Cateva intrebari ...

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
CoD.?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 25 Sep 2014, 20:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau...
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Contact:

17 Jul 2015, 19:07

Salut baieti.

Mi-am deschis luna trecuta un site nou downloadcs16(biz) . Intelegeti foarte bine din denumirea lui la ce folosesc acest site . Am instalat CMS Wordpress pentru ca din cate am auzit , link-urile generate de aceasta platforma sunt indexate mai usor de google fata de joomla sau alte cms-uri .. I-am instalat si pluginul yoast wordpress seo , am inceput sa il configurez , cum am stiut eu mai bine si dupa ce am terminat m-am apucat de postat . Am postat pe zi cred ca 2 articole , am mai lasat cateva zile dupa iarasi am postat doua articole , iar am mai lasat cateva zile ca sa nu zica cei de la google ca copiez continutul de pe alte site-uri ... Am ajuns la un total de 5 articole dupa care nu am mai postat .
Toate articolele ce le-am postat imi arata ca SEO este BUN . Toate sunt pe verde la fiecare articol in parte
Image

Faza e ca toate articolele ce le-am postat nu apar printre primele pagini pe google si asta ma cam enerveza pentru ca atata timp cat continutul nu e copiat si seo e bun ar trebui sa fie afisate link-urile articolelor mele macar printre primele 3 pagini .

Am auzit ceva de genu ca trebuie ca si site-ul sa aiba o vechime de cateva luni ca sa apara articolele printre primele pagini pe google insa nu cred chestia asta..

Vreau sa precizez ca am verificat seo site-ului pe http://whois.domaintools.com si este 94% , fata de alte site-uri ce se ocupa tot cu postatul de kit-uri counter strike site-ul meu este ok daca ma iau dupa seo ce mi-l arata cei de la domaintools.. Dar pnm nu se vede diferenta la vizite...

Sunt cunoscatori in asa ceva ? Imi puteti da si mie niste sfaturi cum as putea sa urc site-ul ?
RoyalServer 2
User avatar
JusT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 761
Joined: 24 Jun 2013, 14:27
Detinator Steam: Da
SteamID: justsstyle
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

17 Jul 2015, 19:23

In primul rand trebuie sa ai rabdare ca sa urci in seo, continua cu postatul de articole originale si in timp vei creste, nu poti sa ajungi in primele 3 pagini asa usor, din prima luna, mai ales ca site-ul este pe o nisa ce are o concurenta destul de mare.
User avatar
CoD.?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 25 Sep 2014, 20:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau...
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Contact:

17 Jul 2015, 19:33

JusT. wrote:In primul rand trebuie sa ai rabdare ca sa urci in seo, continua cu postatul de articole originale si in timp vei creste, nu poti sa ajungi in primele 3 pagini asa usor, din prima luna, mai ales ca site-ul este pe o nisa ce are o concurenta destul de mare.
Sa inteleg ca trebuie sa capat umpic de vechime in google .
User avatar
JusT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 761
Joined: 24 Jun 2013, 14:27
Detinator Steam: Da
SteamID: justsstyle
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

17 Jul 2015, 19:38

Da, și te-ar ajuta mult dacă ai putea obține backlink-uri de la site-uri de pe aceeași nișă aflate pe prima pagină în google.
User avatar
CoD.?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 25 Sep 2014, 20:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau...
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Contact:

17 Jul 2015, 19:52

JusT. wrote:Da, și te-ar ajuta mult dacă ai putea obține backlink-uri de la site-uri de pe aceeași nișă aflate pe prima pagină în google.
E cam greu sa obtin blacklink-uri pe site-uri de acceasi nisa ce sunt printre primele pentru ca acum mai toti au la cms obtiunea de aprobare a post-ului ... Oricum o sa incerc si treaba asta .
Multumesc de sfaturi si daca mai ai ceva sa imi dezvalui eu sunt cu "ochi pe acest topic" .
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

17 Jul 2015, 21:54

urci repede daca siteul e mobile friendly :d defapt le dai peste nas ca toate sunt 0 pe mobil
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information