Caut sa ma implic:)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

11 Nov 2013, 00:10

Cred ca ai gresit forum-ul. Aici n-ai sa gasesti ceea ce cauti, din simpul motiv ca media de varsta cat si de intelect este foarte mica. Smardoiala, cocalarism-ul cat si tupeul excesiv tin loc de creier, gandire si nu in ultimul rand, lucru ce tine de cele doua, analiza pe care marea majoritate uita sa o faca inainte de a-si deschide guritele pline de rahatel.

In orice caz, iti doresc succes in ceea ce cauti si nu in ultimul rand tin sa precizez ca mi-ar placea sa invat de la tine diferite lucruri, curios fiind de felul meu, si asta din cauza reply-ului pe care l-ai dat mai de vreme, foarte bun de altfel. :D
RoyalServer 2
iTonique
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 07 Jan 2012, 21:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Imi dau silinta sa fac ceva!
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Contact:

11 Nov 2013, 00:14

Multumesc frumos de reply Daniel ,

Da, tind sa cred ca am gresit si am supra-estimat forumul, no biggie. Ma multumesc cu faptul ca exista cel putin un user capabil sa inteleaga ceea ce spun. Stadiul in care se afla pustimea din tarisoara noastra denota intr'adevar ceea ce ai spus tu. E trist faptul ca nu se mai pune accentul pe educarea creierul si pe dorinta omului de a reusi in viata. Gasim un domeniu, devenim "experti" in el. Si gataaaaa , ne-am plafonat cu succes toata existenta. Ne-am redus totul la ...20% din cat putem cu adevarat (si asta cu ingaduinta).
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

11 Nov 2013, 00:15

filozof sa te faci tata, ca esti bun.
User avatar
GPaul
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1931
Joined: 21 Mar 2009, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv. Studiu intens.
Detinator server CS: - House M.D -
SteamID: - House M.D -
Reputatie: Nume anterior: djxpaulz
Fost super moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 8 times
Been thanked: 174 times
Contact:

11 Nov 2013, 00:16

Code: Select all

Paul - ce stiu sa fac.. e postat chiar mai sus:) daca nu reusesti sa intelegi din chestia aia..I'm afraid you..my dear friend totally lack vision.
Romglezule, chiar crezi ca il intereseaza pe cel care te angajeaza ca tu ai fost "Forum Moderator pe TribalWars Romania (InnoGames )" si ai avut server de Mu?

Code: Select all

Am mai spus-o in posturile anterioare , singurul motiv pentru care "ma explic" este doar pentru ca e o maniera usoara si frumoasa de a arata ca cei mai multi dintre voi habar n-aveti nimic despre cum se lucreaza la un nivel inalt si va complaceti in propria voastra stare de mediocritate.
Intr-adevar, lucrezi la nivel inalt. Sa inteleg ca munca `la nivel inalt` pentru tine inseamna :

- Sa vinzi vizualizari pe youtube (http://www.extreamcs.com/forum/anunturi ... 20774.html)
- Sa dai clickuri pe PTC-uri (Castiga bani din ProBux - Click pentru detalii si PM pentru strategii de succes) / (Cumpara Youtube views/like/shares/subscribers/comments.) -semnatura
Cumpara Youtube views/like/shares/subscribers/comments.

Code: Select all

va invit sa-mi dati un mesaj privat si va pot explica intr-o maniera mai personala despre cat de putine sinapse realizati voi zilnic.
Multi de aici realizeaza mult mai multe decat tine. Am precizat mai sus ceea ce `realizezi tu zilnic`.
Daca tot ai precizat ca "vrei sa te alaturi unor proiecte de durata" si ca "ai trecut prin mai multe pasarici decat am vazut noi gugustiuci la geam" tin sa te anunt ca am un prieten care are un studio de videochat. Daca te intereseaza, spune-mi.

O seara faina.

P.S. : Textul pompos de mai sus si emoticonul din titlu nu ma uimeste ci din contra, ma amuza. Totodata, tin sa te anunt ca e seara si tu ai inceput cu "buna ziua".
Image
Image
iTonique
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 07 Jan 2012, 21:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Imi dau silinta sa fac ceva!
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Contact:

11 Nov 2013, 00:25

@sound, dragule:)

Ceea ce ziceam eu mai sus , poate parea filozofie pentru tine , dar e logica elementara. Imi doresc sa vina un moment cand neuronul tau isi gaseste inca un prieten in creierasul ala al tau si se apuca de facut sinapsa dupa sinapsa. Pana atunci , baga tare ca singurul lucru pe care-l evidentiezi tu in momentul asta este diferenta dintre ceea ce poti tu sa faci si ceea ce pot eu sa-ti spun...

Sau pe scurt "Te arunci in gura leului ca prostu'!"

Mai era si aia cu "Te bagi ca musca in..." dar ma tem ca tu nu ai fi musca in fraza aia.



@Paul

Punctu' 1.
Romglezule, chiar crezi ca il intereseaza pe cel care te angajeaza ca tu ai fost "Forum Moderator pe TribalWars Romania (InnoGames )" si ai avut server de Mu?

Da , il intereseaza ca altfel nu mi-ar fi cerut detaliile de genul.

Punctu 2.
Intr-adevar, lucrezi la nivel inalt. Sa inteleg ca munca `la nivel inalt` pentru tine inseamna :

- Sa vinzi vizualizari pe youtube (anunturi/vand-vizualizari-youtube-t220774.html)
- Sa dai clickuri pe PTC-uri (Castiga bani din ProBux - Click pentru detalii si PM pentru strategii de succes) / (Cumpara Youtube views/like/shares/subscribers/comments.) -semnatura
Cumpara Youtube views/like/shares/subscribers/comments.
N-ai citit reply'ul meu..spuneam ca ceea ce fac pe internet e total diferit...It's just a gig bro..we all have our own


Punctu 3.
Multi de aici realizeaza mult mai multe decat tine. Am precizat mai sus ceea ce `realizezi tu zilnic`.
Daca tot ai precizat ca "vrei sa te alaturi unor proiecte de durata" si ca "ai trecut prin mai multe pasarici decat am vazut noi gugustiuci la geam" tin sa te anunt ca am un prieten care are un studio de videochat. Daca te intereseaza, spune-mi.

Vorbeam despre realizarea sinapselor ..nicidecum a comunitatilor si am deja o domnisoara care lucreaza independent si castig si de acolo. In ideea in care prietenul tau plateste pe fata trimisa ,I'm all for it si astept un pm.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

11 Nov 2013, 00:34

o dai in penibilitate maestre
iTonique
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 07 Jan 2012, 21:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Imi dau silinta sa fac ceva!
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Contact:

11 Nov 2013, 00:35

Nu cred ca ai notiunea penibilului pustiule:) Daca o aveai , ai fi schimbat dracului ceva de mult.
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

11 Nov 2013, 05:46

iTonique wrote:Nu cred ca ai notiunea penibilului pustiule:) Daca o aveai , ai fi schimbat dracului ceva de mult.
Cu parere de rau sa iti spun, eu am inteles ce cauti tu, alti nu, ce te rog eu, este sa iti gasesti alt loc pentru ca aici astia rad de tine la felul cum vorbesti, gramatical si intelectual, daca esti prea destept esti luat in ras, eu unu iti urez multa bafta in tot ce faci si la mai bine.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
iTonique
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 31
Joined: 07 Jan 2012, 21:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Imi dau silinta sa fac ceva!
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Contact:

11 Nov 2013, 11:05

@Miber, multumesc frumos de reply ....partea funny e ca si eu rad de ei pentru modul in care vorbesc si'n care se prezinta!:) Totusi da-mi voie sa cred ca exista pe aici un CM care se respecta pe el si comunitatea lui.
User avatar
dominus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2598
Joined: 24 Feb 2012, 15:01
Detinator Steam: Da
Location: Constanta
Has thanked: 51 times
Been thanked: 185 times

11 Nov 2013, 14:35

iTonique wrote:@Miber, multumesc frumos de reply ....partea funny e ca si eu rad de ei pentru modul in care vorbesc si'n care se prezinta!:) Totusi da-mi voie sa cred ca exista pe aici un CM care se respecta pe el si comunitatea lui.

bv pentru inteligenta ta.. dar iti dau un sfat ( IESI AFARA DIN CASA ! ) distreaza-te.. fa ceva..
Cand toti iti vor binele, nu lasa pe nimeni sa ti-l ia.
https://www.facebook.com/agnphotographyy
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

11 Nov 2013, 14:48

dominus wrote:
iTonique wrote:@Miber, multumesc frumos de reply ....partea funny e ca si eu rad de ei pentru modul in care vorbesc si'n care se prezinta!:) Totusi da-mi voie sa cred ca exista pe aici un CM care se respecta pe el si comunitatea lui.

bv pentru inteligenta ta.. dar iti dau un sfat ( IESI AFARA DIN CASA ! ) distreaza-te.. fa ceva..
Dominus dute tu afara , acum cu ajutorul internetului poti face sute de dolari pe luna fara sa te duci sa muncesti fizic (in unele cazuri) , mai bine stai la calculator 2-3 ore pe zi si iti faci cat un salariu prost platit cum e acum in Romania .

@ iTonique se refera ca vrea se se bage intr-un proiect unde lumea sa fie matura si sa fie platiti pentru anumite servicii . In alte tari asa se face , desginerii care se ocupa in permanenta cu forumul primesc o suma de bani , moderatorii daca sunt activi si vorbesc cum trebuie . Cum a spus si miber , nu ii baga in seama pe astia care stiu numai de cs /metin si o tigara in spatele blocului . (Am vorbit la modul general ) .

@Sound am vazut ca tu nu treci pe la scoala in felul in care scrii ... vad ca mereu lasi un post de 2-3 cuvinte scris ca pe camp sa mai faci si tu un +1 acolo .

M-am bagat si eu aici pentru ca am vazut multi care s-au bagat aiurea si au inceput sa il critice pe iTonique .
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

11 Nov 2013, 15:06

dominus wrote:
iTonique wrote:@Miber, multumesc frumos de reply ....partea funny e ca si eu rad de ei pentru modul in care vorbesc si'n care se prezinta!:) Totusi da-mi voie sa cred ca exista pe aici un CM care se respecta pe el si comunitatea lui.

bv pentru inteligenta ta.. dar iti dau un sfat ( IESI AFARA DIN CASA ! ) distreaza-te.. fa ceva..
Get a life.
Aici, pe extreamcs, e un lucru normal sa te iei de cineva mai destept ca tine, chiar daca dovedesti ca esti un tampit.
Ii urez bafta lui Tonique, este un om serios si de treaba.

(Nu stiam de ce pute, a revenit sound pe forum)
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information