In cine credeti mai mult, in voi sau Dumnezeu ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

In cine credeti mai mult, in propria persoana sau in Dumnezeu ?

Poll ended at 01 Jul 2015, 15:03

In mine
23
42%
Dumnezeu
32
58%
 
Total votes: 55
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

07 Oct 2012, 03:37

Laur eXtream wrote:
Fara un "dumnezeu", ne-am macelari intre noi, fara pic de mila.
ce te opreste atunci din moment ce nu crezi din Dumnezeu?
RoyalServer 2
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

07 Oct 2012, 08:37

aNNakin wrote:
Laur eXtream wrote:
Fara un "dumnezeu", ne-am macelari intre noi, fara pic de mila.
ce te opreste atunci din moment ce nu crezi din Dumnezeu?
M-am nascut om bun sau cel putin asa am fost educat. Nu pot sa fac ceva rau (asta fiindca nu m-am educat in acest sens). Cu un efort constient, pot schimba ceea ce sunt...dar, pentru ce?
Imi place asa cum sunt acum. Chiar am lucrat foarte mult sa ajung la stadiul actual.
exDDD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 237
Joined: 07 Jan 2011, 23:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Nume de lingura
SteamID: far_se
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban permanent !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

07 Oct 2012, 08:51

Eu daca incerc sa ma prefac ca sunt un om bun, ma dublez cu 5 si dupa o iau razna.. deci.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

07 Oct 2012, 14:18

exDDD wrote:Eu daca incerc sa ma prefac ca sunt un om bun, ma dublez cu 5 si dupa o iau razna.. deci.
Dar ce fel de om esti ?
User avatar
AllStars
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1302
Joined: 14 Aug 2009, 17:48
Detinator Steam: Da
CS Status: aBc. ;x
Detinator server CS: N-am.
SteamID: david_hd96
Reputatie: Membru Club eXtreamCS: 5 luni
Has thanked: 111 times
Been thanked: 37 times

07 Oct 2012, 14:26

In Mine. :)
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

07 Oct 2012, 16:05

Multumesc celui care a deschis din nou acest topic ^^
dupa cum spune si Laur, Dumnezeu poate sa fie o conceptie eu personal merg pe alta idee, omul e mult prea prost ca el sa fi creat intreaga lumea, sa i se atribuie titlul de creator al lumii, trebuie sa existe ceva mai mult maret iar personal in momentul de fata eu il vad pe Dumnezeu

P.S tot vreau sa mai aud pareri de ce majoritatea apeleaza de fiecare data la Dumnezeu...
Daca ai sti ca Dumnezeu a creat lumea. Cu ce te incanta? Cum te ajuta pe tine asta? Nu te schimba cu absolut nimic...deci ca prin urmare fie ca el este "Creatoru" fie ca nu, pe tine nu te ajuta cu absolut nimic ^^
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

07 Oct 2012, 18:19

Ex3cuTioN wrote:Multumesc celui care a deschis din nou acest topic ^^
dupa cum spune si Laur, Dumnezeu poate sa fie o conceptie eu personal merg pe alta idee, omul e mult prea prost ca el sa fi creat intreaga lumea, sa i se atribuie titlul de creator al lumii, trebuie sa existe ceva mai mult maret iar personal in momentul de fata eu il vad pe Dumnezeu

P.S tot vreau sa mai aud pareri de ce majoritatea apeleaza de fiecare data la Dumnezeu...
Daca ai sti ca Dumnezeu a creat lumea. Cu ce te incanta? Cum te ajuta pe tine asta? Nu te schimba cu absolut nimic...deci ca prin urmare fie ca el este "Creatoru" fie ca nu, pe tine nu te ajuta cu absolut nimic ^^
ma ajuta sa inteleg ca nu am evoluat din chestiile ce le gasesti la tine in wc, ca doar asta e teoria lui Darwin nu?
User avatar
amE
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1435
Joined: 19 Dec 2009, 16:48
Detinator Steam: Nu
CS Status: beep.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( o luna)
Has thanked: 133 times
Been thanked: 108 times

07 Oct 2012, 18:23

Ex3cuTioN wrote:Multumesc celui care a deschis din nou acest topic ^^
dupa cum spune si Laur, Dumnezeu poate sa fie o conceptie eu personal merg pe alta idee, omul e mult prea prost ca el sa fi creat intreaga lumea, sa i se atribuie titlul de creator al lumii, trebuie sa existe ceva mai mult maret iar personal in momentul de fata eu il vad pe Dumnezeu

P.S tot vreau sa mai aud pareri de ce majoritatea apeleaza de fiecare data la Dumnezeu...
Daca ai sti ca Dumnezeu a creat lumea. Cu ce te incanta? Cum te ajuta pe tine asta? Nu te schimba cu absolut nimic...deci ca prin urmare fie ca el este "Creatoru" fie ca nu, pe tine nu te ajuta cu absolut nimic ^^
Ma am asa o intrebare pentru tine, defapt 2.

1. Esti cu adevarat ateu?
2. De ce .... mea nu faci ma o secta in care sa intre toti atei astia ca deja sunteti prea ai ... . Tu venerezi pe Satana nu :>?
b0diy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2012, 14:54
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Contact:

07 Oct 2012, 18:28

Asa intrebari ... asa oameni.
User avatar
NERRO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1335
Joined: 21 Nov 2010, 12:40
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume Anterior: NerroXro
Fost moderator ajutator
Location: Maramureş
Has thanked: 17 times
Been thanked: 99 times

07 Oct 2012, 21:37

amE wrote:
Ex3cuTioN wrote:Multumesc celui care a deschis din nou acest topic ^^
dupa cum spune si Laur, Dumnezeu poate sa fie o conceptie eu personal merg pe alta idee, omul e mult prea prost ca el sa fi creat intreaga lumea, sa i se atribuie titlul de creator al lumii, trebuie sa existe ceva mai mult maret iar personal in momentul de fata eu il vad pe Dumnezeu

P.S tot vreau sa mai aud pareri de ce majoritatea apeleaza de fiecare data la Dumnezeu...
Daca ai sti ca Dumnezeu a creat lumea. Cu ce te incanta? Cum te ajuta pe tine asta? Nu te schimba cu absolut nimic...deci ca prin urmare fie ca el este "Creatoru" fie ca nu, pe tine nu te ajuta cu absolut nimic ^^
Ma am asa o intrebare pentru tine, defapt 2.

1. Esti cu adevarat ateu?
2. De ce .... mea nu faci ma o secta in care sa intre toti atei astia ca deja sunteti prea ai ... . Tu venerezi pe Satana nu :>?
Ateu nu inseamna sa fii satanist,pur si simplu inseamna un om realist care nu vede "supra-oameni" sau alte chestii.
Ce zici tu acolo este satanist,aia ce-l sustin pe satana,au propria religie,au biblia lor,si au chiar biserica lor:)
Eu cred in Dumnezeu cum am mai zis:D
User avatar
Cristy31
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 632
Joined: 29 Jul 2011, 21:50
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times

07 Oct 2012, 21:45

Dumnezeu te lasa sa iti alegi singur calea in viata, eu cred in dumnezeu, dar asta nu inseamna ca trebuie sa astept sa faca el totul pentru mine, "Ma ajuta daca ma ajut"
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

07 Oct 2012, 21:49

amE wrote:
Ex3cuTioN wrote:Multumesc celui care a deschis din nou acest topic ^^
dupa cum spune si Laur, Dumnezeu poate sa fie o conceptie eu personal merg pe alta idee, omul e mult prea prost ca el sa fi creat intreaga lumea, sa i se atribuie titlul de creator al lumii, trebuie sa existe ceva mai mult maret iar personal in momentul de fata eu il vad pe Dumnezeu

P.S tot vreau sa mai aud pareri de ce majoritatea apeleaza de fiecare data la Dumnezeu...
Daca ai sti ca Dumnezeu a creat lumea. Cu ce te incanta? Cum te ajuta pe tine asta? Nu te schimba cu absolut nimic...deci ca prin urmare fie ca el este "Creatoru" fie ca nu, pe tine nu te ajuta cu absolut nimic ^^
Ma am asa o intrebare pentru tine, defapt 2.

1. Esti cu adevarat ateu?
2. De ce .... mea nu faci ma o secta in care sa intre toti atei astia ca deja sunteti prea ai ... . Tu venerezi pe Satana nu :>?
1.Nu ma consider ateu, nu ma intereseaza sa fiu numit asa sau categorisit asa. Sunt complet indiferent la acest "rang" . Daca dupa parerile unora (parerile tale, se pare) ma incadrez ca fiind ateu, atunci asa sa fie; eu nu tin cont de acest termen, doar ca sunt realist si nu cred in nimic altceva decat in propria persoana.
2. De ce crezi ca m-ar interesa sa fac acest lucru? Nu venerez pe Satana, nu cred ca exista Satana, Dumnezeu, ingeri, iad, rai.

Vreau sa intelegi ca nu ma atrage subiectul intr-un mod in care mi-ar putea afecta viata! Suntem utilizatori pe un forum si dezbatem un subiect.

@aNNakin - ma ajuta sa inteleg ca nu am evoluat din chestiile ce le gasesti la tine in wc, ca doar asta e teoria lui Darwin nu?

Nu cunosc teoria lui Darwin (desi imi suna cunsocut numele) , dar odata ce ai inteles TOTUL, ce faci? Daca ai sti totul...nu ar mai fi nimic de stiut , iar curiozitatea umana (din pricina careia am evoluat) ar disparea...iar noi am stagna. Deci din punctul meu de vedere este foarte bine ca nu stim totul, de fapt pot sa spun ca stim foarte putin si este bine asa, mai aflam cate una-alta, dar nu e ok sa stim totul!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information