Cedry2k feat Nimeni Altu - Contra cost

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
rarej.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 592
Joined: 25 Jan 2013, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 15 times
Been thanked: 31 times
Contact:

29 Jan 2013, 21:45

Nici Americanii nu au fost la fel de tristi, cand a murit 2pac, ca mine cand am aflat ca Cedrea s-a lasat. :)
RoyalServer
User avatar
abbymiez
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 406
Joined: 28 Dec 2009, 23:23
Detinator Steam: Da
CS Status: salut
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Ban 3 luni ( 14.06.2010 )
Ban 3 luni ! ( 10.10.2010 )
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

30 Jan 2013, 09:26

SUPERB, THX DE POST
de departe cei mai buni din hip-hop-ul asta romanesc
frustratii dr_eq.
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

30 Jan 2013, 17:24

Super, pacat ca se lasa. (cedry2k)
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
BrZ;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 799
Joined: 03 Jan 2013, 13:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv.
SteamID: PM.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Location: München
Has thanked: 18 times
Been thanked: 154 times
Contact:

30 Jan 2013, 17:48

Suna bine :D
User avatar
Edi.
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 5392
Joined: 08 Jul 2009, 08:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Hozzakwaz
Reputatie: Nume anterior: Eddy ;X
eXtream Mod
Fost Intermediar
Location: Botoşani / Iaşi
Has thanked: 109 times
Been thanked: 247 times
Contact:

30 Jan 2013, 17:55

BBS wrote:Super, pacat ca se lasa. (cedry2k)
Oricum, Marius Craciun, a incercat sa zbatut, dar sitemul din RO, nu are rost ! Respect Cedrea!


Si crede-ma la concertul de retragere, a vrut sa plece, dar... nu sa abtinut, a mai dat la mic ! Si a bagat sacrificii ! :| A fost genial.! Pana la urma il respect ca nu avrut sa imi dea autograf pe buletin, il inteleg, si ce mi-a zis atunci face to face a fost, defapt nu a fost, mi-a schimbat metalintatea !
Pana la urma pe buletin ramane doar autograful lui Deliric :(! Dar sunt multumit si de asta !
Image
Ionut
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3927
Joined: 28 Jul 2008, 23:10
Detinator Steam: Da
SteamID: intzor
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: blanq, filtzeR
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Constanta
Has thanked: 142 times
Been thanked: 243 times

31 Jan 2013, 18:52

Edi. wrote:
BBS wrote:Super, pacat ca se lasa. (cedry2k)
Oricum, Marius Craciun, a incercat sa zbatut, dar sitemul din RO, nu are rost ! Respect Cedrea!


Si crede-ma la concertul de retragere, a vrut sa plece, dar... nu sa abtinut, a mai dat la mic ! Si a bagat sacrificii ! :| A fost genial.! Pana la urma il respect ca nu avrut sa imi dea autograf pe buletin, il inteleg, si ce mi-a zis atunci face to face a fost, defapt nu a fost, mi-a schimbat metalintatea !
Pana la urma pe buletin ramane doar autograful lui Deliric :(! Dar sunt multumit si de asta !
Mesaj preluat de pe contul de facebook al lui Cedry2k:
click | Afiseaza codul
Salutare, prieteni! Nici nu stiu cum sa incep… Nu-mi place deloc sa compun texte lungi, dar presupun ca, acum, la capat de linie, am de dat niste mici explicatii: nu am vorbit mult despre retragere, am vrut ca lumea sa stie ca renunt, dar nu si sa insiste asupra subiectului. Consider asa-zisa mea cariera ca fiind una lipsita de stralucire si mi-as dori ca si iesirea mea sa fie la fel: “fara surle si trambite”. Nu e vorba de vreo strategie de marketing, asa cum prost au crezut unii, iar dovada mea e clara: s-a intamplat deja. Nu vor mai exista materiale, inregistrari noi sau spectacole cu mine. Tot ce veti auzi cu Cedry2k a fost inregistrat in decembrie 2012, cel mai tarziu. Nu e vorba nici de amenintari de la masoni si nici de nemultumiri referitoare la vanzari, etc. Pe scurt, renunt la un stil de viata in care nu mai gasesc bucurie, pentru un altul, mai greu de inteles, dar totusi conform credintei mele, credinta care, ca fapt divers, a ajuns tinta batjocurii generale pe feisbuc. Asta ma aduce la al doilea subiect: Asa cum unii deja stiti, mi-am luat de curand un teren undeva in Muntii Buzaului si am de gand sa parasesc, cel putin pentru o perioada, Bucurestiul. Si nu voi avea internet acolo. Nu ca i-as simti lipsa, dar conturile Craciun Marius, Craciun Marius II vor deveni complet inactive. Contul Cedry2k va fi administrat de altcineva, dat fiind ca cel putin inca o perioada de acum, se vor mai vinde cd-uri Cedry2k, pentru cine nu le-a luat deja. Probabil ca singurele mesaje postate vor fi linkurile catre magazine.
 Ce ar mai fi de zis? Oricum, subiectul muzica e inchis pentru mine, macar pentru o vreme. Am castigat datorita muzicii si am pierdut datorita ei. E timpul pentru altceva… A, da: multi imi trimiteti in continure piese sau texte despre care ar trebui sa imi dau cu parerea, dar eu sunt un critic groaznic, prieteni, plus ca nici pe mine nu am fost in stare sa ma ajut, asa ca lasati efortul vostru si nadejdea sa fie singurii aliati ai pixului. Dati tot ce puteti sau renuntati, altfel e ca si cum ai merge cu bata la razboi. Dar nu e vorba de ravna surda, sfatul meu, pentru cine ar vrea unul, e sa fiti echilibrati in tot ce faceti si sa fiti atenti la lucrurile care merita dragostea (jertfa) voastra.
 Conturile Craciun Marius si Craciun Marius II mai raman active cel mult o saptamana, astept mesajele voastre (in special as vrea sa intru in legatura cu oameni care practica agricultura sustenabila si sunt dispusi sa dea niste sfaturi), nu raspund la boceli, alte chestiuni legate de muzica sau smardoieli calculatoriste. In rest,
 daca cineva simte nevoia sa imi transmita vreun gand sau sa ma intrebe ceva, voi cauta sa raspund tuturor, probabil mai scurt si mai concis, macar in aceste ultime zile “virtuale”. Atentie, am zis, “voi cauta”! Multumiri inca o data tuturor artistilor cu care am colaborat, tuturor celor care m-ati sustinut, numai dragoste pentru
 toti oamenii de bine, incercam sa gasim si pentru toti ceilalti! Doamne-ajuta!
Always on ten, always too loud
Always too hard for this boujee ass crowd
Even these haters, they love my style
So, I don't know what you talkin' about
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information