Casatoria intre persoane de acelasi sex

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Esti de acord cu casatoria intre doua persoane de acelasi sex?

Da
13
18%
Nu
45
61%
Mi-e indiferent
16
22%
 
Total votes: 74
User avatar
Jorj
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3494
Joined: 13 Aug 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien.LsZ.Ro
SteamID: clic_lsz
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (patru luni)
Nume anterior: Clic
Location: Piatra Neamt
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times
Contact:

07 Oct 2018, 18:46

nu sunt de acord si nici n-am fost la vot :)
Intermediez tranzactii cand am chef si timp ! :)

Image
RoyalServer
User avatar
> SKanDaL <
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 20 Dec 2015, 18:11
Detinator Steam: Da
SteamID: Privat
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

07 Oct 2018, 22:22

KronoS eXtream wrote:
Sorinel wrote:
zenner wrote:nici sa suferi de nanism nu e normal, hai sa facem un referendum si pentru asta, cine-ar vrea sa vada oameni asa mici pe strada?

astia care votati da pentru ca VOUA nu vi se pare normal ce fac ALTII cu viata LOR, la voi e problema boss
nu e ceva normal
Nu e ceva normal pentru ca asa zice biserica/religia. Nici mie nu mi-ar placea sa vad doi barbati tinandu-se de mana pe strada sau sarutandu-se, dar pana la urma e ceva de comun acord intre ei si nu ar trebui sa le limitez drepturile. Urasca babele si mosii care dau navala in RATB, te calca si nici macar nu isi cer scuze. Asta nu inseamna ca trebuie sa votez ca ei sa nu mai poata sa iasa din casa.

Aici s-a vazut cine are o gandire matura si cine nu. Imi place ca se dau ca exemplu tarile din vest si ca vai ce rau este acolo. Da, din cauza asta sunt cu 50 de ani peste noi >:)
Esti prost de puți ! Sa inteleg ca UK, Franta,Germania si alte tari din vest o duc asa de bine pentru ca au legalizat casatoria dintre persoanele de acelasi sex ? Esti prost rau de tot...

Ca sa fiu on topic, n-am nimic cu nimeni, poti sa te futi si sfi ***** de cine vrei tu,nu-mi pasa. Da tine-o pentru tine, nu ieși in strada si spune ca e normal, pentru ca nu e normal. Daca ar fi fost normal ca 2 barbati sa poata fi impreuna nu ar mai fi existat femei. Sunt persoane cu probleme mintale, majoritatea au fost abuzati cand au fost mici de aia sunt asa ... n-am fost la vot, mi se pare irelevant.
Last edited by HecaTe on 07 Oct 2018, 23:33, edited 1 time in total.
Reason: Atac la persoana
Image
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2548
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 61 times
Contact:

07 Oct 2018, 22:38

> SKanDaL < wrote:
KronoS eXtream wrote:
Sorinel wrote: nu e ceva normal
Nu e ceva normal pentru ca asa zice biserica/religia. Nici mie nu mi-ar placea sa vad doi barbati tinandu-se de mana pe strada sau sarutandu-se, dar pana la urma e ceva de comun acord intre ei si nu ar trebui sa le limitez drepturile. Urasca babele si mosii care dau navala in RATB, te calca si nici macar nu isi cer scuze. Asta nu inseamna ca trebuie sa votez ca ei sa nu mai poata sa iasa din casa.

Aici s-a vazut cine are o gandire matura si cine nu. Imi place ca se dau ca exemplu tarile din vest si ca vai ce rau este acolo. Da, din cauza asta sunt cu 50 de ani peste noi >:)
Esti prost de puți ! Sa inteleg ca UK, Franta,Germania si alte tari din vest o duc asa de bine pentru ca au legalizat casatoria dintre persoanele de acelasi sex ? Esti prost rau de tot...

Ca sa fiu on topic, n-am nimic cu nimeni, poti sa te futi si sfi ***** de cine vrei tu,nu-mi pasa. Da tine-o pentru tine, nu ieși in strada si spune ca e normal, pentru ca nu e normal. Daca ar fi fost normal ca 2 barbati sa poata fi impreuna nu ar mai fi existat femei. Sunt persoane cu probleme mintale, majoritatea au fost abuzati cand au fost mici de aia sunt asa ... n-am fost la vot, mi se pare irelevant.
Ușor amice că nu toți sau născut genii ca tine.
no...
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

07 Oct 2018, 23:09

Mie imi plac comentariile de aici. :)) Casatoria asta e un act, o foaie, mare chestie. Ceea ce se numeste familie e barbat-femeie-copil, asta conteaza.

Da, pentru Romania nu prea ai cum sa bagi chestia asta cu casatoria, insa pentru alte tari unde ai voie multe este ok. De ce? Casatoria nu reprezinta adevarata familie, e ca sa fie drumul cu oameni. La cum sunt astea gen Dragusanca, casatoria e jucaria din oul cu surprize.
User avatar
ddddd
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 104
Joined: 09 Aug 2017, 16:13
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Oct 2018, 23:10

Mutex wrote:Mie imi plac comentariile de aici. :)) Casatoria asta e un act, o foaie, mare chestie. Ceea ce se numeste familie e barbat-femeie-copil, asta conteaza.

Da, pentru Romania nu prea ai cum sa bagi chestia asta cu casatoria, insa pentru alte tari unde ai voie multe este ok. De ce? Casatoria nu reprezinta adevarata familie, e ca sa fie drumul cu oameni. La cum sunt astea gen Dragusanca, casatoria e jucaria din oul cu surprize.
de ce familia e barbat-femeie-copil?
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

07 Oct 2018, 23:16

Pentru ca nu are rost sa se numeasca familie daca nu exista macar un copil fie adoptat sau nu. Relatii sunt restul, familia e cand ai posibilitatea teoretica de crestere a populatiei (teoretica nu neaparat practica, adica sa existe sansa si de spontaneitate).
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5383
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

08 Oct 2018, 00:50

Nu s-a atins pragul de cvorum de 30 %. S-a atins doar 20,41 % :nerd: Stiam ca va fi asa,desi in prima zi de vot la ora 21 a fost de 5 %,iar a doua zi putin peste 20 %? Ciudat nu? Fraude si fortari au fost o gramada din partea Bisericii care s-a compromis ca imagine la fel ca si Partidul PSD.
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2548
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 61 times
Contact:

08 Oct 2018, 05:44

Closed. A trecut referendumul, acum la munca cu voi :grinning: .
no...
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information