In cine credeti mai mult, in voi sau Dumnezeu ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

In cine credeti mai mult, in propria persoana sau in Dumnezeu ?

Poll ended at 01 Jul 2015, 15:03

In mine
23
42%
Dumnezeu
32
58%
 
Total votes: 55
Shinigami
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 278
Joined: 11 Sep 2012, 17:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: bored....
Detinator server CS: Zm.CsDevilZone.Com
Reputatie: ban 2 luni
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times
Contact:

05 Oct 2012, 22:48

tre3fla wrote:Image

Daca tot va place balada du Dumnezeu... o sa va delectati cu asta
Eu tot pe a mea o tin :
Image
=D> =D> =D>
Te sustin :)
RoyalServer 2
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

05 Oct 2012, 22:58

Frate,da sunt din acel mare grup de oameni care doresc dovezi palpabile,asa cum spui tu. Eu fac lucruri care doar ma avantajeaza,daca intelegi ce vreau sa spun.
compaq
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2598
Joined: 01 Dec 2008, 15:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost contribuitor
Fost manager
Fost Scripter eXtreamCS
Has thanked: 15 times
Been thanked: 152 times

05 Oct 2012, 23:04

A spus cineva ca trebuie sa argumentati existenta lui Dumnezeu? Continuati discutia pe privat.
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

05 Oct 2012, 23:11

QAZW wrote:Te-am întrebat ceva. Ești din acel cerc de oameni care doresc dovezi palpabile? Uite, înțeleg că poate nu ești dus la Sfânta Biserică și nu am nimic cu tine, până acum 2 ani nici eu nu eram credincios, adică credeam în El dar nu mă rugam, nu mă duceam la Sfânta Biserică. Cum îți dai seama că Dumnezeu există? Nu îl poți vedea cu ochii, dar îl poți simți. El chiar este lângă tine dacă ai nevoie de el, tu trebuie să îl descoperi, nu El pe tine.
De ce sa-l descopar? Nu ma ajuta cu nimic, tot ceea ce se avem sau tot ceea ce s-a intamplat cu noi se datoreaza NOUA si GANDURILOR NOASTRE !

NU exista nici un fel de mana extensibila divina (cum zicea Spike) :-j
User avatar
oneeightone
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2547
Joined: 17 Jul 2009, 19:29
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nick anterior : LiGHTERS
0.3 / 3
Has thanked: 68 times
Been thanked: 521 times

05 Oct 2012, 23:34

"Daca Dumnezeu nu exista si tu ai crezut in El, nu ai pierdut nimic. Dar daca Dumnezeu exista si tu nu ai crezut in El, ai pierdut totul!"
keke1923
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 10 Sep 2012, 22:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Contact:

05 Oct 2012, 23:38

INTELEGI CA AICI INTREABAREA NU E DACA CREZI SAU NU IN DUMNEZEU !!! intrebarea este daca crezi mai mult in tine, sau in Dumnezeu :)
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

05 Oct 2012, 23:39

Ex3cuTioN wrote:
QAZW wrote:Te-am întrebat ceva. Ești din acel cerc de oameni care doresc dovezi palpabile? Uite, înțeleg că poate nu ești dus la Sfânta Biserică și nu am nimic cu tine, până acum 2 ani nici eu nu eram credincios, adică credeam în El dar nu mă rugam, nu mă duceam la Sfânta Biserică. Cum îți dai seama că Dumnezeu există? Nu îl poți vedea cu ochii, dar îl poți simți. El chiar este lângă tine dacă ai nevoie de el, tu trebuie să îl descoperi, nu El pe tine.
De ce sa-l descopar? Nu ma ajuta cu nimic, tot ceea ce se avem sau tot ceea ce s-a intamplat cu noi se datoreaza NOUA si GANDURILOR NOASTRE !

NU exista nici un fel de mana extensibila divina (cum zicea Spike) :-j
De unde știi că nu te ajută cu nimic? L-ai descoperit pe El și nu te-a ajutat la nimic? Fals.
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

05 Oct 2012, 23:40

keke1923 wrote:INTELEGI CA AICI INTREABAREA NU E DACA CREZI SAU NU IN DUMNEZEU !!! intrebarea este daca crezi mai mult in tine, sau in Dumnezeu :)
Si daca dezbatem putin subiectu care e problema pana la urma, daca tot despre el e vorba hai sa vorbim despre, nu doar sa dam un raspuns fara argument

@ Am votat "In mine"
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

06 Oct 2012, 00:21

QAZW wrote:
Ex3cuTioN wrote:
QAZW wrote:Te-am întrebat ceva. Ești din acel cerc de oameni care doresc dovezi palpabile? Uite, înțeleg că poate nu ești dus la Sfânta Biserică și nu am nimic cu tine, până acum 2 ani nici eu nu eram credincios, adică credeam în El dar nu mă rugam, nu mă duceam la Sfânta Biserică. Cum îți dai seama că Dumnezeu există? Nu îl poți vedea cu ochii, dar îl poți simți. El chiar este lângă tine dacă ai nevoie de el, tu trebuie să îl descoperi, nu El pe tine.
De ce sa-l descopar? Nu ma ajuta cu nimic, tot ceea ce se avem sau tot ceea ce s-a intamplat cu noi se datoreaza NOUA si GANDURILOR NOASTRE !

NU exista nici un fel de mana extensibila divina (cum zicea Spike) :-j
De unde știi că nu te ajută cu nimic? L-ai descoperit pe El și nu te-a ajutat la nimic? Fals.
In 18 ani nu l-am descoperit si am simtit tristete si fericire! Ce poate el sa-mi ofere mai mult? Fericirea mi-am facut-o singur, tristetea la fel, tot eu! EU, EU AM GANDIT SI EU AM AJUNS CEEA CE SUNT pentru ca EU am facut asta si nimeni altcineva! EU! EU! Eu exist!
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

06 Oct 2012, 00:24

Da, fericirea ți-ai croit-o singur deoarece doar tu îți poți oferi fericirea, nimeni altcineva. Fericirea nu se învață (FRIENDS SHOW, foarte tare vLog). Dar dacă l-ai fi descoperit, poate nu ai mai fi simțit tristețea aceea de care vorbești. Poate acea tristețe este acel gol, că nu L-ai descoperit. Doar, poate...
User avatar
Arion
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3317
Joined: 15 May 2008, 21:19
Detinator Steam: Da
SteamID: arion1338
Reputatie: Fost Mapper eXtreamCS
Fost Detinator HNS.eXtreamCS.com
Nume anterior : Seekers
Scripter Echipa eXtreamCS
Fost Moderator jutator
Discord: laurentiuandrei
Has thanked: 402 times
Been thanked: 413 times
Contact:

06 Oct 2012, 00:31

QAZW wrote:Da, fericirea ți-ai croit-o singur deoarece doar tu îți poți oferi fericirea, nimeni altcineva. Fericirea nu se învață (FRIENDS SHOW, foarte tare vLog). Dar dacă l-ai fi descoperit, poate nu ai mai fi simțit tristețea aceea de care vorbești. Poate acea tristețe este acel gol, că nu L-ai descoperit. Doar, poate...
Daca omul ar fi doar fericit, viata ar fi monotona si plictisitoare. De aceea avem NEVOIE de aceste urcari si coborasuri, ca viata sa fie palpitanta.
Incerci, dai gres, esti trist, inceri din nou, reusesti, esti mandru!!!! NOI trebuie sa FIM TRISTI, este OBLIGATORIU! Noi trebuie sa fim in toate felurile, tristi, frustrati, gelosi, importanti, fericiti. Asta e frumos la viata, e palpitanta!
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

06 Oct 2012, 03:51

Ex3cuTioN dai pace la tastatura aia ... noi incercam sa le explicam dar ei o tin pe a lor.

Code: Select all

Ateii sunt acum aici şi vor rămâne. Suntem pregătiţi să preluăm cultura şi s-o împingem înainte în beneficiul întregii umanităţi. Religia a fost întotdeauna anti-umană, anti-femei, anti-viaţă, anti-pace, anti-raţiune şi anti-ştiinţă. Ideea de dumnezeu a fost nu numai în detrimentul omenirii, ci şi al pământului. Este timpul, acum, ca raţiunea, educaţia şi ştiinţa să preia controlul. - Madalyn Murray O'Hair

Code: Select all

 Dacă Dumnezeu ar fi brusc condamnat să trăiască viaţa pe care a abătut-o asupra oamenilor, s-ar sinucide. - Alexandre Dumas

Code: Select all

Este, bineînţeles, o minciună, ceea ce aţi citit despre convingerile mele religioase, o minciună repetată sistematic. Nu cred într-un Dumnezeu personal şi n-am negat niciodată aceasta, ci am exprimat-o clar. Dacă există în mine ceva care poate fi numit religios, atunci este admiraţia neţărmurită pentru structura acestei lumi, pe atât pe cât ştiinţa noastră o poate evidenţia. - Albert Einstein

Code: Select all

 Nu poţi convinge un credincios de nimic; deoarece credinţa lui nu se bazează pe dovezi, ci se bazează pe o nevoie profundă de a crede. - Carl Sagan

Code: Select all

Nu vă bazaţi doar pe ce spunem noi. Citiţi însăşi Biblia. Citiţi afirmaţiile preoţilor. Veţi înţelege că Dumnezeu este cel mai disperat personaj, cel mai rău personaj negativ din toată literatura de ficţiune. - E. Haldeman-Julius

Code: Select all

Religia, sau superstiţia - pentru că toate religiile s-au dovedit a fi superstiţii -, distrugând judecata, a iraţionalizat toate facultăţile mentale ale omului şi l-a făcut cel mai abject sclav, prin teama de non-entităţi create doar de propria lui imaginaţie dezorganizată. - Robert Owen


Ei stiu mai bine decat noi toti,as putea da asemenea citate la infinit,toti acesti oameni care au spus acele lucruri sunt oameni destepti,chiar si genii ca Einstein au realizat ca Dumnezeu NU EXISTA.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot] and 418 guests