Card BRD

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
zendu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 704
Joined: 17 Sep 2012, 19:31
Detinator Steam: Da
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Contact:

27 Nov 2016, 17:18

Am gasit un bon de la kaufland si m-am gandit sa il iau pentru ca am vazut ultimele 4 cifre din card
Card-ul din cate stiu si eu si voi este de forma aaaa bbbb xxxx zzzz

eu am urmatoarele numere aaaa bbbb si zzzz dar nu stiu xxxx .Cum pot afla? sau daca nu exista nici o metoda o las balta :))
RoyalServer 2
cehosttepari
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 67
Joined: 12 Nov 2016, 01:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Nov 2016, 17:18

N-ai cum .
User avatar
zendu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 704
Joined: 17 Sep 2012, 19:31
Detinator Steam: Da
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Contact:

27 Nov 2016, 17:20

cehosttepari wrote:N-ai cum .
Ok mersi.Eram curios poate este o metoda de a afla cele 4 cifre care lipsesc
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

27 Nov 2016, 17:22

du-te si plateste la kaufland cu cardu sa-ti dea si tie bon cu ultimele 4 cifre :)))))
User avatar
Maokai
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 213
Joined: 11 Nov 2016, 18:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Nov 2016, 19:22

zendu wrote:
cehosttepari wrote:N-ai cum .
Ok mersi.Eram curios poate este o metoda de a afla cele 4 cifre care lipsesc
Si daca afli ce ai vrea sa faci? Ai nevoie de numar card, data expirare, numele de pe card si CVV.
Image Filelist games feed for download
Maokai feed
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

27 Nov 2016, 19:31

Ce înapoiat. În era tehnologiei. Tânăr.

Dacă vrei, îți dau absolut toate datele de pe card - inclusiv data când expiră și cele 3 cifre de pe spatele cardului. Ciuciu, n-ai ce să faci, pentru că trebuie să adaugi codul pe care banca ți-l trimite prin SMS la sfârșitul plății. Asta ar însemna să ai acces și la telefonul meu.

Numai bine.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

27 Nov 2016, 19:49

grande_ecks wrote:Ce înapoiat. În era tehnologiei. Tânăr.

Dacă vrei, îți dau absolut toate datele de pe card - inclusiv data când expiră și cele 3 cifre de pe spatele cardului. Ciuciu, n-ai ce să faci, pentru că trebuie să adaugi codul pe care banca ți-l trimite prin SMS la sfârșitul plății. Asta ar însemna să ai acces și la telefonul meu.

Numai bine.
Vezi ca asta nu merge peste tot, de exemplu pe site-urile mari care au plata cu cardul implementata direct pe site fara intermediar gen steam nu iti mai cere cod de confirmare prin sms, pe steam daca bagi toate datele cardul se face plata imediat si iti ia banii fara nici o confirmare.
Cele gen kinguin care fac plata printr-un intermediar cer de obicei confirmare prin sms sau digipass de ala micut.
User avatar
grande_ecks
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1495
Joined: 18 Sep 2008, 00:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Fii bun, ajută, rău poate orice prost.
SteamID: /ID/Narmer
Reputatie: Fost administrator
Location: România, Sibiu.
Been thanked: 33 times

27 Nov 2016, 20:07

Nu știu la ce bancă ai card dar eu colaborez cu Raiffeisen de mulț ani:
Raiffeisen wrote: Autorizarea tranzactiilor de plata efectuate cu cardul la comerciantii care utilizeaza 3D Secure, se va realiza pe baza de OTP (one time password), un cod unic asociat fiecarei tranzactii care va fi transmis prin SMS, de la numarul 1867, doar catre numarul de telefon mobil al utilizatorului de card declarat la banca, pentru fiecare tranzactie de acest tip.

Deoarece toate cardurile emise de Raiffeisen Bank sunt automat inrolate si activate in cadrul serviciului 3D Secure, activarea serviciului nu se realizeaza de catre client. Activarea serviciului “Comert Electronic 3-D Secure” va ofera siguranta deplina in aceasta modalitate de a cumpara bunuri si servicii, fiind eliminat riscul fraudei realizate prin copierea informatiilor de plata sau prin generarea aleatorie de numere de carduri si utilizarea lor ulterioara pe internet.

Cand cumparati de pe aceste site-uri vi se va solicita codul unic primit prin SMS pentru fiecare tranzactie, pastrand, astfel, controlul asupra cumparaturilor online.
Abia acum, în vară au implemetat și cei de la BRD această opțiune. Și dacă adaugi în Steam datele cardului, la prima tranzacție tot ai nevoie de acest cod primit prin SMS. Am făcut câteva tranzacții pe site-urile din afară și la fel, fără codul trimis de către bancă nu am putut finaliza plata.

Numai bine.
Last edited by Emil B. on 27 Nov 2016, 20:11, edited 1 time in total.
Reason: Daca procesatorul platii nu accepta 3D Secure acel cod nu mai este cerut si plata se va realiza direct. Vezi Zara/Bershka de exemplu.
Singura modalitate de contact este Steam-ul: /ID/Narmer sau pe ctOS.ro

Image
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

27 Nov 2016, 20:10

E bine atunci, la ING nu e asa inca, bag datele pe steam si ia banii automat fara sms.
Legat de topic nu ai ce sa faci cu cifrele alea chiar daca faci rost de ele, nu sunt de ajuns sa faci nimic cu el fara numele detinatorului, expirarea si codul ala din 3 cifre.
Last edited by grande_ecks on 27 Nov 2016, 20:12, edited 1 time in total.
Reason: Sună la bancă, poate trebuie activată această opțiune.
cehosttepari
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 67
Joined: 12 Nov 2016, 01:55
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Nov 2016, 20:37

grande_ecks wrote:Nu știu la ce bancă ai card dar eu colaborez cu Raiffeisen de mulț ani:
Raiffeisen wrote: Autorizarea tranzactiilor de plata efectuate cu cardul la comerciantii care utilizeaza 3D Secure, se va realiza pe baza de OTP (one time password), un cod unic asociat fiecarei tranzactii care va fi transmis prin SMS, de la numarul 1867, doar catre numarul de telefon mobil al utilizatorului de card declarat la banca, pentru fiecare tranzactie de acest tip.

Deoarece toate cardurile emise de Raiffeisen Bank sunt automat inrolate si activate in cadrul serviciului 3D Secure, activarea serviciului nu se realizeaza de catre client. Activarea serviciului “Comert Electronic 3-D Secure” va ofera siguranta deplina in aceasta modalitate de a cumpara bunuri si servicii, fiind eliminat riscul fraudei realizate prin copierea informatiilor de plata sau prin generarea aleatorie de numere de carduri si utilizarea lor ulterioara pe internet.

Cand cumparati de pe aceste site-uri vi se va solicita codul unic primit prin SMS pentru fiecare tranzactie, pastrand, astfel, controlul asupra cumparaturilor online.
Abia acum, în vară au implemetat și cei de la BRD această opțiune. Și dacă adaugi în Steam datele cardului, la prima tranzacție tot ai nevoie de acest cod primit prin SMS. Am făcut câteva tranzacții pe site-urile din afară și la fel, fără codul trimis de către bancă nu am putut finaliza plata.

Numai bine.
Lasa-mi datele de la cardul tau si platesc cu paypal .
User avatar
zendu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 704
Joined: 17 Sep 2012, 19:31
Detinator Steam: Da
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Contact:

28 Nov 2016, 17:45

Deci din tot ce ati scris aici nu am gasit nimic bun ce sa aleg. Eu atat va zic : adaugati un card Maestro (de preferat sa fie BRD pentru ca nu are CVV) prin paypal si merge :) . Fara confirmare de card fara nimic doar adaugati card-ul :) ... Bafta si mai testati si voi .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information