Comanda la mine

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

11 Oct 2010, 20:59

Detalii Show | Afiseaza codul
"Comanda la Mine!", sau "World's Strictest Parents", asa cum este denumit formatul international, este o emisiune de tip Reality, in care adolescenti rebeli si neintelesi au posibilitatea de a-si inlocui parintii cu altii noi, pentru o saptamana. Tinerii s-au saturat de cicaleala parintilor si de atmosfera de acasa si viseaza ca pentru aceasta scurta perioada sa fie liberi, necontrolati si gata de distractie.

Ceea ce nu stiu insa este ca locul in care vor ajunge nu este deloc primitor, iar noii lor parinti cred ca "dr epturi le copilului" sunt doar cuvinte pompoase aruncate intr-o carte...

In fiecare episod, 2 tineri de acest gen (care mereu provoaca scandaluri acasa si la scoala, nu isi asculta deloc parintii, merg la scoala doar pentru a avea un pretext de a pleca de acasa si de a merge in baruri cu prietenii, au corpul acoperit de piercinguri si tatuaje, etc.) sunt dusi departe de casa, intr-un mediu complet strain (daca traiesc intr-un oras mare sunt dusi intr-un sat departe de civilizatie, daca sunt dintr-un sat sunt dusi sa locuiasca cu parinti dintr-un oras, daca provin dintr-o familie instarita, sunt dusi sa locuiasca cu o familie cu o conditie financiara precara, etc)

Indiferent de coltul de tara din care provin acesti parinti ori de situatia lor financiara, ei au un singur lucru in comun: Isi traiesc viata dupa reguli foarte stricte. Asa au fost crescuti si ei la randul lor, asa si-au crescut copiii si asa au de gand sa ii instruiasca si pe cei pe care ii au in grija timp de o saptamana. Fie pentru ca sunt oameni religiosi, fie pentru ca sunt fosti militari, acesti oameni nu concep ca un copil sa nu isi asculte parintii sau sa faca legea in casa.

Astfel, in toata aceasta perioada, copiii vor trebui sa se adapteze regulilor impuse de noii parinti (sa mearga la scoala, sa isi ajute noii parinti prin casa, sa isi faca temele, sa nu mai fumeze, etc). Dar, oare o vor face? Este o mana de fier exact ceea ce le lipsea acestor copii pentru a intra in normalitatea societatii? Sau, oare acesti adolescenti sunt pur si simplu mai mult decat ar putea sa indure chiar si o mana de fier...

Dupa cele 7 zile, copiii se intorc acasa si sunt confruntati cu realitatea - Sunt parintii lor atat de rai si de cicalitori precum i-au considerat ei ori au inteles in sfarsit ca lucrurile ar putea fi mult mai grave si ca ar trebui sa-si aprecieze parintii mai mult... Asta, ramane de vazut.
Multi stim acest reality-show. Am facut acest topic pentru a discuta despre emisiune/ce am invatat de la emisiune.

Pentru cei care nu pot urmari emisiunea la tv, aveti posibilitatea sa o vedeti pe siteul Antena1. CLICK AICI
Image
Image
Image
RoyalServer 2
User avatar
LoLZ00r
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 124
Joined: 06 Oct 2010, 11:47
Detinator Steam: Da
CS Status: '#dce' imi citesti CS Status ?:-w #
Detinator server CS: nu
SteamID: ilussion69
Reputatie: Ban 3 luni !
Location: Hunedoara , Hunedoara ! sau 'in spatele tau =p~ :x
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:01

da foarte tare emisiunea :))
Image
TanaseGabriel
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 29
Joined: 09 Oct 2010, 15:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Calarasi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:04

Ar fi ceva, pentru unii.
Ca au ce sa invete.
DrinKGot.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 834
Joined: 19 Aug 2010, 11:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Detinator server CS: --
SteamID: freaky_cs
Reputatie: Restrictie PM ! [scos]
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 17 times
Been thanked: 43 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:06

Acum este pe Antena1 :))
eXtreamCS.com - User.
User avatar
RedForce
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1478
Joined: 17 Sep 2007, 18:20
Detinator Steam: Da
SteamID: redforcex
Reputatie: Fost moderator
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
0.1/3
Location: Calea Moşilor, Bucureşti
Has thanked: 353 times
Been thanked: 135 times

11 Oct 2010, 21:08

DrinKGot. wrote:Acum este pe Antena1 :))
da... este interesanta emisiunea. :)
User avatar
H3adShoT
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1254
Joined: 03 May 2009, 19:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mai incercati sa-mi furati contul!
Detinator server CS: Nimic
SteamID: PM
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Hunedoara
Has thanked: 47 times
Been thanked: 92 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:11

TzaCaNeL wrote:
Detalii Show | Afiseaza codul
"Comanda la Mine!", sau "World's Strictest Parents", asa cum este denumit formatul international, este o emisiune de tip Reality, in care adolescenti rebeli si neintelesi au posibilitatea de a-si inlocui parintii cu altii noi, pentru o saptamana. Tinerii s-au saturat de cicaleala parintilor si de atmosfera de acasa si viseaza ca pentru aceasta scurta perioada sa fie liberi, necontrolati si gata de distractie.

Ceea ce nu stiu insa este ca locul in care vor ajunge nu este deloc primitor, iar noii lor parinti cred ca "dr epturi le copilului" sunt doar cuvinte pompoase aruncate intr-o carte...

In fiecare episod, 2 tineri de acest gen (care mereu provoaca scandaluri acasa si la scoala, nu isi asculta deloc parintii, merg la scoala doar pentru a avea un pretext de a pleca de acasa si de a merge in baruri cu prietenii, au corpul acoperit de piercinguri si tatuaje, etc.) sunt dusi departe de casa, intr-un mediu complet strain (daca traiesc intr-un oras mare sunt dusi intr-un sat departe de civilizatie, daca sunt dintr-un sat sunt dusi sa locuiasca cu parinti dintr-un oras, daca provin dintr-o familie instarita, sunt dusi sa locuiasca cu o familie cu o conditie financiara precara, etc)

Indiferent de coltul de tara din care provin acesti parinti ori de situatia lor financiara, ei au un singur lucru in comun: Isi traiesc viata dupa reguli foarte stricte. Asa au fost crescuti si ei la randul lor, asa si-au crescut copiii si asa au de gand sa ii instruiasca si pe cei pe care ii au in grija timp de o saptamana. Fie pentru ca sunt oameni religiosi, fie pentru ca sunt fosti militari, acesti oameni nu concep ca un copil sa nu isi asculte parintii sau sa faca legea in casa.

Astfel, in toata aceasta perioada, copiii vor trebui sa se adapteze regulilor impuse de noii parinti (sa mearga la scoala, sa isi ajute noii parinti prin casa, sa isi faca temele, sa nu mai fumeze, etc). Dar, oare o vor face? Este o mana de fier exact ceea ce le lipsea acestor copii pentru a intra in normalitatea societatii? Sau, oare acesti adolescenti sunt pur si simplu mai mult decat ar putea sa indure chiar si o mana de fier...

Dupa cele 7 zile, copiii se intorc acasa si sunt confruntati cu realitatea - Sunt parintii lor atat de rai si de cicalitori precum i-au considerat ei ori au inteles in sfarsit ca lucrurile ar putea fi mult mai grave si ca ar trebui sa-si aprecieze parintii mai mult... Asta, ramane de vazut.
Multi stim acest reality-show. Am facut acest topic pentru a discuta despre emisiune/ce am invatat de la emisiune.

Pentru cei care nu pot urmari emisiunea la tv, aveti posibilitatea sa o vedeti pe siteul Antena1. CLICK AICI
si tu chiar crezi ca e adevarata ?
este TRUCATA !
si sti de ce ?
pentru ca in vacanta de vara au venit astia cu emisiunea lor sa faca la mine in oras la un profesor ( numele lui era Popa daca ai vazut episodu ala )
si am fost cand i-a filmat in oras si le zicea o femeie care era cu ei "mai injurati si voi ca sa vada lumea la tv ca nu sunteti educati" si se apucau aia sa injure
dupa am mers cu ei prin oras si povesteam si sa stiti ca nu erau deloc asa cum ii arata la tv :)
adica pe ei in casa ii punea sa injure pana nu mai puteau dar mi-a povestit Popa ca asa le zicea asta sa injure
deci este trucata la fel ca si 112 politia in actiune , la fel ca tradati in dragoste
deci ...
Retras din activitate.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:13

Mie stiti ce mi se pare putin cam exagerat ? Toti parintii "adoptivi" au o familie cam inchisa. Adica pana mea, nici chiar asa, sa nu iasa copii nici 2-3 ore cu prietenii pe ulita/in fata blocului. E chiar aiurea. Sunt si ei copii, nu animale(nici animalele nu sunt inchise asa).
Image
Image
Image
User avatar
timy_fb
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1729
Joined: 31 Aug 2007, 22:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Daca esti invizibil, poarta-te ca atare
Detinator server CS: Nu
Location: Tarnaveni
Has thanked: 56 times
Been thanked: 37 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:13

Copila aia la 14 aia se drogheaza frate...o mers beata muci acasa ,vomita pe strada.. miar fii rusina in locul ei :-& .
P.S:
TzaCaNeL wrote:Mie stiti ce mi se pare putin cam exagerat ? Toti parintii "adoptivi" au o familie cam inchisa. Adica pana mea, nici chiar asa, sa nu iasa copii nici 2-3 ore cu prietenii pe ulita/in fata blocului. E chiar aiurea. Sunt si ei copii, nu animale(nici animalele nu sunt inchise asa).
Ai dreptate..pai frate nici sa bea cafea nu-i lasa? Da ce le face cafeaua,ii omoara? :O
ImageImageImageImageImageImageImage
TanaseGabriel
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 29
Joined: 09 Oct 2010, 15:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Location: Calarasi
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:17

Aceste intamplari sunt intamplari reale.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:19

H3adShoT wrote:
TzaCaNeL wrote:
Detalii Show | Afiseaza codul
"Comanda la Mine!", sau "World's Strictest Parents", asa cum este denumit formatul international, este o emisiune de tip Reality, in care adolescenti rebeli si neintelesi au posibilitatea de a-si inlocui parintii cu altii noi, pentru o saptamana. Tinerii s-au saturat de cicaleala parintilor si de atmosfera de acasa si viseaza ca pentru aceasta scurta perioada sa fie liberi, necontrolati si gata de distractie.

Ceea ce nu stiu insa este ca locul in care vor ajunge nu este deloc primitor, iar noii lor parinti cred ca "dr epturi le copilului" sunt doar cuvinte pompoase aruncate intr-o carte...

In fiecare episod, 2 tineri de acest gen (care mereu provoaca scandaluri acasa si la scoala, nu isi asculta deloc parintii, merg la scoala doar pentru a avea un pretext de a pleca de acasa si de a merge in baruri cu prietenii, au corpul acoperit de piercinguri si tatuaje, etc.) sunt dusi departe de casa, intr-un mediu complet strain (daca traiesc intr-un oras mare sunt dusi intr-un sat departe de civilizatie, daca sunt dintr-un sat sunt dusi sa locuiasca cu parinti dintr-un oras, daca provin dintr-o familie instarita, sunt dusi sa locuiasca cu o familie cu o conditie financiara precara, etc)

Indiferent de coltul de tara din care provin acesti parinti ori de situatia lor financiara, ei au un singur lucru in comun: Isi traiesc viata dupa reguli foarte stricte. Asa au fost crescuti si ei la randul lor, asa si-au crescut copiii si asa au de gand sa ii instruiasca si pe cei pe care ii au in grija timp de o saptamana. Fie pentru ca sunt oameni religiosi, fie pentru ca sunt fosti militari, acesti oameni nu concep ca un copil sa nu isi asculte parintii sau sa faca legea in casa.

Astfel, in toata aceasta perioada, copiii vor trebui sa se adapteze regulilor impuse de noii parinti (sa mearga la scoala, sa isi ajute noii parinti prin casa, sa isi faca temele, sa nu mai fumeze, etc). Dar, oare o vor face? Este o mana de fier exact ceea ce le lipsea acestor copii pentru a intra in normalitatea societatii? Sau, oare acesti adolescenti sunt pur si simplu mai mult decat ar putea sa indure chiar si o mana de fier...

Dupa cele 7 zile, copiii se intorc acasa si sunt confruntati cu realitatea - Sunt parintii lor atat de rai si de cicalitori precum i-au considerat ei ori au inteles in sfarsit ca lucrurile ar putea fi mult mai grave si ca ar trebui sa-si aprecieze parintii mai mult... Asta, ramane de vazut.
Multi stim acest reality-show. Am facut acest topic pentru a discuta despre emisiune/ce am invatat de la emisiune.

Pentru cei care nu pot urmari emisiunea la tv, aveti posibilitatea sa o vedeti pe siteul Antena1. CLICK AICI
si tu chiar crezi ca e adevarata ?
este TRUCATA !
si stii de ce ?
pentru ca in vacanta de vara au venit astia cu emisiunea lor sa faca la mine in oras la un profesor ( numele lui era Popa daca ai vazut episodu ala )
si am fost cand i-a filmat in oras si le zicea o femeie care era cu ei "mai injurati si voi ca sa vada lumea la tv ca nu sunteti educati" si se apucau aia sa injure
dupa am mers cu ei prin oras si povesteam si sa stiti ca nu erau deloc asa cum ii arata la tv :)
adica pe ei in casa ii punea sa injure pana nu mai puteau dar mi-a povestit Popa ca asa le zicea asta sa injure
deci este trucata la fel ca si 112 politia in actiune , la fel ca tradati in dragoste
deci ...
Da, cred ca este adevarata si stii de ce ? Pentru ca un baiat din oras de la mine a fost la emisiune -> http://webcast.a1.ro/#/COMANDA-LA-MINE/58/s9Kf2yh34aA
Nu am putut vorbi cu el, pentru ca nu l-am mai vazut o perioada, dar mi-a spus o fosta colega ce i-a povestit el. A zis ca este adevarat show-ul, ca , cameramanii sunt exagerati, de aceea i-a si injurat :)) si multe alte chestii.
Image
Image
Image
DrinKGot.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 834
Joined: 19 Aug 2010, 11:10
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Detinator server CS: --
SteamID: freaky_cs
Reputatie: Restrictie PM ! [scos]
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 17 times
Been thanked: 43 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:20

Si ce mai este ciudat ca de fiecare data fata / baiatul le lipseste tatal . Cum naiba frate la fiecare sa fie asa ? :|
eXtreamCS.com - User.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

11 Oct 2010, 21:23

Nu le lipseste la toti, dar faza e ca adolescenti de genul sunt cautati.
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information