Cea mai faimoasa firma de masina din lume?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Care credeti ca este?

Volkswagen
12
12%
BMW
29
30%
Audi
12
12%
Mercedes
14
14%
Porsche
4
4%
Bugatti
12
12%
Ferrari
6
6%
Lambourghini
5
5%
Other
4
4%
 
Total votes: 98
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

31 Aug 2010, 14:23

wayn3 wrote:desi am masina familiei VW .. votez BMW pentru ca au modele mult mai frumusele
Aici e vorba de cea mai faimoasa firma, nu "frumoasa". De departe e Volkswagen, dar din cate stiam au afiliati decat Audi (care e gama lor de lux), Seat si Skoda. Ca putere si rezistenta, logic ca cele mai bune din poll (desigur care si le permite majoritatea) sunt nemtoaicele Audi si BMW. (preferatele mele)
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
RoyalServer 2
RADU!
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 128
Joined: 05 Apr 2010, 12:17
Detinator Steam: Da
CS Status: LMGF
Detinator server CS: Nu
Location: Budapesta
Been thanked: 2 times

31 Aug 2010, 14:31

Faimoasa/luxoasa sa zicem audi. In rest...nimic.Toata lumea are vw/audi,deja sunt scarbit.
hdi pwh
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

31 Aug 2010, 14:58

RADU! wrote:Faimoasa/luxoasa sa zicem audi. In rest...nimic.Toata lumea are vw/audi,deja sunt scarbit.
Inseamna ca apreciaza precizia germana :D Dar crede-ma ca nu are oricine audi/bmw/mercedes. Multi au bmw-uri vechi 1990-1995, dar orisicat, alea tin 1 milion de km fara probleme.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

31 Aug 2010, 15:04

Imi plac foarte mult masinile de marca Audi,vot Audi ! :)
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
User avatar
trykA
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1158
Joined: 24 Feb 2008, 21:23
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 58 times
Been thanked: 48 times

31 Aug 2010, 15:30

Vot Bugatti best ever~!
Mr. Kill3r
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 320
Joined: 18 Dec 2008, 17:45
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times
Contact:

31 Aug 2010, 16:16

Intre BMW si VW, aleg BMW!
cosmin931
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 104
Joined: 11 Nov 2008, 10:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

31 Aug 2010, 17:36

Rulz BMW :X:X:X:X:X:X:X
Love Is For Free
Vrei sa te distrezi pe un server PVM Very Hard ? Incearca Pro-Metin2
User avatar
xGc-Sony
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 274
Joined: 28 Aug 2008, 19:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 2 luni!
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times

31 Aug 2010, 21:01

SCC wrote:
xGc-Sony wrote:Cea mai faimoasa firma de masina din lume?
E atat de clar : Ferrari.
Astia care ziceti Bugatii, Maseratti, Bentley...credeti ca in India sau China au auzit de ele? Sau intr-un sat din Romania...
De Ferrari toti au auzit, credeti-ma.
In China limuzinele sunt facute pe comanda. Audi A8, din China este cu, cativa cm mai lata si este produsa exclusiv pentru China. Nu poate fi exportata. Mi se pare ca nici nu au voie sa treaca granita cu ea. Nu debita prostii. Cum sa nu auda? Ei nu au TVuri? Ei nu au sosele sa le vada? Strainii nu trec pe acolo?

Si nu Bugatti e cea mai scumpa. Acum cativa ani era Rolls Royce Phantom, cea mai scumpa masina din lume. Modelul din 1900 si ceva, inainte de 1950, orcum.

Si Isti are dreptate si ceilalti.

Cea mai faimoasa firma e Mercedes. Are limuzine, masini de viteza, masini de familie, autoutilitare, autospeciale. Nu mai debitati prosti! E vorba de cea mai faimoasa, aici intra si cea mai raspindita prin lume, nu doar auzite.
Dude. Tu crezi ca in partea mai saraca a Indiei sau a Chinei au auzit de alea? Ei nu vad nicio masina normala, dar posteru cu Ferrari e in coliba lor. Si crede-ma. Acolo e majoritatea lumii.
Daca te duci in SUA si intrebi despre o masina exotica, tot Ferrari(sau Lamborghini) o sa zica...cat de prosti sunt americanii...
Mai demult in Romania daca mergea o masina sport(rosie) pe strada, toti ziceau : "ba uite ferari"...probabil era un Honda dar na...ce stie romanu?
Gandeste-te bine.
Nu sunt fan Ferrari, dar asta e adevarul.
Cam 80%(am zis si eu un numar) din acest thread ati scris doar cea ce va place.
E vorba de cea mai faimoasa, aici intra si cea mai raspindita prin lume, nu doar auzite.
LOL. Brad Pit e faimos. Asta inseamna ca avem si noi unu?

Si da, ma bate romana :/
RADU!
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 128
Joined: 05 Apr 2010, 12:17
Detinator Steam: Da
CS Status: LMGF
Detinator server CS: Nu
Location: Budapesta
Been thanked: 2 times

31 Aug 2010, 22:44

BraNNNN-Dy wrote:
RADU! wrote:Faimoasa/luxoasa sa zicem audi. In rest...nimic.Toata lumea are vw/audi,deja sunt scarbit.
Inseamna ca apreciaza precizia germana :D Dar crede-ma ca nu are oricine audi/bmw/mercedes. Multi au bmw-uri vechi 1990-1995, dar orisicat, alea tin 1 milion de km fara probleme.
Brandi asa e de exemplu un mercedes..frate e mercedes!dar cel putin de vw...bai cand ii vad frate au unii cate 3,4mii de euro( no offence pentru nimeni, nici nu vreau sa credeti ca as avea nu stiu cati $$) si in loc sa-si ia dracu un logan sub 70.000 de km se infig la golf 3,4 de 300,400 de mii de km, doar prin simplu fapt ca atunci cand sunt intrebati daca e a lor sa zica DA! si..si ?frate AM VW..NU GLUMA.
Si de bmw ...respect pentru pisicute si ursi.Gasesti un 2.0, 2.5 in mintile lui din 86-93 de te da peste cap.
hdi pwh
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

31 Aug 2010, 23:11

xGc-Sony wrote:
SCC wrote:
xGc-Sony wrote:Cea mai faimoasa firma de masina din lume?
E atat de clar : Ferrari.
Astia care ziceti Bugatii, Maseratti, Bentley...credeti ca in India sau China au auzit de ele? Sau intr-un sat din Romania...
De Ferrari toti au auzit, credeti-ma.
In China limuzinele sunt facute pe comanda. Audi A8, din China este cu, cativa cm mai lata si este produsa exclusiv pentru China. Nu poate fi exportata. Mi se pare ca nici nu au voie sa treaca granita cu ea. Nu debita prostii. Cum sa nu auda? Ei nu au TVuri? Ei nu au sosele sa le vada? Strainii nu trec pe acolo?

Si nu Bugatti e cea mai scumpa. Acum cativa ani era Rolls Royce Phantom, cea mai scumpa masina din lume. Modelul din 1900 si ceva, inainte de 1950, orcum.

Si Isti are dreptate si ceilalti.

Cea mai faimoasa firma e Mercedes. Are limuzine, masini de viteza, masini de familie, autoutilitare, autospeciale. Nu mai debitati prosti! E vorba de cea mai faimoasa, aici intra si cea mai raspindita prin lume, nu doar auzite.
Dude. Tu crezi ca in partea mai saraca a Indiei sau a Chinei au auzit de alea? Ei nu vad nicio masina normala, dar posteru cu Ferrari e in coliba lor. Si crede-ma. Acolo e majoritatea lumii.
Daca te duci in SUA si intrebi despre o masina exotica, tot Ferrari(sau Lamborghini) o sa zica...cat de prosti sunt americanii...
Mai demult in Romania daca mergea o masina sport(rosie) pe strada, toti ziceau : "ba uite ferari"...probabil era un Honda dar na...ce stie romanu?
Gandeste-te bine.
Nu sunt fan Ferrari, dar asta e adevarul.
Cam 80%(am zis si eu un numar) din acest thread ati scris doar cea ce va place.
E vorba de cea mai faimoasa, aici intra si cea mai raspindita prin lume, nu doar auzite.
LOL. Brad Pit e faimos. Asta inseamna ca avem si noi unu?

Si da, ma bate romana :/
Ai o gandire cam mediocra "dude". Si despre noi se credea ca facem parte din Africa si nu stim ce-i ala curentul electric. Cand au parcat cei de la Top Gear la hotel, au ramas uimiti de ce masini erau acolo. Asa ca nu conteaza saracia, atat timp cat au un radio sau un TV au de unde sa auda de ele.

Am dat un exemplu! Majoritatea au zis doar autoturisme, dar o firma de automobile produce si altele, printre care, autoutilitare, autospeciale etc.
User avatar
xGc-Sony
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 274
Joined: 28 Aug 2008, 19:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 2 luni!
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times

01 Sep 2010, 11:50

SCC wrote:
xGc-Sony wrote:
SCC wrote:
In China limuzinele sunt facute pe comanda. Audi A8, din China este cu, cativa cm mai lata si este produsa exclusiv pentru China. Nu poate fi exportata. Mi se pare ca nici nu au voie sa treaca granita cu ea. Nu debita prostii. Cum sa nu auda? Ei nu au TVuri? Ei nu au sosele sa le vada? Strainii nu trec pe acolo?

Si nu Bugatti e cea mai scumpa. Acum cativa ani era Rolls Royce Phantom, cea mai scumpa masina din lume. Modelul din 1900 si ceva, inainte de 1950, orcum.

Si Isti are dreptate si ceilalti.

Cea mai faimoasa firma e Mercedes. Are limuzine, masini de viteza, masini de familie, autoutilitare, autospeciale. Nu mai debitati prosti! E vorba de cea mai faimoasa, aici intra si cea mai raspindita prin lume, nu doar auzite.
Dude. Tu crezi ca in partea mai saraca a Indiei sau a Chinei au auzit de alea? Ei nu vad nicio masina normala, dar posteru cu Ferrari e in coliba lor. Si crede-ma. Acolo e majoritatea lumii.
Daca te duci in SUA si intrebi despre o masina exotica, tot Ferrari(sau Lamborghini) o sa zica...cat de prosti sunt americanii...
Mai demult in Romania daca mergea o masina sport(rosie) pe strada, toti ziceau : "ba uite ferari"...probabil era un Honda dar na...ce stie romanu?
Gandeste-te bine.
Nu sunt fan Ferrari, dar asta e adevarul.
Cam 80%(am zis si eu un numar) din acest thread ati scris doar cea ce va place.
E vorba de cea mai faimoasa, aici intra si cea mai raspindita prin lume, nu doar auzite.
LOL. Brad Pit e faimos. Asta inseamna ca avem si noi unu?

Si da, ma bate romana :/
Ai o gandire cam mediocra "dude". Si despre noi se credea ca facem parte din Africa si nu stim ce-i ala curentul electric. Cand au parcat cei de la Top Gear la hotel, au ramas uimiti de ce masini erau acolo. Asa ca nu conteaza saracia, atat timp cat au un radio sau un TV au de unde sa auda de ele.

Am dat un exemplu! Majoritatea au zis doar autoturisme, dar o firma de automobile produce si altele, printre care, autoutilitare, autospeciale etc.
Tu vii cu prostia aia "cea mai raspindita prin lume".Asta nu inseamna ca e si faimos.
Autoutilitare, autospeciale? ohh c'mon.
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

01 Sep 2010, 16:38

RADU! wrote:
BraNNNN-Dy wrote:
RADU! wrote:Faimoasa/luxoasa sa zicem audi. In rest...nimic.Toata lumea are vw/audi,deja sunt scarbit.
Inseamna ca apreciaza precizia germana :D Dar crede-ma ca nu are oricine audi/bmw/mercedes. Multi au bmw-uri vechi 1990-1995, dar orisicat, alea tin 1 milion de km fara probleme.
Brandi asa e de exemplu un mercedes..frate e mercedes!dar cel putin de vw...bai cand ii vad frate au unii cate 3,4mii de euro( no offence pentru nimeni, nici nu vreau sa credeti ca as avea nu stiu cati $$) si in loc sa-si ia dracu un logan sub 70.000 de km se infig la golf 3,4 de 300,400 de mii de km, doar prin simplu fapt ca atunci cand sunt intrebati daca e a lor sa zica DA! si..si ?frate AM VW..NU GLUMA.
Si de bmw ...respect pentru pisicute si ursi.Gasesti un 2.0, 2.5 in mintile lui din 86-93 de te da peste cap.
Barosane, aici e vorba de mentalitate. Fiecare gandeste cum vrea. Eu o tin tot pe a mea: mai bine imi iau un audi/bmw/golf etc pe la 2-300.000 km si stiu ca ma tine pana la 1 milion de voie, decat sa-mi iau un logan in 70.000 si la 100.000 sa mi se duca treptat, si dupaia sa-i fac cruce + ca nu suport masinile romanesti/spaniole(seat)/frantuzesti/italienesti
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information