Care au fost cele mai mari comunitati de gaming si acum nu m

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
hz.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 131
Joined: 07 Sep 2015, 18:16
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 89.40.233.95:27015
Fond eXtream: 0
Location: Bucureşti
Contact:

28 Apr 2016, 14:19

FratziWEAR wrote:
kiducrazy wrote:
FratziWEAR wrote:In Romania nu au existat si nici nu exista in prezent comunitati de gaming. Tot ce ati enumerate voi mai sus sunt comunitati axate pe maxim 3 jocuri [ CS, SA:MP, Minecraft ], iar la baza lor stand jocul Counter-Strike. Probabil ai vrut sa ne intrebi "Care sunt cele mai notabile comunitati de CS dintre cele ce s-au inchis?".

Incepand cu anul 2004 pana in prezent n-am intalnit comunitati romanesti, nici macar grupuri de Steam sau GameTracker,care sa se axeze pe jocuri in general. Toate comunitatile romanesti aveau servere pentru 3-4 jocuri. Am ramas uimit cum pe unele comunitati sunt 100+ servere de CS [1.6], doua-trei servere de SA:MP, si doua-trei de Minecraft, dar numai unul de CS:GO.

Dupa parerea mea, principalul motiv pentru care gaming-ul romanesc este atat de limitat in momentul de fata este acela ca nu se gasesc host-uri dedicate pentru o gama mai larga de jocuri. 90% dintre firmele de hosting ofera gazduire pentru o gama foarte mica de jocuri, cele mai intalnite fiind CS 1.6, CSS, CS:GO, SA:MP/MTA, Minecraft si Metin2, toate in afara de CS:GO sunt jocuri expirate, foarte vechi, care nu mai sunt de actualitate in randul gamerilor la nivel mondial.
Tin sa te contrazic. Stiu firme (da firme cu acte in regula) romanesti care ofera host si pentru alte jocuri nu doar cs.
Scuza-ma dar fie nu ai citit tot, fie nu ai inteles la ce m-am referit. Nu am spus niciodata ca firmele de hosting gazduiesc doar servere de Counter-Strike...
Ceea ce am spus mai sus este ca firmele ofera hosting pentru prea putine jocuri, pentru cele mai cunoscute si jucate in Romania, care 90% sunt jocuri vechi, depasite si care nu mai sunt de actualitate in randul gamerilor.
Toate lumea de are comunitate trimite mesaje cu: www.nume.ro suntem in cautare de staff si servere.
RoyalServer 2
eyau
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 13 Mar 2015, 23:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Apr 2016, 14:48

Cs-gothic
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information