ceva sfaturi pentru videoblogger/youtuber?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Andrei07
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 28 Dec 2013, 19:34
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Contact:

04 Jan 2014, 22:34

Biju wrote:
Andrei07 wrote:
myRevenge wrote:iti trebuie un cutit , poti devenii maiestru
Bai copile tu te bagi peste tot , dute ia un cutit si taie-ti venele.Faci un bine omenirii.

On: E foarte greu in RO, si mikey h are putine views0uri pe langa un show american.

Oricum, am vazut ca prinde mai mult chestiile nebunesti.
De ce e foarte greu in ro? Mikey scoate cel putin 1.500$ pe luna din Youtube.
LOL.Mi-e tare greu sa cred,poate ai dreptate , nu stiu.El a declarat in conversatia cu Bendeac ca nu are stabilitate financiara si tocmai d-aia nu renunta la icomedy.Oricum, totul e sa nu faci doar pentru profit.
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

04 Jan 2014, 23:38

Andrei07 wrote:
Biju wrote:
Andrei07 wrote: Bai copile tu te bagi peste tot , dute ia un cutit si taie-ti venele.Faci un bine omenirii.

On: E foarte greu in RO, si mikey h are putine views0uri pe langa un show american.

Oricum, am vazut ca prinde mai mult chestiile nebunesti.
De ce e foarte greu in ro? Mikey scoate cel putin 1.500$ pe luna din Youtube.
LOL.Mi-e tare greu sa cred,poate ai dreptate , nu stiu.El a declarat in conversatia cu Bendeac ca nu are stabilitate financiara si tocmai d-aia nu renunta la icomedy.Oricum, totul e sa nu faci doar pentru profit.
Normal ca toti banii nu ii ia el, pentru ca are o echipa in spate. Si credeti-ma ca este adevarat ce spun. Suma asta este aproximativ, poate ia mai putin cu 100-200 dar poate ia mai mult (Eu cred Sigur). Eu la 80k Views iau 100$, calculati si voi, el are aproape 80K Views pe zii....
User avatar
Andrei07
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 28 Dec 2013, 19:34
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Contact:

05 Jan 2014, 00:38

Biju wrote:
Andrei07 wrote:
Biju wrote:
De ce e foarte greu in ro? Mikey scoate cel putin 1.500$ pe luna din Youtube.
LOL.Mi-e tare greu sa cred,poate ai dreptate , nu stiu.El a declarat in conversatia cu Bendeac ca nu are stabilitate financiara si tocmai d-aia nu renunta la icomedy.Oricum, totul e sa nu faci doar pentru profit.
Normal ca toti banii nu ii ia el, pentru ca are o echipa in spate. Si credeti-ma ca este adevarat ce spun. Suma asta este aproximativ, poate ia mai putin cu 100-200 dar poate ia mai mult (Eu cred Sigur). Eu la 80k Views iau 100$, calculati si voi, el are aproape 80K Views pe zii....
Pai el are 240.000 la un video si scoate 4 video pe luna si presupun ca te plateste daca da cineva click pe reclama aia.
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

05 Jan 2014, 01:03

Andrei07 wrote:
Biju wrote:
Andrei07 wrote: LOL.Mi-e tare greu sa cred,poate ai dreptate , nu stiu.El a declarat in conversatia cu Bendeac ca nu are stabilitate financiara si tocmai d-aia nu renunta la icomedy.Oricum, totul e sa nu faci doar pentru profit.
Normal ca toti banii nu ii ia el, pentru ca are o echipa in spate. Si credeti-ma ca este adevarat ce spun. Suma asta este aproximativ, poate ia mai putin cu 100-200 dar poate ia mai mult (Eu cred Sigur). Eu la 80k Views iau 100$, calculati si voi, el are aproape 80K Views pe zii....
Pai el are 240.000 la un video si scoate 4 video pe luna si presupun ca te plateste daca da cineva click pe reclama aia.
Nop, te plateste si pe 1k Views. Si daca scoate 4 video-uri pe luna? Celelalte dinainte nu se mai uita nimeni la ele? Va rog frumos ganditi inainte sa vorbiti....Daca nu stiti cu ce se mananca youtube-ul numai comentati.
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

05 Jan 2014, 01:07

tequila am inteles ca are un castig minim de 600$/luna deci mikey sigur are mai mult, dar ca ramane cu mai putin asta e alta treaba...
User avatar
LEVIS+
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3297
Joined: 12 Jul 2011, 12:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost detinator war.eXtreamCS.com
Fost manager rs.eXtreamCS.com
Fost manager dr.eXtreamCS.com
Location: Constanţa
Has thanked: 104 times
Been thanked: 342 times
Contact:

05 Jan 2014, 02:25

Degeaba iti iei camera si microfon de 500 de milioane daca nu ai haz si nu stii sa faci lumea sa rada / sa se simta bine.
Unii oameni sunt facuti pentru amuzament , nu toti.
"În viaţă întâlneşti o mulţime de lume şi câţiva oameni." - Moliere
User avatar
Frog
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 05 Jan 2014, 02:04
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

05 Jan 2014, 02:33

Nikon D7100 este un aparat destinat fotografilor avansati, oferind un senzor CMOS de 24,1 MP, 51 de puncte AF (din care 15 in cruce), sensibilitate ISO de la 100 la 25.600, pana la 6 cadre pe secunda in fotografiere continua, un nou mod crop 1,3x, vizor cu acoperire 100% a cadrului, filmare Full HD 1080p.
Vizitează şi tu forumul nostru www.cs-nation.ro
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

05 Jan 2014, 13:54

LEVIS+ wrote:Degeaba iti iei camera si microfon de 500 de milioane daca nu ai haz si nu stii sa faci lumea sa rada / sa se simta bine.
Unii oameni sunt facuti pentru amuzament , nu toti.
ok,dar acest lucru nu ma intereseaza....si vezi ca si cei buni au scenariile pregatite inainte si nu il faceau singuri...cel mai mult tine de scnenariu restul de tine.
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

05 Jan 2014, 14:31

Alt videoblogger? Sunt deja 100000 in Romania. Cel mai popular este Mickey de la icomedy, el s-a apucat cu mult inainte sa apara youtube ROMANIA. Cei mai multi acum se fac videobloggeri pentru ca poti scoate $$$.


Un sfat:



Lasa videoblog'ul si apucate de ceva mai bun :)
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

05 Jan 2014, 14:39

sharkstar wrote:Alt videoblogger? Sunt deja 100000 in Romania. Cel mai popular este Mickey de la icomedy, el s-a apucat cu mult inainte sa apara youtube ROMANIA. Cei mai multi acum se fac videobloggeri pentru. ca poti scoate $$$.


Un sfat:



Lasa videoblog'ul si apucate de ceva mai bun :)
Vorbesti numai protii.Mikey nu e vloger, el are emisiune.
Scoti fix .... din youtube. Incetati sa vorbiti aiurea.Nu scoti absolut nimic din youtube, daca nu ai 500.000 views-uri per video.
User avatar
Biju
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 935
Joined: 22 Jan 2011, 17:31
Detinator Steam: Nu
Location: Bucuresti
Has thanked: 44 times
Been thanked: 45 times
Contact:

05 Jan 2014, 15:57

Pavel wrote:
sharkstar wrote:Alt videoblogger? Sunt deja 100000 in Romania. Cel mai popular este Mickey de la icomedy, el s-a apucat cu mult inainte sa apara youtube ROMANIA. Cei mai multi acum se fac videobloggeri pentru. ca poti scoate $$$.


Un sfat:



Lasa videoblog'ul si apucate de ceva mai bun :)
Vorbesti numai protii.Mikey nu e vloger, el are emisiune.
Scoti fix .... din youtube. Incetati sa vorbiti aiurea.Nu scoti absolut nimic din youtube, daca nu ai 500.000 views-uri per video.

Pavel, am si eu o intrebare pentru tine.
De ce vorbesti daca nu stii nimic? Cum poti sa spui ca nu scoti nimic din Youtube chiar daca folosesti Youtube (adsense)?
User avatar
REDD5i
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 310
Joined: 18 Oct 2013, 12:46
Detinator Steam: Da
CS Status: NeverWinter.
SteamID: redd5i.
Location: Medias
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

05 Jan 2014, 17:22

Biju wrote:
Pavel wrote:
sharkstar wrote:Alt videoblogger? Sunt deja 100000 in Romania. Cel mai popular este Mickey de la icomedy, el s-a apucat cu mult inainte sa apara youtube ROMANIA. Cei mai multi acum se fac videobloggeri pentru. ca poti scoate $$$.


Un sfat:



Lasa videoblog'ul si apucate de ceva mai bun :)
Vorbesti numai protii.Mikey nu e vloger, el are emisiune.
Scoti fix .... din youtube. Incetati sa vorbiti aiurea.Nu scoti absolut nimic din youtube, daca nu ai 500.000 views-uri per video.



Pavel, am si eu o intrebare pentru tine.
De ce vorbesti daca nu stii nimic? Cum poti sa spui ca nu scoti nimic din Youtube chiar daca folosesti Youtube (adsense)?
Cum poti sa spui ca Mikey n-a fost vlogger? :| DAMN GIRL !
ImageImage
You are a fool who creates slaves to do your dirty work. A coward and an incompetent, incapable of doing anything on your own. You are not worthy of the lowest pits of Hell!
ALUCARD
ImageImageImageImage
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information