In cine credeti mai mult, in voi sau Dumnezeu ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

In cine credeti mai mult, in propria persoana sau in Dumnezeu ?

Poll ended at 01 Jul 2015, 15:03

In mine
23
42%
Dumnezeu
32
58%
 
Total votes: 55
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

10 Oct 2012, 18:55

exDDD wrote:Acele icoane sunt ca sa-ti aduci aminte de D-zeu, nimeni nu-ti spune sa te inchini la ele.
Si cand te rogi nu te uiti la icoana ca un monstru, inchizi ochii, ele au rolul sa-ti aduca aminte la cine te rogi.
Sau pur si simplu te rogi spre Cer :).

Ti-am explicat clar acum?
un crestin adevarat ti-ar da replica cam asa: ar trebui sa-ti aduci aminte de Dumnezeu fara ajutorul icoanelor, adica ajutor din exterior...trebuie sa vina din interior
RoyalServer
platinum
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 320
Joined: 17 May 2011, 10:46
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

10 Oct 2012, 19:28

aNNakin wrote:
exDDD wrote:Acele icoane sunt ca sa-ti aduci aminte de D-zeu, nimeni nu-ti spune sa te inchini la ele.
Si cand te rogi nu te uiti la icoana ca un monstru, inchizi ochii, ele au rolul sa-ti aduca aminte la cine te rogi.
Sau pur si simplu te rogi spre Cer :).

Ti-am explicat clar acum?
Ezechiel 8:9  ªi mi-a zis Domnul: "Intrã ºi vezi urâciunile cele dezgustãtoare pe care le fac aceºtia aici". 
10  ªi am intrat ºi am privit ºi iatã erau acolo tot felul de chipuri de târâtoare, de animale necurate ºi de tot felul de idoli de ai casei lui Israel, zugrãviþi pe pereþi de jur împrejur. 

Habacuc 2:18  La ce slujeºte un chip cioplit, ca sã-l facã meºterul sãu? Un chip turnat ºi o proorocie mincinoasã, ca sã-ºi punã nãdejdea în ele cel care le face, fãurind idoli fãrã glas? 
19  Vai de cel care zice lemnului: "Deºteaptã-te!" ºi pietrei mute: "Trezeºte-te!" Ne poate ea învãþa? Poleitã cu aur ºi cu argint, ea nu are în ea suflare de viaþã. 
20  Dar Domnul este în templul Sãu cel sfânt; pãmântule întreg, taci înaintea Lui! 

Bun , acum da-mi o dovada
Sunt atat de aproape ca ne desparte doar un prezervativ...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information