Comunităţile de Counter Strike ..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

The Omicron
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 158
Joined: 27 Nov 2012, 14:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Contact:

18 Feb 2013, 19:52

Nu cred ca scoti in fiecare zi "cam 10 euro" . Sa zicem ca scoti o data la 2 zile 10 euro timp de o luna faci 150 euro, adica aproape salariul minim pe economie?

In orice caz, TIO are si el dreptate, si anume ca din cauza ca se deschid 10000 de comunitati si toti vor sa fie bossi, comunitatile mari si vechi scad, chiar daca temporar pentru ca anumiti copii dupa ce esueaza lamentabil cu incercarile lor stupide si tembele. Parerea mea e ca cea mai mare vina pentru asta o au firmele de hosting, care permit oricarui copil care are 10 euro pe telefon sa cumpere un domeniu. Tin minte acum 5-6 ani nu prea avea lumea comunitati din simplul motiv ca nu stia nimeni cum sa faca rost de un domeniu sau ce e ala. "Sistemul" e facut in asa fel incat sa para ca e posibil pentru oricine sa isi deschida comunitate cu care sa aibe succes. E o ideologie infecta cu care s-au spalat creierile copiilor.

Va dau un exemplu personal. Eu am o comunitate de 3 ani, si de atatea ori s-a intamplat ca in acesti 3 ani, unul dintre membrii staffului care avea un anumit grad, si vroia upgrade si nu il primea din cauza factorilor obiectivi gen maturitate, contributie etc., isi deschidea comunitate si convingea o parte din staff sa se duca cu el (copiii prosti) care se intorceau, ce-i drept in numar mai mic ulterior (2-4 saptamani).

Nu e un topic atat de deplasat, doar ca nu isi are rostul, totusi suntem in categoria "discutii" deci zic ca e OK sa se discute pe aceasta tema.
www.xtremexpc.ro

www.xtremexpc.ro/forum

89.44.246.22

89.44.246.138
RoyalServer
Rares.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 411
Joined: 22 Aug 2012, 14:03
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times
Contact:

18 Feb 2013, 20:02

The Omicron wrote:Nu cred ca scoti in fiecare zi "cam 10 euro" . Sa zicem ca scoti o data la 2 zile 10 euro timp de o luna faci 150 euro, adica aproape salariul minim pe economie?

In orice caz, TIO are si el dreptate, si anume ca din cauza ca se deschid 10000 de comunitati si toti vor sa fie bossi, comunitatile mari si vechi scad, chiar daca temporar pentru ca anumiti copii dupa ce esueaza lamentabil cu incercarile lor stupide si tembele. Parerea mea e ca cea mai mare vina pentru asta o au firmele de hosting, care permit oricarui copil care are 10 euro pe telefon sa cumpere un domeniu. Tin minte acum 5-6 ani nu prea avea lumea comunitati din simplul motiv ca nu stia nimeni cum sa faca rost de un domeniu sau ce e ala. "Sistemul" e facut in asa fel incat sa para ca e posibil pentru oricine sa isi deschida comunitate cu care sa aibe succes. E o ideologie infecta cu care s-au spalat creierile copiilor.

Va dau un exemplu personal. Eu am o comunitate de 3 ani, si de atatea ori s-a intamplat ca in acesti 3 ani, unul dintre membrii staffului care avea un anumit grad, si vroia upgrade si nu il primea din cauza factorilor obiectivi gen maturitate, contributie etc., isi deschidea comunitate si convingea o parte din staff sa se duca cu el (copiii prosti) care se intorceau, ce-i drept in numar mai mic ulterior (2-4 saptamani).

Nu e un topic atat de deplasat, doar ca nu isi are rostul, totusi suntem in categoria "discutii" deci zic ca e OK sa se discute pe aceasta tema.
Daca mai detii acea comunitate ,da-mi te rog un PM cu link! Merci.
Sacadat Media !

Yahoo Messenger : r.rarej
User avatar
georgefanrb
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 330
Joined: 30 Jan 2013, 19:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Waiting....
Detinator server CS: Nu mai am !
Location: Pe Giulesti !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times
Contact:

18 Feb 2013, 20:46

TIO aceasi nemultumire si frustrare o am si eu.
Pe tot netul au aparut copii de 13 ani care-si fac comunitati de counter-strike sau mai stiu eu ce..
User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

18 Feb 2013, 20:48

Multi nu cunosc diferenta/diferentele dintre 'un forum' si 'o comunitate de cs'.

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
User avatar
fan_haulin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2592
Joined: 08 Jun 2010, 20:35
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 271 times
Been thanked: 106 times
Contact:

18 Feb 2013, 20:54

Sincer @TIO, eu sunt de parerea ta. Nu ca vreau sa fiu "pupinc#@$st", dar pur si simplu asa este. Am facut si eu acum ceva timp un topic/post asemanator si la fel, am fost luat de 3/10 ca:"ce ma bag eu ?!", "ca sunt banii lor" si etc. Intelegi. In fine. Trecand peste toate astea , intradevar, si eu am o comunitate care cuprinde mai multe servere, ce nu gasesti pe fiecare comunitate (asta insemnand ca nu am numai cs1.6 ca pe toate comunitatiile ). Si intradevar ,daca nu esti unic , nu prea esti bagat in seama, si atunci esti bagat in seama cu un singur scop - sa fi copiat ! Postez destul de multe tutoriale csgo ( traduse din alte limbi de pe diferite site-uri, deci nu sunt foarte unic, dar stiu ca romanu' sta cam prost cu limbile straine deci ii sunt foarte folositoare) . Cu toate acestea am si un server de cs 1.6, dar care este populat spre deosebire de celelalte 2342342 servere si prin modul cel mai "legal" - setmastere. Lucrez si la un mod cs , care va fi unic in ROmania, dar despre asta veti afla pe parcurs. Scuzati-ma ca v-am retinut atata timp. O zi buna !
The Omicron
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 158
Joined: 27 Nov 2012, 14:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Contact:

19 Feb 2013, 01:38

Daca tot cei ce au comunitati mari si vechi posteaza pe-aici. Am un proiect bun care vreau sa-l fac de nivel mondial, non-profit. Vreau sa arat la nivel mondial ca Romania nu e mai prejos de alte tari care au ceva de spus in legatura cu gamingul mondial (Suedia, Danemarca, Rusia). Nu are nicio legatura cu redirectele si este un domeniu neutru. Nu ma intereseaza reclama pentru mine personal sau pentru altcineva.

Pentru detalii PM :) Va rog, nu astia cu comunitati de 2 luni si sa nu ma intrebati ce beneficii aveti, pentru ca asa cum eu nu voi avea beneficii nici voi nu veti avea beneficii, dar cel mai probabil nici investitii :)
www.xtremexpc.ro

www.xtremexpc.ro/forum

89.44.246.22

89.44.246.138
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

19 Feb 2013, 02:24

Aiurea rau de tot topicu' ... nu stiu ce-ti pasa tie ca isi face ala enspe mii de comunitati, servere goale, tutoriale copiate s.a.m.d
Daca n-are ce face sau pur si simplu vrea sa fie el mare smecher nu inteleg cu ce te incomodeaza pe tine.
The Omicron
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 158
Joined: 27 Nov 2012, 14:36
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Contact:

19 Feb 2013, 03:11

Nu e neaparat vorba ca il incomodeaza ceva anume, si-a expus parerea in privinta unui anumit lucru. Nu inteleg ce relevanta are postul tau care este total deplasat si in afara subiectului.
www.xtremexpc.ro

www.xtremexpc.ro/forum

89.44.246.22

89.44.246.138
User avatar
georgefanrb
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 330
Joined: 30 Jan 2013, 19:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Waiting....
Detinator server CS: Nu mai am !
Location: Pe Giulesti !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times
Contact:

19 Feb 2013, 06:33

Pentru astia care au comunitati noi sau nedezvoltate ,topicul asta e o lovitura in subconstient :))
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

19 Feb 2013, 10:04

Hei ... eu nu am nimic cu nimeni , pur şi simplu nu înţeleg rostul a o mie de forumuri de Counter Strike care după ce îşi bagă zeci de euro , se închid .. şi alte chestii de genu. Făceam o comparare între eXtreamCs unde e o muncă frumoasă şi un forum organizat şi restul forumurilor de Counter Strike care nu le văd rostul .. (nu toate) dar ..
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

19 Feb 2013, 10:05

Cum poti sa spui tu ca e un forum organizat?Cand cine vrea deschide aici un subiect fara sa foloseasca functia "Search".Si nu e singurul exemplu.
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

19 Feb 2013, 10:14

Nu mă refeream la acele persoane , mă refeream la staff şi la forum în general.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Mail.RU [Bot], Semrush [Bot] and 236 guests