Comunitatile de 'gaming' din ziua de azi

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

25 Oct 2015, 22:06

Sergiu wrote:
COLBYLICIOUS wrote:Comunitatile din ziua de astazi sunt deschise doar pentru bani.
Cu ce sa faci bani ? Cu 200 de membrii si 2 servere luate cu 7 euro pe luna ? Stiu ca era acum cativa ani o comunitate, estcs ( nu e reclama, nu mai exista comunitatea ) care era in competitie cu vechea cuti***** . Valdes, detinatorul baga pe luna cate 5-6 milioane doar in servere, si abia atunci puteai spune ca scotea ceva.

Salutare tuturor , chiar ma bucur sa vad ca unii nu au uitat ce am facut in trecut si imi place sa vad pareri de BINE .

In ziua de astazi este foarte greu sa ai o comunitate de gaming , cresti cu varsta , investesti bani putini , vrei profit . GREU , prea multi copii de 10-12 ani care joaca CS 1.6 sau CS GO .

Am avut 2 comunitati ( dau joinet si estcs ) . Cu prima m-am ridicat , am invatat sa construiesc ceva din nimic , pana in anul 2012 . In vara lui 2012 am facut E si pot spune ca investeam aproximativ 250-300 de lei lunar , din care mai scoteam aproximativ 40-50 de EURO lunar din donatii sau google adsense .

Au fost comunitati bune , care s-au dizolvat din pacate ... coiciu ( pentru cunoscatori ) , joinet ( a ramas la 2 baieti dupa ce am renuntat eu , dar timpul virtual nu il poti compara cu timpul real , asa ca trebuie sa muncesti ) . Acum la putere au ramas indungatii ( respect pentru munca lor ) , leganarii s-au dus in cap ...


RESPECT celor care investesc pentru jucatori , sa nu puna toate tampeniile pe servere si sa fure bani / keyloggere din pc-urile altora .
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
RoyalServer 2
User avatar
NisQ
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4070
Joined: 26 May 2011, 01:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 4k hours and still countin'
Detinator server CS: GG.FRAGWAY.COM
SteamID: nisq4vibe
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: LONDON U.K
Has thanked: 29 times
Been thanked: 75 times
Contact:

25 Oct 2015, 23:05

Nu inteleg care e problema unora dintre voi. Nimeni nu va obliga sa intrati pe un site care foloseste un script nulled, are cateva servere vai de capu lor sau ma rog ...
Eu unul rulez un forum decent din care n-am scos niciun ban si cu cateva servere (din care n-am scos mai nimic) merg si duc mai departe acest "mic proiect" pe care sper sa-l duc cat mai departe si cat mai sus.
Workin' on my sheet - https://dreambabes.co.uk/
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

26 Oct 2015, 00:20

Nu doar comunitatile noi se deschid pentru bani. Si cele vechi la fel.
Nu mai e pe comunitati ce era inainte fiindca se inchid dupa 2 luni si multi pana la urma s-au hotarat sa mai activeze decat pe cele mari si vechi.
Eu cand intru pe un forum nu intru doar pentru serverele de cs. Multe comunitati noi care se axeaza pe cs:go nu mai fac categorii gen discutii generale, photoshop etc. fiindca ei considera ca nu are treaba asa ceva cu o comunitate de cs:go, iar din punctul meu de vedere aici au mult de pierdut.
User avatar
UnBlogger
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 349
Joined: 25 Sep 2015, 19:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc "Ramona suge-o"
Detinator server CS: Sm.realcs.ro
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS
Utilizator neserios ( tepar ) - fost PlayToy
Fond eXtream: 0
Contact:

26 Oct 2015, 09:49

NisQ wrote:Nu inteleg care e problema unora dintre voi. Nimeni nu va obliga sa intrati pe un site care foloseste un script nulled, are cateva servere vai de capu lor sau ma rog ...
Eu unul rulez un forum decent din care n-am scos niciun ban si cu cateva servere (din care n-am scos mai nimic) merg si duc mai departe acest "mic proiect" pe care sper sa-l duc cat mai departe si cat mai sus.
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
Deja de cand ai forumul tau... esti unul singurul care nu numai profit vrea 8-> :O
User avatar
Essex
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 412
Joined: 17 May 2015, 01:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: Rep @RealServer
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
-2 warn (-4 luni club)
Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Rm.Valcea
Contact:

26 Oct 2015, 14:00

Comunitatile din ziua de astazi se populeaza din ce in ce mai greu.,
Seriozitatea dispare.. iar timpul de lucru este unul mare.
Mai bine nu va deschide-ti.
Image
Poiana
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 158
Joined: 14 Sep 2014, 10:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

26 Oct 2015, 15:43

NisQ wrote:Nu inteleg care e problema unora dintre voi. Nimeni nu va obliga sa intrati pe un site care foloseste un script nulled, are cateva servere vai de capu lor sau ma rog ...
Eu unul rulez un forum decent din care n-am scos niciun ban si cu cateva servere (din care n-am scos mai nimic) merg si duc mai departe acest "mic proiect" pe care sper sa-l duc cat mai departe si cat mai sus.
Tu meriti respect doar pentru simplu fapt ca n-ai renuntat. :)

In rest, in afara de indungi care si-au dezvoltat propriile proiecte si gandit in ansamblu ceva care sa tina dar si sa ofere experiente diferite in fiecare an, restu-s doar de umplutura, zic si eu. :)
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

26 Oct 2015, 16:51

Ca detinator de comunitate pot spune ca nu voi folosii niciodata ipb, nici macar cu licenta pentru ca mi se pare monoton. toate platformele sunt la fel, ce e pe o platforma o poti face si pe alta, daca ai cunostiinte sau platesti pe cineva. Mai bine prosilver pe phpbb, decat ipb. Plus ca am incercat sa fiu cat mai unic si sa nu primesc serverele copchiilor in comunitate care pleaca maine ca nu stau eu sa le fac categorie si maine s-o sterg, daca vrei sa evoluezi, evolueaza cu serverele tale, nu pe spinarea altora. + ca nu trebuie sa te uiti la bani, chiar daca scoti calumea din comunitate, toate donatiile care le-am primit s-au dus in servere sau deschiderea altor servere, evident daca n-au fost skinuri sau bani in steam.
Daca vrei sa deschizi o comunitate, alege un nume bun. daca ai cs in nume si ai si server de mc sau gta e o problema. daca nu-ti dai interesul pentru ea sau vrei sa scoti milioanele din prima luna e inca o problema. daca tii servere la hosturi de 3, 4 euro deja trebuie sa te duci la psiholog.
da, indungi e singura comunitate adevarata din romania, fondatorii si-au dat interesul pentru ea si s-au ocupat majoritatea de ceea ce trebuie sa faca. daca fondatorul principal isi bate capu' toata ziua si nu e ajutat, apoi se enerveaza si incepe curatenia, atunci n-ai cum sa evoluezi, exemplu eu.
User avatar
everest.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 881
Joined: 14 Oct 2012, 23:39
Detinator Steam: Da
SteamID: everest_noss
Reputatie: Nume anterior: l0gaN
Membru club (1 martie - 1 mai)
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Iasi

26 Oct 2015, 20:55

Am avut ceva comunitati acum vreo 2 ani . Ce pot sa spun , cam toate erau phpbb3 pe atunci , lumea se batea sa aiba un design ca pe ipb (cred ca asta a daunat foarte mult) . Atunci mai faceai o caterinca era un chat ceva , un radio ...
Image
User avatar
WinNk. #
Super moderator
Super moderator
Posts: 1693
Joined: 06 Dec 2014, 11:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/maduwtf
Reputatie: Super Moderator
Location: Iaşi, România
Has thanked: 38 times
Been thanked: 41 times

26 Oct 2015, 21:21

Voiam sa fac acum cateva zile o comunitate de mixuri bazata pe platforma phpBB3, dar singur n-are rost sa fac nimic :)), am 2 servere de mix care ziua sunt pline, si as putea sa ma extind cat de cat, dar singur mai bine fara :))
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

27 Oct 2015, 06:28

asasinulfantoma wrote:Nu doar comunitatile noi se deschid pentru bani. Si cele vechi la fel.
Nu mai e pe comunitati ce era inainte fiindca se inchid dupa 2 luni si multi pana la urma s-au hotarat sa mai activeze decat pe cele mari si vechi.
Eu cand intru pe un forum nu intru doar pentru serverele de cs. Multe comunitati noi care se axeaza pe cs:go nu mai fac categorii gen discutii generale, photoshop etc. fiindca ei considera ca nu are treaba asa ceva cu o comunitate de cs:go, iar din punctul meu de vedere aici au mult de pierdut.

Depinde la care comunitati vechi te referi, comunitatea in care sunt eu acum si in care am fost mereu ( desii pe parcursul a 6 ani aproape de cand sunt in comunitatea asta am incercat sa-mi fac si eu propria comunitate) comunitate care e din 2000 nu a castigat si nici nu are castiguri si nici nu a incercat sa castige bani prin servere...varste cuprinse intre 20 si 40 de ani , fara copii sparti sau asa mai departe cu platforma vbulletin si tot nu e suficient pentru unii, am observat ca majoritatea jucatoriilor cauta comunitati impopotionate cu fel de fel de culori pe forum, server-ul cat mai plin cu mesaje colorate si pluginuri stupide care ingreuneaza server-ul . Nu mai sunt atrasi doar de jocul de cs 1.6 classic, sa radem pe server sa ne simtim bine cu prietenii ....acum vor vip, grade cat mai mari ( uita ca alea se dau pe merit nu pe ochi frumosi ) si asa mai departe.


Asta incerc eu sa fac cu server-ul pe care-l am acum...sa readuc placerea de a juca cs 1.6 cu jucatori buni care stiu ce este bunul simt cu grade in functie de bunul tau simt , experienta si dedicatia pe care o oferi. Toata lumea se plange ca nu mai exista servere clasice dar habar n-au ce inseamna un server clasic. Era cineva aici care zicea de indungatii...din toate serverele lor cred ca maxim 2 au un staff mai matur, restul sunt conduse tot de copii care n-au o treaba cu jocul asta, nu stiu reguli simple pe care le stie orice jucator care a jucat pe clasice gen pgl , teg si asa mai departe. Exemplu pe harta dust2x2 ct nu are voie sa dea ocol, e logic, harta mica dai ocol terro in dezavantaj nu mai este egalitate in joc. Pe dust2 se joaca doar x1 pana la 6v6 pentru ca nu poti sustine 2x-uri in 2 jucatori la ct si 2 la terro si asa mai departe.

Toate comunitatiile sunt la fel pentru ca asta se cere, cand am avut comunitate pe mybb si pe phpbb nu intra nimeni pe ea...pentru ca eu am zis mereu ( desi multi de aici stiu ca faceam drop-uri bune candva ) am preferat serverele mele sa le populez fara si comunitatea la fel. Din pacate nu a mers si acum consider ca n-are rost sa-mi mai deschid alta comunitate cat timp mai exista redirecte si jucatori non-steam.
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
Mr.Adys
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 194
Joined: 26 Aug 2014, 16:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Oct 2015, 12:01

WinNk. # wrote:Voiam sa fac acum cateva zile o comunitate de mixuri bazata pe platforma phpBB3, dar singur n-are rost sa fac nimic :)), am 2 servere de mix care ziua sunt pline, si as putea sa ma extind cat de cat, dar singur mai bine fara :))
WarNight pentru wars :> . Sa nu uitam de comunitatile cu backup-uri...r***lcs fondatoru de acolo isi pune copyright pe deflection...spune ca termina tema in 2 ore si pune tema ecila..sa nu zic de e*****s aka podzone...backup de pe podzone , mai schimba 2 -3 imagini la tema si trimite mass " New Skin http://www.newskin.ro" . O parte din cei ce isi deschid comunitati o fac doar de dragul de a avea comunitate

EDIT : Sa nu uitam de baietii care copiaza numele comunitatilor..freakz / extream... :troll
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information