Pe când Armata României era o armată. (1948-1989)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

03 Dec 2015, 19:26

sergiu4995 wrote:
HuNmAn wrote:Sa inteleg ca in momentul de fata, Armata Romaniei nu e o armata??? Din punct de vedere militar, tehnic, numeric stam mult mai bine decat in perioada prezentata in videoclip. Sa nu uitam ca in anul 2004 am aderat la NATO, iar mai apoi, in 2007, la UE, ceea ce ne-a marit considerabil siguranta si securitatea tarii, cu toate ca sunt implicate relatiile internationale. Sa nu uitam faptul ca niciodata, Romania nu s-a putut baza doar pe armata ei. Am fost nevoiti sa luptam alaturi de alte tari, deoarece armata noastra nu a fost in putere sa lupte de una singura. Putem dezbate acest subiect pana maine, dar nu ii vad rostul.

P.S: Trebuie sa recunosc ca e foarte frumoasa prezentarea armatei in acest videoclip.

In razboiul din Yugloslavia,Romania de ce a fost obligata sa ajute occidentul cu trupe in bosnia,unde au murit multi militari romani si sa bobardam Belgradul?

Si cu scutul anti-racheta sper sa nu se mai termine ca autostrazile din Romania,Rusia nu are treaba cu noi ci cu vestul(belgi,anglia,olanda) si noi cu scutul anti-racheta aparam niste tari de .... si toate ramasitele rachetelor nuclare rusesti se aseaza pe pamanturile noastre===> Cernobil 2
Cernobil 2 ? Ba tu stii ce vorbesti ? Se dau bombe nu bombe nucleare / radioactive ! Rusia nu-i SUA .
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
RoyalServer
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

03 Dec 2015, 19:30

Armata romana!!!! Care se inroleaza? :troll
Image
Image
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

03 Dec 2015, 19:31

dDow wrote:
sergiu4995 wrote:
HuNmAn wrote:Sa inteleg ca in momentul de fata, Armata Romaniei nu e o armata??? Din punct de vedere militar, tehnic, numeric stam mult mai bine decat in perioada prezentata in videoclip. Sa nu uitam ca in anul 2004 am aderat la NATO, iar mai apoi, in 2007, la UE, ceea ce ne-a marit considerabil siguranta si securitatea tarii, cu toate ca sunt implicate relatiile internationale. Sa nu uitam faptul ca niciodata, Romania nu s-a putut baza doar pe armata ei. Am fost nevoiti sa luptam alaturi de alte tari, deoarece armata noastra nu a fost in putere sa lupte de una singura. Putem dezbate acest subiect pana maine, dar nu ii vad rostul.

P.S: Trebuie sa recunosc ca e foarte frumoasa prezentarea armatei in acest videoclip.

In razboiul din Yugloslavia,Romania de ce a fost obligata sa ajute occidentul cu trupe in bosnia,unde au murit multi militari romani si sa bobardam Belgradul?

Si cu scutul anti-racheta sper sa nu se mai termine ca autostrazile din Romania,Rusia nu are treaba cu noi ci cu vestul(belgi,anglia,olanda) si noi cu scutul anti-racheta aparam niste tari de .... si toate ramasitele rachetelor nuclare rusesti se aseaza pe pamanturile noastre===> Cernobil 2
Cernobil 2 ? Ba tu stii ce vorbesti ? Se dau bombe nu bombe nucleare / radioactive ! Rusia nu-i SUA .
Tu crezi ca Rusia mai foloseste rachete din alea?:)) ce folosesc ei in Siria e un mazalic,ei au pastrat ce e mai" bun" pentru Europa--->bombe nucleare
Last edited by sergiu4995 on 03 Dec 2015, 19:39, edited 1 time in total.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13708
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

03 Dec 2015, 19:32

Parca in 2008 au fost prinsi ca rusii inca mai detin arme nucleare, parca... :(
Image
golf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 30 Sep 2013, 14:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

03 Dec 2015, 20:03

SP4ZIE wrote:Parca in 2008 au fost prinsi ca rusii inca mai detin arme nucleare, parca... :(
Normal ca detin,pe asta se bazeaza in caz de razboi

romania daca ar fi fost in continuare condusa de ceausescu ar fi fost o putere mondiala
a saracit poporul dar a scapat tara de toate datoriile care le avea..acum suntem datori vanduti, nu mai e nimic al nostru..abtsolut nimic
same shit , different day...
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

03 Dec 2015, 20:45

Nu o sa dea in Romania o bomba nucleara pentru ca nu are de ce si totusi daca se gandeste la formarea Uniunii Sovietice nu trebuie sa o atace ! Nu are motive sa o atace si stie bine ca NATO si-a instalat porcaria aia aici doar sa opreasca inaintarea spre Germania , UK si ce mai e deci suntem doar ca un scut asa ca Rusia o sa atace direct :) daca se puneau pe treaba stai chill ca intrau prin Moldova cu propaganda mare dar momentan exista NATO si nu se baga , sunt suparati pe noi pentru ca Romania vrea sa mai construiasca si o conducta prin care aduce gaz caucazian spre EU care e mai ieftin si deranjeaza rusu . Ganditi-va ca sunt nebuni dar se concentreaza pe marile puteri nu pe Romania care abia mai mananca din frimituri dar totusi ii afecteaza economia noastra care creste ( pe primul loc in Europa de Est si Centrala )
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

03 Dec 2015, 20:49

:gusta Ce s-a intamplat in perioada 1948-1989,a fost ceva oribil care ne-a facut ca noi romanii sa ne inchidem in noi daca nu credeam in ideologia comunista...trebuie sa redeschidem sufletele pentru a putea din nou sa fim noi insine,fiindca nimeni nu ne mai impiedica sa facem ce trebuie fiindca avem o viata,important este pe ce lume traim :troll
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

03 Dec 2015, 20:50

dDow wrote:Nu o sa dea in Romania o bomba nucleara pentru ca nu are de ce si totusi daca se gandeste la formarea Uniunii Sovietice nu trebuie sa o atace ! Nu are motive sa o atace si stie bine ca NATO si-a instalat porcaria aia aici doar sa opreasca inaintarea spre Germania , UK si ce mai e deci suntem doar ca un scut asa ca Rusia o sa atace direct :) daca se puneau pe treaba stai chill ca intrau prin Moldova cu propaganda mare dar momentan exista NATO si nu se baga , sunt suparati pe noi pentru ca Romania vrea sa mai construiasca si o conducta prin care aduce gaz caucazian spre EU care e mai ieftin si deranjeaza rusu . Ganditi-va ca sunt nebuni dar se concentreaza pe marile puteri nu pe Romania care abia mai mananca din frimituri dar totusi ii afecteaza economia noastra care creste ( pe primul loc in Europa de Est si Centrala )
lool tu te uiti ce am scris,e aceeasi idee care am scris-o mai sus....
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

03 Dec 2015, 20:50

Sa inteleg ca Romania nu face parte din Europa ? Multumesc mult chiar nu stiam ..
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

03 Dec 2015, 20:53

dDow wrote:Sa inteleg ca Romania nu face parte din Europa ? Multumesc mult chiar nu stiam ..
trebuie sa faci control la oftamologie.....unde am scris eu ca nu face parte?chiar vreau sa faci un quote

Romania e catelul germaniei,angliei,frantei si in caz ca rusia vrea sa bombardeze o tara vestica noi cu scutul anti-racheta ii aparam si ne ia *** ca toate ramasitele bmb nucleare ne vor contamina si va fi Cernobil 2 la noi
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

03 Dec 2015, 20:58

Ba eu port ochelari dar sa-mi bag picioarele daca inteleg ce spui , ce dracu ramasite ? La cernobyl a explodat acolo si daca e de ceva sunt doar ploi acide si nu afecteaza . In unele posturi spui de Belgia Uk si Germania dupa ca noi nu inteleg ! Plus ca racheta se poate da si prin Letonia , Lituania sau Belarus deci sunt rute ocolitoare .
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

03 Dec 2015, 21:03

dDow wrote:Ba eu port ochelari dar sa-mi bag picioarele daca inteleg ce spui , ce dracu ramasite ? La cernobyl a explodat acolo si daca e de ceva sunt doar ploi acide si nu afecteaza . In unele posturi spui de Belgia Uk si Germania dupa ca noi nu inteleg ! Plus ca racheta se poate da si prin Letonia , Lituania sau Belarus deci sunt rute ocolitoare .

Tu nu intelegi ,ca daca explodeaza racheta distrusa de o alta racheta, ramasitele dispar asa pur si simplu? bucati de tije metalice dispar in neant? nu vor cadea peste noi odata cu substantele chimice care vor afecta totul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information