Cea mai bună demonstrație a existenței lui Dumnezeu

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

maygypsiesrestinhell
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 95
Joined: 06 Apr 2015, 19:35
Detinator Steam: Da
CS Status: http://onlinesubtit.ro/ filme subtitrate
Fond eXtream: 0

13 Apr 2015, 17:13

@Nonamed wrote:Sa negi existenta lui dummezeu e naspa. Biblia si celalte carti poti dar pe dumnezeu nu !. Am cateva teorii despre existenta lui dumnezeu
1: Cum explicati voi ca echilibrul dintre femei si barbati este intotdeauna egal chiar daca acum ceva ani au fost razboaiele mondiale si toate bataliile si s-au pierduti multi baieti / barbati? Cineva acolo sus are grija
2. Cum explicati voi ca pamantul ia doar 2% din incalzirea soarelui ? Daca lua 1% era prea frig daca lua 3% era foarte cald .
3: Cum explicati voi ca un om is poate folosi doar 5% din creier? Mai sunt genii care pot 5-15% daca am fi putut folosi mai mult am fi putut face foarte multe chestii pe care dumnezeu nu vrea sa le faca

Asadar puteti spune ca biblia nu e adevarata DAR SA NEGATI CA DUMNEZEU NU EXISTA E IMPOSIBIL ASTEA NU S-AU INTAMPLAT AIUREA FRATILOR. Treziti-va si nu mai fiti atei pentru anturaj ca majoritatea asa sunteti .
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
RoyalServer 2
User avatar
Rageous
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 328
Joined: 13 Jan 2015, 08:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Prost de mic
SteamID: mr_rageous
Fond eXtream: 0
Location: RRomania
Contact:

13 Apr 2015, 17:17

dDow wrote:Stiinta inca explica destule , Dumnezeu unde-i ? Cand e saracie , foamete , rautate ? Aaaa hai s-o bagam pe aia ca-i vina noastra si sa ne rugam murind de foame ! Inca mai sunteti manipulati de copii cu aripioare in spate ?
Tot stiinta explica ca, candva a existat un potop despre care relateaza si biblia
Ganja nu te face jamaican
Asa cum dredurile nu te fac rastaman
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

13 Apr 2015, 17:28

Rageous wrote:
dDow wrote:Stiinta inca explica destule , Dumnezeu unde-i ? Cand e saracie , foamete , rautate ? Aaaa hai s-o bagam pe aia ca-i vina noastra si sa ne rugam murind de foame ! Inca mai sunteti manipulati de copii cu aripioare in spate ?
Tot stiinta explica ca, candva a existat un potop despre care relateaza si biblia
E normal , dar arata-mi si mie unde arata stiinta ca a vazut pe unu cu niste coarne care intr-o oala turna oameni ca Secretu Gustului !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
Rageous
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 328
Joined: 13 Jan 2015, 08:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Prost de mic
SteamID: mr_rageous
Fond eXtream: 0
Location: RRomania
Contact:

13 Apr 2015, 17:30

dDow wrote:
Rageous wrote:
dDow wrote:Stiinta inca explica destule , Dumnezeu unde-i ? Cand e saracie , foamete , rautate ? Aaaa hai s-o bagam pe aia ca-i vina noastra si sa ne rugam murind de foame ! Inca mai sunteti manipulati de copii cu aripioare in spate ?
Tot stiinta explica ca, candva a existat un potop despre care relateaza si biblia
E normal , dar arata-mi si mie unde arata stiinta ca a vazut pe unu cu niste coarne care intr-o oala turna oameni ca Secretu Gustului !

Ba eu doar am zis asa ca fapt divers nu poti spune ca biblia e o carte cu povesti si filme de alea trebuie luat in calcul si acest lucru
Ganja nu te face jamaican
Asa cum dredurile nu te fac rastaman
User avatar
BranzaRuginita
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 165
Joined: 04 Oct 2014, 21:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

13 Apr 2015, 18:06

mi-e mila de voi ca folositi citate si texte de ale lui Einstein si voi nici macar nu intelegi ce vrea cu adevarat sa spuna..
trist, numai abordati subiecte care va depasesc
Rongda
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 76
Joined: 30 Mar 2015, 19:49
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

13 Apr 2015, 18:14

Recunosc sunt ateu, dar nu toti ma cred, asta e. Cand eram mic credeam, asa am fost educat, dar acum nu stiu ce sa mai cred. Cand o sa intalnesc ceva fictiune o sa cred :) Fiecare au pareri diferite. Stramosii nostri credeau in zei, fiecare imperiu aveau mai multi zei si diferiti.
Image
User avatar
u mad bro ?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 232
Joined: 22 Nov 2014, 01:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

13 Apr 2015, 22:20

e bine sa crezi in ceva, aroganti si plini de voi ce sunteti.
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

14 Apr 2015, 02:47

Cei care zic ca de ce Dumnezeu lasa foametea si toate cele...pai daca nu ar fi, viata ar fi perfecta, plictisitoare si noi am fi niste papusi controlate ca totul sa fie bine...eu nu as putea sa ucid daca vreau fiindca as provoca rau deci am fi controlati.

Eu cred in Dumnezeu, dar inca nu stiu ce sa cred despre toata credinta pe care ne.o baga preotii pe gat...eu cred ca ei se folosesc de Dumnezeu ca sa ne manipuleze intr.un fel.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

14 Apr 2015, 04:21

Nu inteleg, e asa de greu sa cauti ceva pe Google inainte sa dai copy paste ? Imi place ca se mentioneaza mai nou Einstein si stiinta in toate articolele legate de Dumnezeu de parca ar avea ceva deaface sau ca ar fi ceva adevarat sau macar neluat din context.

Stim cu totii ca scrie in biblie ca dumnezeu exista, oricine zice altceva e idiot si va arde in iad. Alte noutati ?

Momentan daca ar fi cineva gen Einstein sa ne explice cu privire la Dumnezeu cel mai probabil ar incerca sa ne spuna ca timpul si spatiul sunt lucruri foarte complicate, ca exista infinit de multe dimensiuni, ca este posibil sa calatoresti in timp si spatiu, ca stim doar 0.00000000000000000000...0001% din ce exista in acest univers, cand te uiti la imaginile Hubble si vezi miliarde de galaxii in care in fiecare sunt milioane de stele si planete pe distante inimaginabile unui om dumnezeu este cea mai mica enigma a ta, ca mai mult ca sigur sunt milioane de civilizatii extraterestre, ca la momentul actual se incearca crearea unei micro gauri negre din care sa curga timpul/gravitatia dintr-o dimensiune in alta, ca oamenii sunt fiinte irationale si trebuie controlati daca analizam istoria omenirii, ca daca ar fi existat un dumnezeu biblic nimic nu ar fi corespuns cu ce s-a intamplat in realitate. Poate s-ar duce spre psihologie si ar incerca sa explice de ce e bun un Dumnezeu, care e diferenta intre o religie cu un dumnezeu si una fara sau cu mai multe deitati pentru un om normal, sarac, care nu poate sa invete.
Daca ne gandim ca in africa oamenii nu se lasa tratati de paraziti fiindca cred ca albii sunt vrajitori realizam ca avem o problema grava si religia e doar o parte foarte mica din ea. Sunt multe carti scrie de genii care analizeaza probleme sociale profunde, adica de exemplu de cand exista lumea unii trebuie sa sufere ca ceilalti sa fie fericiti. Ca exista mii de religii pe aceasta planeta si nici una nu e mai presus de alta.
User avatar
REDD5i
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 310
Joined: 18 Oct 2013, 12:46
Detinator Steam: Da
CS Status: NeverWinter.
SteamID: redd5i.
Location: Medias
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

14 Apr 2015, 17:43

@Nonamed wrote:Sa negi existenta lui dummezeu e naspa. Biblia si celalte carti poti dar pe dumnezeu nu !. Am cateva teorii despre existenta lui dumnezeu
1: Cum explicati voi ca echilibrul dintre femei si barbati este intotdeauna egal chiar daca acum ceva ani au fost razboaiele mondiale si toate bataliile si s-au pierduti multi baieti / barbati? Cineva acolo sus are grija
2. Cum explicati voi ca pamantul ia doar 2% din incalzirea soarelui ? Daca lua 1% era prea frig daca lua 3% era foarte cald .
3: Cum explicati voi ca un om is poate folosi doar 5% din creier? Mai sunt genii care pot 5-15% daca am fi putut folosi mai mult am fi putut face foarte multe chestii pe care dumnezeu nu vrea sa le faca

Asadar puteti spune ca biblia nu e adevarata DAR SA NEGATI CA DUMNEZEU NU EXISTA E IMPOSIBIL ASTEA NU S-AU INTAMPLAT AIUREA FRATILOR. Treziti-va si nu mai fiti atei pentru anturaj ca majoritatea asa sunteti .
Treci la culcare ca ti-e somn, ma :meme
ImageImage
You are a fool who creates slaves to do your dirty work. A coward and an incompetent, incapable of doing anything on your own. You are not worthy of the lowest pits of Hell!
ALUCARD
ImageImageImageImage
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information