Codul penal

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

21 Feb 2015, 01:14

HuNmAn wrote:De ce cautati mereu tot felu de prostioare prin care sa fiti mai smecheri sau sa pareti mai destepti? Cand un polist iti cere sa te legitimezi tu trebuie sa ii dai buletinul s.a. In cazul in care nu-l ai, numele si data nasterii sunt suficiente, deoarece te cauta ei in baza de date.

Haideti sa nu mai fim asa, sa incercam sa ne respectam unii pe altii si sa fim mai buni.

P.S: Daca respecti indicatiile politistului nu pierzi atata timp cat ai pierde daca te-ai tiganii cu el

De aceea s-a ajuns aici pentru ca le arați respect. Ai dreptate , așa e normal , dar când vezi polițistul ca vine înfumurat si cu draci pe el cum as putea eu sa ii fac pe plac . Dacă aplici legea pai aplico frate așa cum scrie la carte , nu veni tu cu adăugări.

Noi le-am dat nas !
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

21 Feb 2015, 03:52

HuNmAn wrote:De ce cautati mereu tot felu de prostioare prin care sa fiti mai smecheri sau sa pareti mai destepti? Cand un polist iti cere sa te legitimezi tu trebuie sa ii dai buletinul s.a. In cazul in care nu-l ai, numele si data nasterii sunt suficiente, deoarece te cauta ei in baza de date.

Haideti sa nu mai fim asa, sa incercam sa ne respectam unii pe altii si sa fim mai buni.

P.S: Daca respecti indicatiile politistului nu pierzi atata timp cat ai pierde daca te-ai tiganii cu el

Nu incercam sa ne dam smecheri, incercam sa scapam de abuzuri si de caterinci proaste din partea lor.
Image
Image
Image
[E]xPeRiEnCe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1671
Joined: 31 Oct 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: CLUJ-NAPOCA
Has thanked: 45 times
Been thanked: 147 times

21 Feb 2015, 11:19

Daca vii beat acasa si ei isi dau seama de lucrul asta o sa te frece la icre pana cand o sa le zici de dumnezei.
Ei asta isi doresc pana la urma, sa faca din orice o dovada a activitatii lor.


Nu te lua in gura cu ei, nu merita. Iti spun sigur ca nu ti-ai dori sa iti petreci noaptea intr-o cusca impreuna cu boschetari adunati de pe strada.

Vor buletin, da-le buletinul. Ii intrebi respectuos daca ai facut ceva si gata.
In momentul in care te iei de ei cu intrebari de genul "Ce grad aveti, cine sunteti, de cine apartineti" ei automat o sa schimbe foaia cu tine.

Aici nu vorbim de boacterii de pe autobuze.
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

21 Feb 2015, 13:40

[E]xPeRiEnCe wrote:Daca vii beat acasa si ei isi dau seama de lucrul asta o sa te frece la icre pana cand o sa le zici de dumnezei.
Ei asta isi doresc pana la urma, sa faca din orice o dovada a activitatii lor.


Nu te lua in gura cu ei, nu merita. Iti spun sigur ca nu ti-ai dori sa iti petreci noaptea intr-o cusca impreuna cu boschetari adunati de pe strada.

Vor buletin, da-le buletinul. Ii intrebi respectuos daca ai facut ceva si gata.
In momentul in care te iei de ei cu intrebari de genul "Ce grad aveti, cine sunteti, de cine apartineti" ei automat o sa schimbe foaia cu tine.

Aici nu vorbim de boacterii de pe autobuze.
Dar care e problema lor ca vi tu beat acasa ? Atata timp cat sunt beat , ma indrept spre casa si nu deranjez pe nimeni si nimic nu au motiv. Si daca ma vede clatinat ma opreste le spun cu frumosul da domne am fost la o petrecere am intrecut putin masura iar acum ma duc sa ma odihnesc .


Eram eu acum vreo 2 ani cu niste prieteni prin parc ..era seara nu stiu ce si au venit doi politisti..astia ai mei aveau 1 bidon de bere si niste seminte. Si mi-a placut foarte mult la unul din ei : Bai baieti , stiti ca nu aveti voie sa consumati alcol in locuri publice , hai mai bine duceti-va si voi intr-o scara de bloc ceva si consumati in liniste fara galagie fara nimic ca si noi am fost ca voi si stim cum e..

La un asa politist nu ai cum sa comentezi cand vezi ca iti vorbeste asa frumos .

Am mai chiulit eu de la sport m-am dus in spatele unor magazine si a venit patrula...ce cautati aici in loc sa fiti la ora..pai sa vezi ca avem sport si ne lesina profa in fine..ne-a luat datele . eu in momentul ala aveam 2 bilete de la sky-bets pe o masa. la care zice politistul : ia sa vad ma ce meciuri ai :)) ma bufnea rasu si nah ce puteam sa fac..pe urma cand ne-a luat datele , au scris datele noastre tot pe un bilet de-al lui pus tot la sky :)) a fost circ si panarama atunci cu datele ;)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Mail.RU [Bot] and 249 guests