si cand am facut o fata de prost cica ea pai ce mai suntem pe timpul bunicului..zic sa imi bag p&la astea cauta p&la mai rau ca aia de pe discovery channel de cauta aur :boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:

@The Kalu credeam ca doar eu ma uit la aia cu aurul =)).
Nu stiam ca si tu esti pasionat de aur=)))))))

P.S Eu in locul tau ai dadeam doua palme peste fata! La fatuca aia sa se invete minte ai dadeam fara rusineee chiar daca aveai tu varsta aia de 30 de ani ! SI CE daca esti prietena lui frati meu? tu trebuie sa imi ceri voie sa vi.

Dar ce este la mine intra toate fetele in casa la mine fara invitatie ? vreti sa va iau ca pe alea cu DINCA la ocazie?

Daca nu te faci AUTORITAR parca vad ca o sa vina la tine mereu si poate si in dormitorul tau :)) nu te-ai gandit ca iti poate fura ceva de valoare cand tu nu esti acasa si nu ai casa inchisa usa? Nu stiu daca tu ai scris asta la caternica dar csf...
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information