O comunitate gen PHPBB.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
iNflicted™
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 53
Joined: 26 May 2010, 18:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 1 time

12 Jun 2010, 23:26

Vreau sa fac ceva ( pe domeniu .ro ) gen phpbb.com ca forum spun, ceva cu creatii,support phpbb3,tutoriale,moduri bineinteles totul in romana. Ceva oricum care sa ajunga mare si vizualizat, nu ma intereseaza profitul. Caut si oameni care se pricep bine de tot in PHPBB si care vor sa faca parte din staff ( vreau oamenii foarte seriosi si muncitori in staff ).
Tot odata caut si un nume adecvat pentru asa ceva. Ceva pareri, nu vreau suferinte sau sa va bagati aiurea pentru ca , chiar nu are rost. Nu ma atingeti cu nimic.
RoyalServer 2
User avatar
Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 5172
Joined: 10 May 2008, 21:29
Detinator Steam: Da
CS Status: ^^
SteamID: crazycipry
Reputatie: Fost administrator
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Supervizor CS.eXtreamCS.com
Fost Unbanner ZM.eXtreamCS.com
Fost Contribuitor
Nume anterior: crazy.cipry
Location: Baia Mare
Has thanked: 177 times
Been thanked: 405 times

12 Jun 2010, 23:34

iNflicted™ wrote:Vreau sa fac ceva ( pe domeniu .ro ) gen phpbb.com ca forum spun, ceva cu creatii,support phpbb3,tutoriale,moduri bineinteles totul in romana. Ceva oricum care sa ajunga mare si vizualizat, nu ma intereseaza profitul. Caut si oameni care se pricep bine de tot in PHPBB si care vor sa faca parte din staff ( vreau oamenii foarte seriosi si muncitori in staff ).
Tot odata caut si un nume adecvat pentru asa ceva. Ceva pareri, nu vreau suferinte sau sa va bagati aiurea pentru ca , chiar nu are rost. Nu ma atingeti cu nimic.
Nu tu cereai deunazi script xxx?
Oricum n-ai cum sa-i intreci pe cei de la phpbb.ro.
iNflicted™
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 53
Joined: 26 May 2010, 18:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 1 time

12 Jun 2010, 23:54

Ciprian wrote:
iNflicted™ wrote:Vreau sa fac ceva ( pe domeniu .ro ) gen phpbb.com ca forum spun, ceva cu creatii,support phpbb3,tutoriale,moduri bineinteles totul in romana. Ceva oricum care sa ajunga mare si vizualizat, nu ma intereseaza profitul. Caut si oameni care se pricep bine de tot in PHPBB si care vor sa faca parte din staff ( vreau oamenii foarte seriosi si muncitori in staff ).
Tot odata caut si un nume adecvat pentru asa ceva. Ceva pareri, nu vreau suferinte sau sa va bagati aiurea pentru ca , chiar nu are rost. Nu ma atingeti cu nimic.
Nu tu cereai deunazi script xxx?
Oricum n-ai cum sa-i intreci pe cei de la phpbb.ro.
da, eu ceream, vream sa pun un proiect xx pe picioare pentru ca am auzit ca se aduna multe vizite si se fac bani buni din asa ceva.
Nu am spus ca vreau sa i intrec sau alte prostii pe care tu le gandesti, doar ca vreau sa realizez ceva aproape de ei. ( ma gandesc ca si idee )
User avatar
Grafa
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1115
Joined: 13 Nov 2009, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Intru pe aici sa mai rad!
Reputatie: Fost Moderator
Location: Brasov
Has thanked: 266 times
Been thanked: 185 times
Contact:

13 Jun 2010, 00:14

De ce mereu voi generatia asta 12-15 ani vreti sa creati ceva?
Un forum/site/blog/traker etc? Nu conteaza pe hi2 pe lx sa fie frate,nu conteaza ca mai sunt inca 20000 de comunatati e, lasa sa fie.
Si mai ales ca ziceti'nu vreau sa castig nimic' pai si care mai este rostul?Doar asa sa ajuti alti copii,ca sa ce?sa faca alte forumuri de cs ?
Voi nu va dati seama ca pierdeti multe ore pe zi cu aceste comunitati pe care le deschideti si sperati sa aveti 10000 de unici pe zi si sa se vorbeasca pe filelist despre voi.
In tot acest timp ati putea citii o carte,sau sa iesiti cu prietenii sa traiti si voi viata asta pe afara nu intre 4 pereti pe un scaun.
mai tarziu pe la 23-24 de ani o sa va dati seama ca ati pierdut niste luni/ani degeaba.

*si ce este mai amuzant ca unii care deschid comunatati de ex despre phpbb habar nu au sa il instaleze(nu este vorba despre cazul de fata,nu fac vre'o aluzie, si exemplul este cam dur)
**acum, fiecare este liber sa faca ce vrea ,doar am spus o parere personala.
GrafaStudio
Fiecare generatie e de neegalat,
Ca nu exista comparate intre ele de fapt,
Vorba aceea "Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat! ",
Ideea e ca nimic nu s-a schimbat.
Noi aveam mingi de 35 si tevi cu cornet,
Cei de azi au mobil si acces la net,
Dar nu-i blamam, nu e corect, nu-i o solutie,
Sa facem revolutie pentru evolutie.
T.Daniel

13 Jun 2010, 00:21

mare dreptate are grafa 10x :D
asa dadusem si eu de unu..avea un forum pe hi2.ro cu categorii de suport phpbb / teme / tutoriale si el da mass pe mess: "care ma ajuta sa inst si eu phpbb3 buzzz!"
User avatar
TIO
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1196
Joined: 26 Oct 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
CS Status: Minunat.
Detinator server CS: Nu am
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : kg_kinder , Acid Burn
Location: Cluj
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

13 Jun 2010, 00:24

Si eu eram cum zici tu Grafa.E bine,de ce nu?Inveti,te documentezi.:)La 12 ani faceam tot la 1 luna cate 2 forumuri.:)
ON:phpbb3.ro
pentru ce mai ai tu nevoie de 1 unu?crezi ca rezolvi ceva?nu:)
User avatar
Grafa
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1115
Joined: 13 Nov 2009, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Intru pe aici sa mai rad!
Reputatie: Fost Moderator
Location: Brasov
Has thanked: 266 times
Been thanked: 185 times
Contact:

13 Jun 2010, 00:29

Inveti, nu am zis nimic despre asta.
Poti sa inveti orice,dar eu cred ca ar fi mai bine sa inveti ceva care sa te ajute in viitor.
O comunitate despre cs sau phpbb nu cred ca te ajuta prea mult in viitor.
Un blog eu zic ca este ok sa ai.Si eu am avut si cred ca o sa deschid unul(momentan nu gasesc host free...) dar nu ma uitam la statistici nu eram preocupat de bannere si nebunii, si ce postam eu era personal,ma descarcam si spuneam ce aveam pe suflet,un fel de psiholog imaginar sau virtual.

*peste cativa ani o sa vreti sa aveti timpul de care dispuneti acum si nu o sa il aveti pentru ca asa este viata sau mai bine spus asa o facem noi,ultra-aglomerata.
GrafaStudio
Fiecare generatie e de neegalat,
Ca nu exista comparate intre ele de fapt,
Vorba aceea "Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat! ",
Ideea e ca nimic nu s-a schimbat.
Noi aveam mingi de 35 si tevi cu cornet,
Cei de azi au mobil si acces la net,
Dar nu-i blamam, nu e corect, nu-i o solutie,
Sa facem revolutie pentru evolutie.
iNflicted™
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 53
Joined: 26 May 2010, 18:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 1 time

13 Jun 2010, 00:56

este doar un moft al meu, vreau ceva cu care sa-mi ocup timpul liber si care sa fie si accesat ( vizitat ) de multa lume, si prin care sa ajut si eu .
iNflicted™
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 53
Joined: 26 May 2010, 18:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 1 time

13 Jun 2010, 18:51

sus :)
iNflicted™
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 53
Joined: 26 May 2010, 18:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 1 time

13 Jun 2010, 23:50

up
User avatar
n00b
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 948
Joined: 05 Jan 2010, 22:46
Detinator Steam: Da
CS Status: I`m going to kill you!
Detinator server CS: Cred că da !
Reputatie: Ban 2 luni !
Ban 3 luni !
Has thanked: 93 times
Been thanked: 99 times

14 Jun 2010, 03:12

De ce nu faci in loc de phpBB sa faci vBulletin? Cred ca ai avea destule vizite deoarece nu prea vezi forumuri de vBulletin, eu te-as putea ajuta..
  • Dar de cat sa stai in fata PC-ului toata ziua ocupanduti timpul cu astfel de porcarii, mai bine iti pierzi acel timp cu prieteni, chemi cativa prieteni la tine sa va uitati la un film, iesi cu vreo fata, nu stai in casa in fatza PC-ului ocupandute de asa ceva..
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

14 Jun 2010, 08:40

Eu nu o sa te influentez prin ce cred eu, o sa iti pun cateva intrebari :
1. Cati prieteni ai care se ocupa de programare si de moduri, teme phpbb3 ? (in viata reala)
2. Cati oameni de incredere cunosti care stiu ce inseamna un forum ?
3. Pe cate forumuri ai activat pana acum ? (peste 300 de posturi)
4. Ce poti sa oferi in plus pe forumul tau fata de oricare alt forum ? (Fata de http://phpbb.ro, http://phpbb.com , http://mindfreak.ro de exemplu)
5. Cati ani ai ? Cum te imaginezi peste 10 ani ?
6. Cate ore stai zilnic in fata calculatorului ?

Am pus intrebari tipice unui interviu, daca raspunzi pentru tine la ele iti dai seama daca merita sau nu sa faci ceea ce vrei.
Domeniu : adminbase.ro, postcrunch.ro, phpbbzone.ro
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information