Cash Mining - 2018

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Pymbor
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 675
Joined: 01 Jan 2013, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc
Reputatie: Restrictie moderator (25 Aug 19)
Fost detinator DR și ZM
Castigator membru CLUB eXtream @ MOS NICOLAE (3 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

29 Aug 2018, 17:51

Off : Daca te uiti atent pe acel site o sa vezi ca este OFERTA.
Platesti primul an - 1 euro si dupa aceea ajunge inapoi la suma de 11 euro. ( este mai scump decat .com )
Va place sa va luati de toata lumea fara sa cunoasteti cat de cat putin.

On : Ar trebui sa faci pentru inceput un cont demo pentru a vedea si noi interfata si cum se lucreaza.
De exemplu pe mine ma intereseaza daca poti sa cumperi reffs care sa mineze automat in locul meu.
RoyalServer
User avatar
Mr.Dr.Sir.Go
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 351
Joined: 20 Dec 2015, 14:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: http://VandConturiNetflix.store/
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Membru Club eXtreamCS (21 Feb - 21 Iun)
Schimbare nume (-4 luni)
Nick anterior: Paul112
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

29 Aug 2018, 17:58

Pymbor wrote:Off : Daca te uiti atent pe acel site o sa vezi ca este OFERTA.
Platesti primul an - 1 euro si dupa aceea ajunge inapoi la suma de 11 euro. ( este mai scump decat .com )
Va place sa va luati de toata lumea fara sa cunoasteti cat de cat putin.

On : Ar trebui sa faci pentru inceput un cont demo pentru a vedea si noi interfata si cum se lucreaza.
De exemplu pe mine ma intereseaza daca poti sa cumperi reffs care sa mineze automat in locul meu.
Te-ai bagat si tu inseama asa de dragul de a vorbi...nu ai zis nimic in 300 de cuvinte.
De cand dracu e mai valabil .xyz ca si .com? Care domeniu crezi ca e mai bagat in seama de google? Cat trebuie sa investesti intr-un xyz sa fi pe prima pagina? Stii? sau doar acuma te-ai trezit si te crezi destept.
Care firma iti expira incredere tie? xyz sau com ? Daca vrei sa ai o afacere serioasa alegi com..nici decum xyz.
Dar din cate vad esti unul din aia care vor sa se imbogateasca peste noapte cu mining...asta spune tot . Spor la bani..xyz
Ray
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 08 Aug 2008, 17:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

29 Aug 2018, 19:28

iei 2$ in 2 saptamani si platesti factura la curent mai mult pentru ca ai tinut 2 saptamani in continuu deshis pc-ul. not wirth it.
User avatar
AlexGooDz
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 16 Jan 2011, 10:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 201 times
Been thanked: 39 times

29 Aug 2018, 20:38

Ray wrote:iei 2$ in 2 saptamani si platesti factura la curent mai mult pentru ca ai tinut 2 saptamani in continuu deshis pc-ul. not wirth it.

Mi se pare not worth it la inceput si mie, dar am calculat cu VIP account si minim 10 reffs care sa-ti lucreze 6-8 ore pe zi atunci devine worth, in Romania factura la curent si la internet e foarte mica, taxele sunt mici inca si noi nu suportam un consum asa mare.

Daca folosesti si CPU atunci factura devine mai mare pentru ca PC-ul e mai folosit.
Cash Mining 2018 - http://cashmining.xyz/?ref=2644 ( Proof soon :) ).

-------------------------------------------------------------------------------

Old PTC methods for some cents: https://www.neobux.com/?r=AlexMantello
What I've earned, live status:[IMG=https://www.neobux.com/imagens/banner9/ ... 3=29266720]

--------------------------------------------------------------------------------
Sunt inca la inceput cu mining-ul si cu pay to click sites, puteti sa imi trimiteti intrebari, va pot ajuta cu toate informatiile care le detin.
User avatar
Pymbor
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 675
Joined: 01 Jan 2013, 01:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc
Reputatie: Restrictie moderator (25 Aug 19)
Fost detinator DR și ZM
Castigator membru CLUB eXtream @ MOS NICOLAE (3 luni)
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

29 Aug 2018, 23:35

Mr.Dr.Sir.Go wrote:
Pymbor wrote:Off : Daca te uiti atent pe acel site o sa vezi ca este OFERTA.
Platesti primul an - 1 euro si dupa aceea ajunge inapoi la suma de 11 euro. ( este mai scump decat .com )
Va place sa va luati de toata lumea fara sa cunoasteti cat de cat putin.

On : Ar trebui sa faci pentru inceput un cont demo pentru a vedea si noi interfata si cum se lucreaza.
De exemplu pe mine ma intereseaza daca poti sa cumperi reffs care sa mineze automat in locul meu.
Te-ai bagat si tu inseama asa de dragul de a vorbi...nu ai zis nimic in 300 de cuvinte.
De cand dracu e mai valabil .xyz ca si .com? Care domeniu crezi ca e mai bagat in seama de google? Cat trebuie sa investesti intr-un xyz sa fi pe prima pagina? Stii? sau doar acuma te-ai trezit si te crezi destept.
Care firma iti expira incredere tie? xyz sau com ? Daca vrei sa ai o afacere serioasa alegi com..nici decum xyz.
Dar din cate vad esti unul din aia care vor sa se imbogateasca peste noapte cu mining...asta spune tot . Spor la bani..xyz
Nu vreau sa ma imbogatesc din chestia asta.
Eu unul ti-am aratat ca nu este un domeniu gratuit. ( tu vorbesti una si dupa o dai la intors )
Ultimul post aici legat de acest subiect pentru ca nu am cu cine discuta. O seara faina.
User avatar
ElSila
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 432
Joined: 27 Nov 2010, 13:29
Detinator Steam: Nu
Location: localhost
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

30 Aug 2018, 02:04

Din comentariile lasate aici in legatura cu domeniile nu deduc decat ca se vorbeste din lipsa de experienta. Un website este indexat in Google indiferent de domeniu, conteaza continutul website-ului, optimizarea SEO, backlink-urile, vechimea, traficul s.a.m.d. Domeniile precum .xyz si multe altele aparute in ultimii ani au aparut tocmai pentru faptul ca domeniile cele mai cunoscute (com, net, org) sunt deja inregistrate in numar mult prea mare incat e aproape imposibil sa inregistrezi un domeniu .com (de exemplu) cu un nume decent. Doar pentru ca nu e .com ci e altceva, nu inseamna nimic. Am frecventat forum-ul asta acum ceva ani, mi-am amintit de ce nu am mai postat aici, mai exact sunt prea multi necunoscatori care fie pentru inca o postare in plus, fie din lipsa de activitate se baga in seama fara a avea habar despre ce vorbesc.

P.S: Nu am avut 1 euro sa inregistrez un domeniu .com la GoDaddy, dar am avut putin mai mult sa inregistrez domeniul .xyz, sa platesc luna de luna aproximativ 60 de euro pentru server-ul dedicat, sa fac platile utilizatorilor site-ului (peste $100 platiti in aproximativ o luna), etc. Va rog pe cei care mai aveti de comentat fara rost sa nu va mai irositi timpul incercand sa pareti ceva ce nu sunteti, stiu ca romanilor in general le place sa vorbeasca mult, prost si fara rost, dar deh... Asta e ultima mea postare aici, nu are sens sa mai frecventez forumul asta, singurul motiv pentru care am intrat aici e ca a trebuit sa verific link-ul pentru a putea confirma resompensa pe site, celui care a postat aici. Bafta tuturor!
www.ScriptStore.xyz - Noi te ajutam sa-ti creezi site-ul!
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

30 Aug 2018, 18:42

Un user de pe clubptc l-a deschis dar mai vad pe net alte site-uri cu acelasi script,oricum majoritatea membrilor de pe clubptc sunt tepari.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6275
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

30 Aug 2018, 22:11

ElSila wrote:Ca sa nu mai existe alte discutii de genul pe aici, site-ul imi apartine, script-ul folosit pe site a fost realizat de mine si este disponibil spre vanzare pe mine-Shop.com (acel site imi apartine iar script-urile au fost realizate de mine). Discutiile gen "domeniul e asa" sau "un script instalat" nu isi au rostul, cred ca cel care a postat despre acest site pur si simplu vi l-a prezentat, cine nu e interesat, il poate ignora. Platile sunt efectuate din contul meu de PayPal, in toate dovezile de plata este scris un mesaj de forma http://www.CashMining.xyz - Payout request #123, pentru a se intelege clar ce este cu plata respectiva. PaidTasks este unul din site-urile mele iar email-ul folosit la contul de PayPal este "payments (a) paidtasks.net" (acelasi email este folosit si la procesarea vanzarilor pe mine-Shop). Bafta tuturor!
Te rog sa cumperi reclama platita - www.extreamcs.com/reclama

Topic inchis.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information