Cat sa cer pe pagina?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
ALEXANNDRU
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1722
Joined: 23 Aug 2011, 17:41
Detinator Steam: Da
CS Status: I`M THE KING !
SteamID: a4tech_dnd
Location: Bucuresti
Has thanked: 84 times
Been thanked: 69 times

14 May 2013, 14:58

Ex3cuTioN wrote:
ALEXANNDRU wrote:
Masaroo wrote:https://www.facebook.com/TePuiCuProstii
cat pot sa cer pe ea? :)
Salut , eu am primit 2500 de euro pe o pagina cu 2000 de likeuri dar era o pagina de ponturi sportive din care scoteai zilnic bani...cel putin eu faceam pentru ca dadeam ponturi , nu stiu acum cel care o are:)... Daca nu iei cel putin 5000 de euro pe ea nu se merita sa o dai. Bafta
Pai nu? Facem o pagina si o dam la schimb pe masini de mii de euro ;;) . Superb.
Prietene , nu stii cati bani ies dintr`o pagina de ponturi cu clienti fideli zilnic , asa ca astia care cereti 10 lei la parinti sa iesiti din casa , nu va mai certati cu mine aici ca e greu :( ..

Si mai era unu mai sus care cica , nu iti scoti banii din pagina =]]]] cu 100.000 likeuri prost sa fii sa o vinzi ca faci bani in 2 saptamani cat ai lua pe ea :))) sunteti penibili va dati cu presupusu dar nu stiti ce inseamna sa ai macar 5000 de oameni care iti urmaresc postarile :)
Romanian Dogs Lovers va asteptam pe pagina la discutii despre cel mai bun prieten al vostru.


Y!M: tfe.istrate
Skype: tfe.istrate
Steam: a4tech_dnd
RoyalServer 2
User avatar
derp.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 492
Joined: 14 Jan 2012, 00:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Me Gusta!
Location: Galati
Has thanked: 39 times
Been thanked: 18 times

14 May 2013, 15:39

ALEXANNDRU wrote:
Ex3cuTioN wrote:
ALEXANNDRU wrote: Salut , eu am primit 2500 de euro pe o pagina cu 2000 de likeuri dar era o pagina de ponturi sportive din care scoteai zilnic bani...cel putin eu faceam pentru ca dadeam ponturi , nu stiu acum cel care o are:)... Daca nu iei cel putin 5000 de euro pe ea nu se merita sa o dai. Bafta
Pai nu? Facem o pagina si o dam la schimb pe masini de mii de euro ;;) . Superb.
Prietene , nu stii cati bani ies dintr`o pagina de ponturi cu clienti fideli zilnic , asa ca astia care cereti 10 lei la parinti sa iesiti din casa , nu va mai certati cu mine aici ca e greu :( ..

Si mai era unu mai sus care cica , nu iti scoti banii din pagina =]]]] cu 100.000 likeuri prost sa fii sa o vinzi ca faci bani in 2 saptamani cat ai lua pe ea :))) sunteti penibili va dati cu presupusu dar nu stiti ce inseamna sa ai macar 5000 de oameni care iti urmaresc postarile :)
Si cum faci bani dintr'o pagina de facebook? No sarcasm, chiar nu ma pricep.
Image
Image
Image
Image
Membru eXtreamCS din 11.08.2008
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

14 May 2013, 16:02

ALEXANNDRU wrote:
Ex3cuTioN wrote:
ALEXANNDRU wrote: Salut , eu am primit 2500 de euro pe o pagina cu 2000 de likeuri dar era o pagina de ponturi sportive din care scoteai zilnic bani...cel putin eu faceam pentru ca dadeam ponturi , nu stiu acum cel care o are:)... Daca nu iei cel putin 5000 de euro pe ea nu se merita sa o dai. Bafta
Pai nu? Facem o pagina si o dam la schimb pe masini de mii de euro ;;) . Superb.
Prietene , nu stii cati bani ies dintr`o pagina de ponturi cu clienti fideli zilnic , asa ca astia care cereti 10 lei la parinti sa iesiti din casa , nu va mai certati cu mine aici ca e greu :( ..

Si mai era unu mai sus care cica , nu iti scoti banii din pagina =]]]] cu 100.000 likeuri prost sa fii sa o vinzi ca faci bani in 2 saptamani cat ai lua pe ea :))) sunteti penibili va dati cu presupusu dar nu stiti ce inseamna sa ai macar 5000 de oameni care iti urmaresc postarile :)
Din cate spui tu pare mult prea usor, atunci cei de la 9gag care au 5 milioane de like-uri de ce nu cumpara GOOGLE?
User avatar
Edi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1447
Joined: 16 Mar 2012, 17:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Stii ce zic?
SteamID: Privat
Reputatie: Nume anterior: aimshot.
Has thanked: 58 times
Been thanked: 102 times
Contact:

14 May 2013, 16:35

Banii ii faci prin vanzarea de reclame.

@Cum am mai spus 250-300.
Cine vine beat beat
Cine vine rupt
Cine bea, Cine trage, Cine sare la f**ut
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

14 May 2013, 17:04

ALEXANNDRU wrote: Salut , eu am primit 2500 de euro pe o pagina cu 2000 de likeuri dar era o pagina de ponturi sportive din care scoteai zilnic bani...cel putin eu faceam pentru ca dadeam ponturi , nu stiu acum cel care o are:)... Daca nu iei cel putin 5000 de euro pe ea nu se merita sa o dai. Bafta
2,500 de euro pe o pagina cu 2000 de like-uri :| .
Ma tu gandesti ?
Am avut prieteni cu profile de facebook care aveau 20.000 de followers REALI si le vindeau pe 1 milion jumate - 2. Iti dau si un exemplu in pm daca vrei.
2,500 de euro sunt preturi de masini acum si tu spui ca vinzi pagina de facebook cu atata ? doh'
+ ca mai exista si addmefast mai pe scurt like-urile pot fi contrafacute => ca nu sunt toti utlizatori reali.
Majoritatea celora de la care primesti like-uri de pe addmefast au conturi facute doar ca sa faca puncte.
aimshot. wrote:Banii ii faci prin vanzarea de reclame.
Si cate reclame poti sa vinzi ?
Daca faci 1 milion din reclame poti sa fii fericit , nu prea mai e nimeni in masura sa dea foarte multi bani sa-ti cumpere reclama pe O PAGINA.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
nekalexys
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 14 May 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

14 May 2013, 17:31

Iti dau 1500 de lei pe ea.
User avatar
Edi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1447
Joined: 16 Mar 2012, 17:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Stii ce zic?
SteamID: Privat
Reputatie: Nume anterior: aimshot.
Has thanked: 58 times
Been thanked: 102 times
Contact:

14 May 2013, 18:29

LEVIS+ wrote:
aimshot. wrote:Banii ii faci prin vanzarea de reclame.
Si cate reclame poti sa vinzi ?
Daca faci 1 milion din reclame poti sa fii fericit , nu prea mai e nimeni in masura sa dea foarte multi bani sa-ti cumpere reclama pe O PAGINA.
Stai linistit ca stiu, nu scoti nu stiu ce din pagini fb, doar i-am spus cum poate face bani din pagina.
Cine vine beat beat
Cine vine rupt
Cine bea, Cine trage, Cine sare la f**ut
User avatar
SuNNNeR
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2348
Joined: 05 Jun 2010, 19:22
Detinator Steam: Da
Location: Galati
Has thanked: 143 times
Been thanked: 154 times

14 May 2013, 21:20

Paul wrote:
SuNNNeR wrote:Ganditi ca a mai avut o pagina de aprox 65.000 de like-uri si a vandut-o cu 800 lei . Asta are 100.000 si are si mai multa activitate, deci poate scoate un ban frumos pe ea . :)
Okay. Gandim cum spui tu.

65.000 .................... 800 lei
100.000 .................. x lei

x=(100.000*800)/65.000=1230 lei

Am gandit cum ai zis tu si am ajuns la suma de 1230 lei, echivantul a ~284 Euro.
SuNNNeR wrote:Pagina o poti da dupa parerea mea cu 350-450 EURO .
In concluzie, noi gandim.. tu nu.
Geniule activitatea pe pagina este mult, mult mai mare decat pe pagina care a vandut-o .
Last edited by GPaul on 14 May 2013, 21:26, edited 1 time in total.
Reason: Geniule, NU ai precizat asta.
Va asteptam pe comunitatea GuNImpact
Image
Image
User avatar
Lemon powered
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 35
Joined: 14 May 2013, 20:58
Detinator Steam: Da
CS Status: AIM ONLINE
Been thanked: 2 times
Contact:

14 May 2013, 21:31

LemonHDD wrote:Pai daca se vad cu atat , imi fac si eu o pagina si iti zic ca o sa am mai multe like-uri ca tine
Nu cred ca poti sa vinzi o astfel de pagina ...
Păi pagina are 100.302 aprecieri · 40.683 discută despre asta înseamnă că e foarte populată şi se poate vinde foarte repede eu zic că iei repede 150-200 €.
Când viaţa îţi dă lămâii, fă limonadă .

Oferim cele mai bune produse de încălţăminte WWW.DEINCALTAT.RO
User avatar
ALEXANNDRU
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1722
Joined: 23 Aug 2011, 17:41
Detinator Steam: Da
CS Status: I`M THE KING !
SteamID: a4tech_dnd
Location: Bucuresti
Has thanked: 84 times
Been thanked: 69 times

14 May 2013, 22:03

LEVIS+ wrote:
ALEXANNDRU wrote: Salut , eu am primit 2500 de euro pe o pagina cu 2000 de likeuri dar era o pagina de ponturi sportive din care scoteai zilnic bani...cel putin eu faceam pentru ca dadeam ponturi , nu stiu acum cel care o are:)... Daca nu iei cel putin 5000 de euro pe ea nu se merita sa o dai. Bafta
2,500 de euro pe o pagina cu 2000 de like-uri :| .
Ma tu gandesti ?
Am avut prieteni cu profile de facebook care aveau 20.000 de followers REALI si le vindeau pe 1 milion jumate - 2. Iti dau si un exemplu in pm daca vrei.
2,500 de euro sunt preturi de masini acum si tu spui ca vinzi pagina de facebook cu atata ? doh'
+ ca mai exista si addmefast mai pe scurt like-urile pot fi contrafacute => ca nu sunt toti utlizatori reali.
Majoritatea celora de la care primesti like-uri de pe addmefast au conturi facute doar ca sa faca puncte.
aimshot. wrote:Banii ii faci prin vanzarea de reclame.
Si cate reclame poti sa vinzi ?
Daca faci 1 milion din reclame poti sa fii fericit , nu prea mai e nimeni in masura sa dea foarte multi bani sa-ti cumpere reclama pe O PAGINA.
Gamdeste asa . avea, 2000 de oameni pe pagina , din care 100 cumparatori [pe saptamana] .. un meci il vand de obicei cu 30 de euro... 30 euro * 100 = 3000/saptamana :) Acu` nu stiu cat poate sa faca pagina lui pentru ca nu e ce aveam eu :) Dar eu am zis cu cat am dat-o pe a mea... si acum imi pare rau. :)
Romanian Dogs Lovers va asteptam pe pagina la discutii despre cel mai bun prieten al vostru.


Y!M: tfe.istrate
Skype: tfe.istrate
Steam: a4tech_dnd
User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

14 May 2013, 23:47

De ce ai sta sa vinzi meciuri cu 30E cand tu esti `tata omida` si poti sa te imbogatesti peste noapte?

Fa un imprumut monstru de la banca si baga-l intr-un pariu de al tau.

Image
Image
Image
User avatar
ALEXANNDRU
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1722
Joined: 23 Aug 2011, 17:41
Detinator Steam: Da
CS Status: I`M THE KING !
SteamID: a4tech_dnd
Location: Bucuresti
Has thanked: 84 times
Been thanked: 69 times

15 May 2013, 02:27

Paul wrote:De ce ai sta sa vinzi meciuri cu 30E cand tu esti `tata omida` si poti sa te imbogatesti peste noapte?

Fa un imprumut monstru de la banca si baga-l intr-un pariu de al tau.

Image
Nu pariez niciodata meciurile pe care le prezic pentru ca de cate ori am pariat inainte nu ieseau , sunt ghinionist :).
Romanian Dogs Lovers va asteptam pe pagina la discutii despre cel mai bun prieten al vostru.


Y!M: tfe.istrate
Skype: tfe.istrate
Steam: a4tech_dnd
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 431 guests