Cat costa o frima hosting?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
WopsS.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 195
Joined: 16 Apr 2012, 18:34
Detinator Steam: Da
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

28 Jan 2013, 21:10

GYUKY wrote:
Laur eXtream wrote:Un 10.000 euro ar fi un start ok.
Intrebati-l pe laur cate datorii are si o sa va lipsiti de firme de hosting :)))))
Nu stiu problema dar am auzit a nu sa ocupat asa mult de firma. Trebuie o persoana serioasa. Eu asi vrea sa il ajut cu clienti, cu adminstrarea ei. Dar nu cred ca ar fi deacord. Si oricum eu cand vreau sa ma apuc de ceva nu mai dau inapoi:)) desi vreau sa imi descid o firma hosting
RoyalServer 2
What ?!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 720
Joined: 01 Feb 2010, 14:16
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Ban 2 luni
Has thanked: 26 times
Been thanked: 26 times

28 Jan 2013, 21:20

desi trebuie sa cresti in varsta first of all.
User avatar
WopsS.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 195
Joined: 16 Apr 2012, 18:34
Detinator Steam: Da
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

30 Jan 2013, 19:15

What ?! wrote:desi trebuie sa cresti in varsta first of all.
Daca am mentionat ca am firma S.R.L? Asi putea avea 1 an?

Mai astept cateva pareri. Si domeniu .com unde pentru intrgistra cum e roltld la noi?
KerosenDOUD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 19 May 2012, 15:37
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Nu.
SteamID: Nu.
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times
Contact:

30 Jan 2013, 20:01

Mai întâi învață să scrii corect din punct de vedere gramatical după deschide firmă de hosting. :)
Last edited by Mafios_X on 30 Jan 2013, 20:26, edited 1 time in total.
Reason: iar tu invata sa nu mai faci offtopic... Ai primit avertisment pentru offtopic!
Image
User avatar
WopsS.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 195
Joined: 16 Apr 2012, 18:34
Detinator Steam: Da
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

30 Jan 2013, 20:11

KerosenDOUD wrote:Mai întâi învață să scrii corect din punct de vedere gramatical după deschide firmă de hosting. :)
Raportat! Am mentionat intr-un post ca eu intru dupa telefon. Si m-am saturat de copii care au invatat si ei sa scrie cu "ş","î","ă" si vin pentru un post in plus + ca se cred asi in Limba si Literatura Romana. Si daca vrei sa zici ca imi dai un sfat prietenos mai bine lasate.
Anonymous117
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 347
Joined: 28 May 2012, 14:46
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 25 times
Contact:

30 Jan 2013, 22:18

WopsS. wrote:
KerosenDOUD wrote:Mai întâi învață să scrii corect din punct de vedere gramatical după deschide firmă de hosting. :)
Raportat! Am mentionat intr-un post ca eu intru dupa telefon. Si m-am saturat de copii care au invatat si ei sa scrie cu "ş","î","ă" si vin pentru un post in plus + ca se cred asi in Limba si Literatura Romana. Si daca vrei sa zici ca imi dai un sfat prietenos mai bine lasate.
Nu este vorba de "ş","î","ă" este vorba de *vezi mai sus*

De ce ai prefera SRL şi nu PFA ?
Image
User avatar
WopsS.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 195
Joined: 16 Apr 2012, 18:34
Detinator Steam: Da
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

31 Jan 2013, 08:21

Pentru ca nu asi dori sa imi fac numai firma. Daca asta nu o sa mearga? Pot sa imi deschid o mica afacere
User avatar
KaponeGuard
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1376
Joined: 27 Aug 2015, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Business
Detinator server CS: NU
SteamID: djGreNN
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: El Salvador
Contact:

07 Jan 2017, 00:48

WopsS. wrote:Salut, va rog ziceti-mi si mie cat ar costa sa infintez o firma hosting. Vreau sa mentionez ca am acte si tot ce imi trebuie pentru firma, dar nu stiu la cat ma ajunge si ceiar trebui inafara de whmcs, cpanel, gamecp, servere, routere si tot ce e legat de intretinere.

P.S: Nu vreau sa faceti off topic! Si nu vreau posturi de genu: "mai bine inchiriaza un dedicat" "esti un copil cu vise mari" etc . Mentionez ca firma e S.R.L!
avand in vedere ca vei avea nevoie de seriozitate (o firma serioasa)
trebuie sa iti infintezi un S.R.L
costa in jur de 1500 lei , la o firma de infintari firme (nu ai stres umbla ei cu toate actele)
si dupa ce este autorizat trebuie sa te interesezi de restul in plan online
;) bafta si daca te pot ajuta cu infintare firma , ce acte ai nevoie ... etc. te rog contacteaza-ma te voi pune in legatura cu firma la care am facut si eu actele
User avatar
KayZee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 531
Joined: 05 Mar 2013, 14:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Scripter.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar ! )

09 Jan 2017, 00:03

KaponeGuard wrote:
WopsS. wrote:Salut, va rog ziceti-mi si mie cat ar costa sa infintez o firma hosting. Vreau sa mentionez ca am acte si tot ce imi trebuie pentru firma, dar nu stiu la cat ma ajunge si ceiar trebui inafara de whmcs, cpanel, gamecp, servere, routere si tot ce e legat de intretinere.

P.S: Nu vreau sa faceti off topic! Si nu vreau posturi de genu: "mai bine inchiriaza un dedicat" "esti un copil cu vise mari" etc . Mentionez ca firma e S.R.L!
avand in vedere ca vei avea nevoie de seriozitate (o firma serioasa)
trebuie sa iti infintezi un S.R.L
costa in jur de 1500 lei , la o firma de infintari firme (nu ai stres umbla ei cu toate actele)
si dupa ce este autorizat trebuie sa te interesezi de restul in plan online
;) bafta si daca te pot ajuta cu infintare firma , ce acte ai nevoie ... etc. te rog contacteaza-ma te voi pune in legatura cu firma la care am facut si eu actele
E topic de 4 ani prietene, te-ai plictisit acasa..?
User avatar
KaponeGuard
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1376
Joined: 27 Aug 2015, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Business
Detinator server CS: NU
SteamID: djGreNN
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: El Salvador
Contact:

09 Jan 2017, 12:30

KayZee wrote:
KaponeGuard wrote:
WopsS. wrote:Salut, va rog ziceti-mi si mie cat ar costa sa infintez o firma hosting. Vreau sa mentionez ca am acte si tot ce imi trebuie pentru firma, dar nu stiu la cat ma ajunge si ceiar trebui inafara de whmcs, cpanel, gamecp, servere, routere si tot ce e legat de intretinere.

P.S: Nu vreau sa faceti off topic! Si nu vreau posturi de genu: "mai bine inchiriaza un dedicat" "esti un copil cu vise mari" etc . Mentionez ca firma e S.R.L!
avand in vedere ca vei avea nevoie de seriozitate (o firma serioasa)
trebuie sa iti infintezi un S.R.L
costa in jur de 1500 lei , la o firma de infintari firme (nu ai stres umbla ei cu toate actele)
si dupa ce este autorizat trebuie sa te interesezi de restul in plan online
;) bafta si daca te pot ajuta cu infintare firma , ce acte ai nevoie ... etc. te rog contacteaza-ma te voi pune in legatura cu firma la care am facut si eu actele
E topic de 4 ani prietene, te-ai plictisit acasa..?
defapt nu m-am uitat la data
prietene cum te simti sa faci +1 ?
fain sa faci spam cu posturi
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

09 Jan 2017, 17:49

IsTI37 wrote:Hostingul nu e o afacere profitabila daca nu ai ce servicii sa oferi.
Orice host cu cpanel este de calitate joasa, rar medie si cu cat apar mai multe cu atat vor fi mai ieftine si concurenta mai mare, deci nu are rost sa investesti in asa ceva daca nu esti as in administrare si dezvolti o platforma de hosting tip cloud unica in Romania si chiar Europa. Altfel profitul e imposibil, vei avea mereu probleme si clientii vor pleca la cea mai mica cadere. Vei intalni hackeri, copii care fac rost de botneturi si le testeaza pe serverul tau care garanteaza ca vei pierde toti clientii si daca te gandesti ca un firewall e pe la 1500 de euro sau 60-80 euro lunar (niciun datacenter nu iti ofera unul 100% sigur in pret cand inchiriezi un server) iti cam piere cheful de hosting vazand ca efectiv nu ai ce face sa nu cada serverul daca nu dai banii aceia.
Plus ca sunt o gramada de licente care ajung la cateva zeci chiar o suta de euro lunar. Fara un designer bun iarasi nu ai cum sa iti faci o imagine pe net ca sa atragi clienti si orice designer cu experienta cere minim 20 de euro pe un logo, 100-200 pe o tema, etc.

eXtreamHost exista de 3 ani si inca n-avem profit pur din hosting, doar mentinem eXtreamCS pe linia de plutire.
eu nici nu stiam de extreamhost :salam:
User avatar
eu.Blizz
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 806
Joined: 03 Jul 2016, 20:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: #
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Unban achitat (x2)
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Jan 2017, 03:38

WeeRox wrote:
IsTI37 wrote:Hostingul nu e o afacere profitabila daca nu ai ce servicii sa oferi.
Orice host cu cpanel este de calitate joasa, rar medie si cu cat apar mai multe cu atat vor fi mai ieftine si concurenta mai mare, deci nu are rost sa investesti in asa ceva daca nu esti as in administrare si dezvolti o platforma de hosting tip cloud unica in Romania si chiar Europa. Altfel profitul e imposibil, vei avea mereu probleme si clientii vor pleca la cea mai mica cadere. Vei intalni hackeri, copii care fac rost de botneturi si le testeaza pe serverul tau care garanteaza ca vei pierde toti clientii si daca te gandesti ca un firewall e pe la 1500 de euro sau 60-80 euro lunar (niciun datacenter nu iti ofera unul 100% sigur in pret cand inchiriezi un server) iti cam piere cheful de hosting vazand ca efectiv nu ai ce face sa nu cada serverul daca nu dai banii aceia.
Plus ca sunt o gramada de licente care ajung la cateva zeci chiar o suta de euro lunar. Fara un designer bun iarasi nu ai cum sa iti faci o imagine pe net ca sa atragi clienti si orice designer cu experienta cere minim 20 de euro pe un logo, 100-200 pe o tema, etc.

eXtreamHost exista de 3 ani si inca n-avem profit pur din hosting, doar mentinem eXtreamCS pe linia de plutire.
eu nici nu stiam de extreamhost :salam:
Scuza-ma. E doar o intrebare.
Daca nu aveti profit pur? Atunci ce profit aveti voi ?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information