Comanda eMag [rezolvat]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Regis Osmund
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 88
Joined: 22 Jan 2016, 20:31
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

03 Mar 2016, 12:10

Am comandat camera http://www.emag.ro/camera-video-sport-i ... DLKP2YBBM/ (Vandut de Flanco) si cardul http://www.emag.ro/card-de-memorie-sony ... ETHFNBBBM/ (Vandut de Gimex Solutions) pe data de 1.03 si imi arata ca,comanda este plasaplata de pe 1 pana in prezent. Intrebarea este,cat timp mai dureaza pana cele 2 produse(in special camera) vor fi predate curierului si dupa aceea livrate?
Ma insipra natura, iubirea si cu ura,si dese ori ce face dintr-o femeie ****
RoyalServer
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

03 Mar 2016, 12:16

eMag are un suport slab, chiar si la unele produse vandute direct de catre ei procesul unei comenzi este destul de "lent".

Cu siguranță iti va ajunge Luni sau Marți, cei de la eMag vor actualiza statusul comenzii cand coletul va fii predat curierului.
Knowledge is power.
User avatar
Regis Osmund
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 88
Joined: 22 Jan 2016, 20:31
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

03 Mar 2016, 12:21

Emil B. wrote:eMag are un suport slab, chiar si la unele produse vandute direct de catre ei procesul unei comenzi este destul de "lent".

Cu siguranță iti va ajunge Luni sau Marți, cei de la eMag vor actualiza statusul comenzii cand coletul va fii predat curierului.
Multumesc! Oricum ma asteptam sa vina in cel putin 5 zile lucratoate...daca nu chiar 6. Mai bine cumparam direct din magazin flanco camera :))
Rezolvat
Ma insipra natura, iubirea si cu ura,si dese ori ce face dintr-o femeie ****
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

03 Mar 2016, 15:09

Comanda plasata inseamna doar ca au inregistrat comanda. Daca ai cumparat de la alti vanzatori(prin intermediul emag) trebuie sa astepti sa procesezi ei comanda si sa o trimita. Nu mai absolut nici o legatura cu emag.
Eu unul am primit toate produsele de la emag in maxim 24 de ore, nu vad de ce ar avea un suport slab. Daca ai probleme cu comanda suna la ei, nu e atat de greu sa te informezi cum trebuie direct de la sursa.
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

03 Mar 2016, 15:35

Pavel wrote:Comanda plasata inseamna doar ca au inregistrat comanda. Daca ai cumparat de la alti vanzatori(prin intermediul emag) trebuie sa astepti sa procesezi ei comanda si sa o trimita. Nu mai absolut nici o legatura cu emag.
Eu unul am primit toate produsele de la emag in maxim 24 de ore, nu vad de ce ar avea un suport slab. Daca ai probleme cu comanda suna la ei, nu e atat de greu sa te informezi cum trebuie direct de la sursa.
Tu probabil ai fost mai norocos, pe langa PCGarage sunt inca "mici" cei de la eMag, ofertele celor de la eMag nu ma bucura cu nimic daca comanda imi este trimisa dupa 3-4 zile, si ma refer la un produs vandut direct de catre ei.

Închis.
Knowledge is power.
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

03 Mar 2016, 16:06

Emil B. wrote:
Pavel wrote:Comanda plasata inseamna doar ca au inregistrat comanda. Daca ai cumparat de la alti vanzatori(prin intermediul emag) trebuie sa astepti sa procesezi ei comanda si sa o trimita. Nu mai absolut nici o legatura cu emag.
Eu unul am primit toate produsele de la emag in maxim 24 de ore, nu vad de ce ar avea un suport slab. Daca ai probleme cu comanda suna la ei, nu e atat de greu sa te informezi cum trebuie direct de la sursa.
Tu probabil ai fost mai norocos, pe langa PCGarage sunt inca "mici" cei de la eMag, ofertele celor de la eMag nu ma bucura cu nimic daca comanda imi este trimisa dupa 3-4 zile, si ma refer la un produs vandut direct de catre ei.

Închis.
Ai luat in calcul probabilitatea ca problema ta sa fie de la firma de curierat si nu de la emag? Emag mic pe langa Pcgrage? Este cu totul invers.
User avatar
BANDIT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1952
Joined: 29 Dec 2009, 23:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Has thanked: 79 times
Been thanked: 109 times

03 Mar 2016, 16:38

Trebuie sa suni la curier, ei nu au nici o treaba dupa ce firma de curierat preia marfa..

Cum sa fie PCGarage mai mare ca EMag? Voi va auziti ce enormitati scoateti pe gura?
Dau bani PayPal pentru bani Paysafe/Skrill.
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

03 Mar 2016, 16:44

Pavel wrote:
Emil B. wrote:
Pavel wrote:Comanda plasata inseamna doar ca au inregistrat comanda. Daca ai cumparat de la alti vanzatori(prin intermediul emag) trebuie sa astepti sa procesezi ei comanda si sa o trimita. Nu mai absolut nici o legatura cu emag.
Eu unul am primit toate produsele de la emag in maxim 24 de ore, nu vad de ce ar avea un suport slab. Daca ai probleme cu comanda suna la ei, nu e atat de greu sa te informezi cum trebuie direct de la sursa.
Tu probabil ai fost mai norocos, pe langa PCGarage sunt inca "mici" cei de la eMag, ofertele celor de la eMag nu ma bucura cu nimic daca comanda imi este trimisa dupa 3-4 zile, si ma refer la un produs vandut direct de catre ei.

Închis.
Ai luat in calcul probabilitatea ca problema ta sa fie de la firma de curierat si nu de la emag? Emag mic pe langa Pcgrage? Este cu totul invers.
Chiar crezi ca a fost prima data cand am facut o comanda online? Asta-i chiar culmea.
Voi ati citit printre rânduri presupun, m-am referit strict la rapiditatea celor 2 site-uri.

Probleme de la curier? Nu le mai cautati scuze aiurea pentru ca nu e cazul, nu am postat ca sa creez o discuție aviz de serviciile lor, ci doar mi-am exprimat propria opinie, unii va aprindeți degeaba.
Knowledge is power.
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

03 Mar 2016, 17:20

Emil, probleme la curier, da. Statusul din site nu se actualizeaza bine intotdeauna, eu si acum am comenzi in statusul de 'comanda plasata' dar care au ajuns de foarte mult timp la mine. Crede-ma ca fac comenzi online de pe emag de peste 5 ani si nu am avut nici o problema. Curierii de multe ori incurca oalele si dupa tot celor de la emag li se sparg in cap...mai bine da-le un telefon, asteapta putin la call center si vorbeste cu un consultant :)
Last edited by Emil B. on 03 Mar 2016, 21:17, edited 1 time in total.
Reason: Marius, in topicul asta nu e vorba de mine sau de intarzierea lor aviz de coletul meu, am comandat acum mult timp de la eMag si mie unul mi-a lasat un gust amar rapiditatea lor, fiecare isi comanda produsele dorite de pe ce site doreste, nu trebuie sa asc
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information