Clasa a 8a

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Hades Ownage
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3182
Joined: 22 Oct 2008, 10:12
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: jb.clutch.ro
SteamID: hades-source
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: hadesownage
Location: Iasi
Has thanked: 324 times
Been thanked: 406 times

29 May 2014, 22:56

AlexGooDz wrote:
Hades Ownage wrote:cu 7 vrei să te duci la mate-info? nu o să faci faţă.
dacă tot îţi place matematica ( să zicem că profu' e de vină ) atunci du-te la un profil care are M2, ex: economic.

Eu nu as wrea sa ma duc pentru matematica... De anul trecut am inceput sa mai fac cewa programarii acasa eu as wrea informatica.

S!l@ba wrote:Eu cu media de admitere 9,11 si nu am ales mate-info din cauza ca am crezut ca e foarte greu,si asa am numai medii de 10 la mate(nu ma laud)dar iti spun,ca daca nu ai medie 8/9+ nu prea faci fata la mate-info !
La mine is 2 licee in oras cu mate-info, la unul cea mai mare medie de anul trecut a fost 9.30 si la celalalt 7.60. Dar din cate am inteles la cel cu 7.60 informatica nu o iau prea in serios.
tu crezi că informatica înseamnă să instalezi programe?
în clasele mai mari o să te bage la pascal şi c++, păi te rupe acolo dacă tu n-ai habar de coding.
RoyalServer 2
User avatar
KAP2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 180
Joined: 08 Jan 2014, 16:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 43 times
Been thanked: 13 times
Contact:

29 May 2014, 23:03

S!l@ba wrote:Eu cu media de admitere 9,11 si nu am ales mate-info din cauza ca am crezut ca e foarte greu,si asa am numai medii de 10 la mate(nu ma laud)dar iti spun,ca daca nu ai medie 8/9+ nu prea faci fata la mate-info !
depinde si de liceu, degeaba te lauzi cu 10 la mate daca la aplicatii esti praf
User avatar
WopsS.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 195
Joined: 16 Apr 2012, 18:34
Detinator Steam: Da
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

30 May 2014, 00:23

Hades Ownage wrote:
AlexGooDz wrote:
Hades Ownage wrote:cu 7 vrei să te duci la mate-info? nu o să faci faţă.
dacă tot îţi place matematica ( să zicem că profu' e de vină ) atunci du-te la un profil care are M2, ex: economic.

Eu nu as wrea sa ma duc pentru matematica... De anul trecut am inceput sa mai fac cewa programarii acasa eu as wrea informatica.

S!l@ba wrote:Eu cu media de admitere 9,11 si nu am ales mate-info din cauza ca am crezut ca e foarte greu,si asa am numai medii de 10 la mate(nu ma laud)dar iti spun,ca daca nu ai medie 8/9+ nu prea faci fata la mate-info !
La mine is 2 licee in oras cu mate-info, la unul cea mai mare medie de anul trecut a fost 9.30 si la celalalt 7.60. Dar din cate am inteles la cel cu 7.60 informatica nu o iau prea in serios.
tu crezi că informatica înseamnă să instalezi programe?
în clasele mai mari o să te bage la pascal şi c++, păi te rupe acolo dacă tu n-ai habar de coding.
Mai mult cu C++.

Iti zic eu care sunt la Matematica-Informatica Intensiv Informatica. Aici e o alegere simpla: vrei sa ai un job bine platit? Daca da, du-te la mate-info. Daca nu, du-te la filologie, economica, etc..
Cu notele e putin mai greu, dar mai bine sa ai note mici la un profil bun decat note mari la un profil prost.

Nu zic ca si la celelalte profile o sa fie un job mai putin platit, dar la mate-info esti pregatit pentru mai multe cai.
Si cum zicea si Hades Ownage informatica nu inseamna doar sa instalezi programe si sa pui un windows sau sa te misti cu cursorul pe ecran. Trebuie sa stii matematica si sa ai logica bine dezvoltata, 90% din informatica e matematica.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information