care telefon sa il cumpar?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Nigga
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 147
Joined: 28 Aug 2015, 20:15
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

03 Nov 2015, 23:16

Samsung - +++Baterie, Android
iPhone - Sa te dai smeker, si sa fii :meme :meme :troll :troll :troll :troll
RoyalServer 2
User avatar
hateand
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 214
Joined: 16 Oct 2015, 07:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Doar incultii dau citate
Fond eXtream: 0
Location: index_body.html
Contact:

04 Nov 2015, 08:56

iphone 5s Gold :">
Ești român,și asta doare ca dracu,că nu te regăsești în Creangă,ci în Nimeni Altu.
TUMBLR | STEAM ID: andsa | Y!M: snuprogaming
Free PSD Files,Free Logos,Free Banners,Free Avatars,Free Template,PhotoShop Tutorials
Image
User avatar
WishExec1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 177
Joined: 19 Jan 2014, 16:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Inginer - Programator - Developer
Detinator server CS: Privat
SteamID: wishexec
Location: Bucuresti
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times

04 Nov 2015, 09:24

Parerea mea ... care detin Galaxy S4

Galaxy S5 este mai scump decat Galaxy S4 dar ofera aproximativ aceleasi performante ca si Galaxy S4 ... deci cel mai corect ar fi sa iti iei Galaxy S4 ( raport calitate pret corect , performante de top - face tot ce face si Galaxy S5 si Galaxy S6 .. inafara de Senzor de amprenta care este o fita inutila )

Diferentele dintre Galaxy S4 si Iphone 5/5S nu sunt foarte mari ... ambele ruleaza orice fluent

Galaxy S4 - Android
- Ai posibilitatea de a instala usor orice aplicatie fie de pe net fie de pe google play market
( nu ai nevoie de jailbreak ca la iphone, iar pe google play gasesti o gramada de jocuri si aplicatii gratuite, aproape ca nu o sa ai de ce sa cumperi nimic )
- Ai posibilitatea sa iti folosesti telefonul ca si stick , adica un transfer de fisiere prin usb foarte usor , nu ai nevoie de soft cum e itunes la iphone
- Ai posibilitatea de a comunica Bluetooth cu orice dispozitiv , pe cand la iphone poti sa comunici doar cu produse apple
- Ai posibilitatea de a adauga card de memorie , pe cand la iphone nu ai
( Eu am card de 32 de gb si am pe el jocuri de console PSP , PS1 , PS2 , Nintendo etc , pe care poti sa le joci pe telefon prin emulatoare gratuite de pe market , ceea ce este un mare plus )
- Ai posibilitatea de a scoate bateria pentru ca acel capac din spate este detasabil , in cazul in care bateria nu o sa iti ajunga (tine mult mai mult decat la iphone) poti sa iti cumperi una de rezerva si sa o schimbi cand ai nevoie ... (eu asa am , pentru ca la facultate ma plictisesc si ma joc mult, ascult muzica si stau pe fb mi-am luat o baterie de rezerva si o tin in portofel
- Ai posibilitatea sa iti instalezi teme si sa ii schimbi designul prin aplicatii foarte usor
- Are si minus de exemplu marginea la S4 este argintie si este din plastic, cu timpul o sa se cojeasca culoarea de la frecarea cu buzunarul

Singurul avantaj pe care il are Iphone in opinia mea este ca arata bine ... in rest nu prea m-a impresionat cu nimic ...

Am avut si Iphone si am trecut la Galaxy din aceste motive si anume faptul ca la iphone esti foarte limitat de multe lucruri ...

Parerea mea ca Samsung Galaxy S4 este mai bun decat Iphone
Last edited by WishExec1 on 04 Nov 2015, 09:31, edited 1 time in total.
- Developer - Creez sau Modific - AmxModX - Source
User avatar
Myty CSG
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 770
Joined: 27 Aug 2013, 11:44
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu.
SteamID: PM.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Been thanked: 1 time

04 Nov 2015, 09:29

Eu zic Iphone.
Am Samsung Galaxy S3 mini și după vreo 1-2 ani nu mă mai înțeleg cu el. Îl las cu 90% baterie, și după 2 minute dacă nu îi fac nimic și îl deblochez se face 20%.
La 18% se închide și zice că are 0% baterie.
Deci Iphone.
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 708 guests