Cati dintre voi sunteti in strainatate?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Aldin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 1016
Joined: 29 Apr 2012, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: AldinK, Aldin K.
Fost administrator
Location: Viena
Has thanked: 2 times
Been thanked: 79 times
Contact:

31 Dec 2015, 22:43

Dortmund / Germania
De 6 ani fac școală aici. Acuma în 2016 dau de cetățenie Germana. De ce? Pentru ca în Romania nu o sa mai merg sa trăiesc.. Practic am Locuit Ani mai importanți în Germania fata de Romania.. da acolo am copilărit.. 4 ani după naștere nu ii cunosc.. iar încă 9 ani nu prea se pun la viata (la 13 ani am plecat din Romania) cum se pun ăștia 6 ani în Germania unde încep ceva sa realizez.. Ultimul meu an școlar în Romania a fost a6a, unu crunt sincer, am fost băiatul care își pierdea nopțile în Netcafe-uri și ziua când aveam ore mergeam acasă sa dorm. Am lipsit săptămâni întregi (defapt mergeam la școală doar marți și vineri când nu era diriga.) Dea-bea am trecut în clasa a7a și chiar am fost cu gândul sa ma las de școală.. am fost luat de prost și de profesori, mi-am și băgat p**a în ei și într-un final m-am dus în Germania. Sistemul de aici ma SCHIMBAT total.. Alt stil de învățământ, profesori și colegi etc totul a fost foarte diferit..... Acuma dacă ma întorc în Romania ce fac? Sunt în a12a la Colegiu de Graphic Design urmează sa intru și la Faculta tot pe tema asta.. nu stiu.. respect țara, da vin în vacanta, în vizita,etc.. e altceva.. dar sa ma întorc și sa încep ceva sa fac nu prea ii dau șanse..
RoyalServer 2
User avatar
pariuripenet
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 17 Apr 2015, 13:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Cautam Echipa Pariori
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Jan 2016, 05:54

k i n g wrote:
pariuripenet wrote:Fac pariu ca 80% din cei de pe forum is plecati in strainatate, iar din cei cu nu sunt, 80% au sub 18 ani.
in ce categorie te incadrezi? :troll
Is in germania de 4 ani, dar nu sunt aici pentru baniu, ci pentru ce e aici ...
Nu-mi cere explicatii , ca nu le pot da,. cand o sa vezi , o sa intelegi .,..

Am vazut ca cineva zicea ca ia 2000 lei in tara, eu am renuntat la 25000 lei , program 2/2 , is pizzer de meserie , pentru a sta in germania si a lucra cu un liber pe septamana pe 2000 euro.
Nu va apucati de calcule , ca nu va ies ...
scade chirie , ... si nu ma refer la mai multe persoane la comun ... cu 3,400 euro pe luna ... scade cheltuieli , etc etc. ...
Dupa ce o sa stai o saptamana in germania de ex, o sa intelegi.
Image
User avatar
Soimul
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2741
Joined: 14 Jan 2008, 21:42
Detinator Steam: Da
SteamID: Valeriann
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Gravesend / UK
Has thanked: 51 times
Been thanked: 131 times

01 Jan 2016, 08:22

PlayToy wrote:
Soimul wrote:Aproape 3 ani Anglia
In care oras?


ON: Traiesc in anglia deja de 17 zile :troll
Gravesend, Kent.
----------------------------------------------------------|
Image
----------------------------------------------------------|
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 190 guests