card paypal [rezolvat]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
house92
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 178
Joined: 04 Dec 2014, 04:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Jan 2015, 15:22

dupa ce am atasat cardul la contul pp, cand dau sa confirm imi apare asa :

The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

am card la bt Visa
Last edited by VegaS on 28 Jan 2015, 15:50, edited 1 time in total.
Reason: Rezolvat
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

28 Jan 2015, 15:28

Asta e de la paypal... încerci mai târziu.
p.s:
Trebuie sa scoti limita pentru tranzactii online. Daca nu ai serviciul Internet Banking, te duci la banca si le ceri lor sa-ti scoata limita.
Pozitia mea preferata este CEO.
house92
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 178
Joined: 04 Dec 2014, 04:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Jan 2015, 15:29

VegaS wrote:Asta e de la paypal... încerci mai târziu.
p.s:
Trebuie sa scoti limita pentru tranzactii online. Daca nu ai serviciul Internet Banking, te duci la banca si le ceri lor sa-ti scoata limita.
am internet banking, am uitat sa le cer sa scoata limita, Pot scoate eu?
daca da explica te rog cum. sunt nou in carduri :))
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

28 Jan 2015, 15:40

Nu știu, n-am card la ei.
Intri acolo în client area și găsești.

Incerc sa fac o plata online pe site-urile Paypal, Google, Amazon, E-bay, dar nu imi este acceptat cardul. Care ar putea fi problema?
Autentificarea pe PayPal/ Google/ Amazon/ E-bay si platile ulterioare se realizeaza doar daca ai stabilit o limita zilnica de tranzactionare pe Internet pentru operatiunile nesecurizate. In mod normal, pentru a realiza o tranzactie pe Internet sunt suficiente datele inscrise pe card: numar card, data expirarii, cod CVV2 (codul de securitate din 3 cifre inscris pe verso-ul cardului). Niciunui comerciant nu ii este permis sa inregistreze codul CVV2 intr-o baza de date, de aceea tranzactiile neinsotite de transmiterea acestui cod sunt respinse de catre banca.

Daca doresti sa permiti aceste tranzactii este necesara modificarea limitelor de tranzactionare pe Internet, prin completarea unui formular in orice unitate a Bancii Transilvania sau prin aplicatia de Internet Banking BT24 -> accesand meniul Carduri/ Vizualizare card/ Detalii/ Vizualizare si modificare limite/ Limite de tranzactionare pe site-uri nesecurizate (fara CVV2). Astfel, tranzactiile catre PayPal/ Google/ Amazon/ E-bay vor fi acceptate si, implicit, orice tranzactie catre un site care nu transmite spre verificare codul de securitate.
| Afiseaza codul
http://intreb.bancatransilvania.ro/carduri/
Pozitia mea preferata este CEO.
house92
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 178
Joined: 04 Dec 2014, 04:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Jan 2015, 15:42

VegaS wrote:Nu știu, n-am card la ei.
Intri acolo în client area și găsești.

Incerc sa fac o plata online pe site-urile Paypal, Google, Amazon, E-bay, dar nu imi este acceptat cardul. Care ar putea fi problema?
Autentificarea pe PayPal/ Google/ Amazon/ E-bay si platile ulterioare se realizeaza doar daca ai stabilit o limita zilnica de tranzactionare pe Internet pentru operatiunile nesecurizate. In mod normal, pentru a realiza o tranzactie pe Internet sunt suficiente datele inscrise pe card: numar card, data expirarii, cod CVV2 (codul de securitate din 3 cifre inscris pe verso-ul cardului). Niciunui comerciant nu ii este permis sa inregistreze codul CVV2 intr-o baza de date, de aceea tranzactiile neinsotite de transmiterea acestui cod sunt respinse de catre banca.

Daca doresti sa permiti aceste tranzactii este necesara modificarea limitelor de tranzactionare pe Internet, prin completarea unui formular in orice unitate a Bancii Transilvania sau prin aplicatia de Internet Banking BT24 -> accesand meniul Carduri/ Vizualizare card/ Detalii/ Vizualizare si modificare limite/ Limite de tranzactionare pe site-uri nesecurizate (fara CVV2). Astfel, tranzactiile catre PayPal/ Google/ Amazon/ E-bay vor fi acceptate si, implicit, orice tranzactie catre un site care nu transmite spre verificare codul de securitate.
| Afiseaza codul
http://intreb.bancatransilvania.ro/carduri/
Multumesc
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information