Cont limitat PayPal (dileme)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

23 Sep 2015, 13:53

Salut, am cateva nelamuriri si nu am chef sa caut pe forumuri straine, ma gandesc ca multi de aici au experienta cu PP mai mare decat mine.

Problema/dilema e urmatoarea:

Am ajus la limita de 2.500 euro pe an, si am apasat pe butonul View Limits si pe urma pe Receiving limit per year am bifat si am trimis poza la buletin plus o factura de la RDS cu toate detaliile (.pdf direct la firma) necesare. Intrebarea este: Cat dureaza de obicei pentru cazul acesta sa verifice+sa raspunda? Daca totul este OK cu dovezile (PS: +18 ani) vor ridica limita imediat? Sau iarasi dureaza X zile pana ridica limita...

-----

A 2-a intrebare:

Daca treaba de sus dureaza foarte mult (procesul ma refer), as putea sa imi fac alt cont PayPal cu aceleasi date personale si sa atasez contul bancar la el? Sa sterg contul de la PayPalul actual si sa il mut la cel nou, vor exista X zile in care trebuie sa astept? Considerati ca e un cont nou si primesti bani imediat pe el dupa ce il faci (ai +18 ani, ai cardul atasat totul OK)

A 2-a intrebare e in caz ca daca la dilema/intrebarea 1 ar dura foarte mult procesul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 427 guests