Copilul si firma lui de hosting ! =]]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Gammer
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1278
Joined: 11 Mar 2009, 20:53
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm back
Detinator server CS: da
SteamID: cz_gaming
Location: Bucuresti
Has thanked: 152 times
Been thanked: 64 times
Contact:

05 Mar 2011, 10:36

o fii nebun =))
Image
I'M BACK :D
RoyalServer 2
User avatar
SDB
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1361
Joined: 01 Mar 2011, 20:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Va domin!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 56 times
Contact:

05 Mar 2011, 11:01

Asa va trebuie daca cumparati de la toate firmele fantoma , preturi exagerat de mici = teapa / calitate scazuta. Mai bine strangeti , si luati-va krond / gameszone / toolz / quality :)
[regulia][/regulia]
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

http://www.xhlds-host.com - Host de calitate la cele mai mici preturi !


Image
User avatar
sykku#
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 508
Joined: 31 Oct 2010, 01:41
Detinator Steam: Da
CS Status: retired..
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 3 luni !
Ban 3 luni !
Location: 35°41′46″N, 51°25′22″E
Has thanked: 37 times
Been thanked: 53 times

05 Mar 2011, 12:16

si eu am un server la ei...merge cat de cat bine...am avut si eu ceva probleme la ei...cand mi-a zis pe mess ca daca fac magarii imi schimba ip-ul si imi da port :29676 ...ca cica ii consuma serverul meu mult din resurse...ma rog...problemele s-au rezolvat...


RECOMAND THEBIT!
.
User avatar
xNs
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 29 Jan 2011, 20:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Incerc sa inving Criza!
Detinator server CS: Nu mai detin!
SteamID: Nu mai detin!
Reputatie: Ban 2 luni !
Contact:

05 Mar 2011, 15:32

hmmmm...cam ciudat ce spuneti voi aici...fiecare cu parerea lui...deci eu nu ma iau nici dupa voi nici dupa thebit...unii posteaza aici total deplasat de la subiect...doar sa aiba si ei un +1 ...si terminati nu mai vorbiti in necunostinta de cauza..va dati voi cu parerea ca are 12-13 ani(e adevarat ca aici 90 % din forum au sub 16 ani)...presupun ca, daca tot ziceti de toti ca are 12-14 ani..inseamna ca cunoasteti mentalitatea ca si voi sunteti la fel...eu am vorbit cu omu la telefon si are peste 17-18 ani ...chiar vreau sa ma conving cu lagul la servere, care are server de la ei sa imi dea si mie pm cu ip la server sa vad...vroiam sa imi iau dedicat si vreau sa stiu in ce ma bag!
Domenii FREE, fara gluma!

Lingăii (Pupincuriştii)-> Image <-Administratorii ExtreamCs
-------------------------Image--------------------------
Ca să înţelegi că eşti prost, trebuie totuşi să-ţi meargă mintea…

Image
Curand XFINAL va fi trecut pe alt nume...din cauza unor oameni invidiosi!
User avatar
PS-HaldiR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 218
Joined: 04 Mar 2011, 14:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Dati-mi voie pentru ca sa va explic ...
Detinator server CS: CS.PROSTRIKE.NET
Location: Bucharest , Romania
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

05 Mar 2011, 21:03

xNs din ce am auzit pe la alti tovarasi , faza cu dedicatele la el cica ar fi teapa :)
+ ca iti dai seama ce lag o sa aiba serverele pe dedicat , daca si cele care nu sunt pe un dedicat au lag :)
To catch me, you gotta be fast...
To find me, you gotta be smart..
But to be me..
DAMN!
You must be kidding!
User avatar
M.Catalin
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 755
Joined: 07 Sep 2010, 21:40
Detinator Steam: Nu
CS Status: Inactiv 2-3 zile.
Detinator server CS: Nu mai am.
SteamID: Nu mai am.
Reputatie: Restrictie moderator (limbaj vulgar si inselaciune)
Membru Club eXtreamCS (9 luni)
Nume anterioare : Catalin,d.wollen
Location: Mordor.
Has thanked: 95 times
Been thanked: 30 times

05 Mar 2011, 21:23

Haldir,nu mai vorbi aiurea,cat timp ai fost partener cu ei ii pupai si in fund,acum le faci numai reclama negativa,tepe nu dau,sunt firma inregistrata platitori de TVA,doar ca nu au calitate.
User avatar
PS-HaldiR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 218
Joined: 04 Mar 2011, 14:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Dati-mi voie pentru ca sa va explic ...
Detinator server CS: CS.PROSTRIKE.NET
Location: Bucharest , Romania
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

05 Mar 2011, 22:25

Ce partener am fost eu cu ei tati ?
Ca mi'a dat un server 22 slot pentru 1 luna ? aia inseamna sa fii partener ?
Daca nu stii nu mai vorbii ma , daca ii pupam in fund nu mai ajungeam aici , sa stie toata lumea ce " firma " au ei .
Platitori de TVA ? ma indoiesc .
Tu taci , ca nu stii mai multe ca mine despre asa zisa " firma " a domnului Dan .
To catch me, you gotta be fast...
To find me, you gotta be smart..
But to be me..
DAMN!
You must be kidding!
User avatar
xNs
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 83
Joined: 29 Jan 2011, 20:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Incerc sa inving Criza!
Detinator server CS: Nu mai detin!
SteamID: Nu mai detin!
Reputatie: Ban 2 luni !
Contact:

06 Mar 2011, 00:06

Eu am vorbit acum 1 saptamana cu Dan si mi s-a parut un om la locul lui...chiar maine am sa il sun si am sa ii comunic despre postul de aici...la cata invidie este aici pe forumul asta nu mai am deloc incredere ca spun unii ca ala e tepar...etc...pe acest forum sunt oameni precum oile daca unul zice ceva rau de o anumita persoana toti posteaza de rau...atat vede pe forumul asta atat face...ia sa ii ia cineva la purificat pe putoii astia care zic "ala e tepar sau mi-a dat teapa cu nu stiu ce...etc" si sa ii forteze sa puna dovezi concrete...daca nu sa ia warn...ca din cauza la "oamenii" astia altii nevinovati isi pateaza reputatia! Poate or fi si tepari pe acest forum...dar daca 1000 sunt din aia asta nu inseamna ca toti sunt la fel... si inca ceva...ca sa ai firma in romania nu e o fala sau o siguranta..terminati dracu cu astea...SRL este o pierdere foarte mare a unei firme de bani...cere statul taxe peste taxe...eu in viitor cand o sa imi fac firma nici intr-un caz nu aleg SRL ...cunosc o firma care taxele sunt foarte mici spre deosebire de ceilalti....si la fel este numar registru comertului, cui...toate maruntisurile astea!
Sa ai firma SRL nu e o garantie in Romania sa bagati bine la cap!
Ps: ce dracu tot ii pupati in cur pe krond...toti lingaii recomanda krond...asa e romanu pupincurist cand ii e bine...cand nu mai ii e bine vine pe extreamcs si vai ce teapa mi-a dat ala...si pana acum era "frate" cu tipul si firma respectiva..
Eu stiu cum are krond suport si cu dedicatele lui care mananca baze de date....suportul la krond e pe forum..si stai la sfantul asteapta ca sa iti raspunda japitza sau salmus...chiar ma lasa rece krondu lu peste...! firma in familie..!
Domenii FREE, fara gluma!

Lingăii (Pupincuriştii)-> Image <-Administratorii ExtreamCs
-------------------------Image--------------------------
Ca să înţelegi că eşti prost, trebuie totuşi să-ţi meargă mintea…

Image
Curand XFINAL va fi trecut pe alt nume...din cauza unor oameni invidiosi!
User avatar
PS-HaldiR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 218
Joined: 04 Mar 2011, 14:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Dati-mi voie pentru ca sa va explic ...
Detinator server CS: CS.PROSTRIKE.NET
Location: Bucharest , Romania
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

06 Mar 2011, 07:48

=]] auzi si tu ce spune asta =))
Ma vere dute ca te faci de ras =]]]
Nici o firma din romania nu o sa ajunga KROND , la ei nici nu ai nevoie de support tati =)) ca serverele merg impecabil ;)
To catch me, you gotta be fast...
To find me, you gotta be smart..
But to be me..
DAMN!
You must be kidding!
User avatar
ZooMl3sS^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 776
Joined: 22 Apr 2010, 11:23
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma joc..
Location: Satu-Mare
Has thanked: 128 times
Been thanked: 22 times

06 Mar 2011, 10:00

PS-HaldiR wrote:=]] auzi si tu ce spune asta =))
Ma vere dute ca te faci de ras =]]]
Nici o firma din romania nu o sa ajunga KROND , la ei nici nu ai nevoie de support tati =)) ca serverele merg impecabil ;)
aprob :)
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

06 Mar 2011, 10:21

"Eu stiu cum are krond suport si cu dedicatele lui care mananca baze de date....suportul la krond e pe forum..si stai la sfantul asteapta ca sa iti raspunda japitza sau salmus...chiar ma lasa rece krondu lu peste...! firma in familie..! "

Macar stim ca sunt hranite dedicatele :))
Suportu la krond nu e pe forum . Multi prefera forumul pentru ca acolo poti afla raspunsul din partea unui client, mai bine zis pe forumul krond clientii se ajuta intre ei ..
Daca e firma in familie ce ? Taicatu daca isi face o firma si te angajeaza si pe tine si pe maicata nu se numeste firma in familie ?
Si crede-ma calitate ca la krond nu ai sa vezi .

Mersi ca m-ai facut sa rad asa de dimineata :))
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
PS-HaldiR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 218
Joined: 04 Mar 2011, 14:16
Detinator Steam: Da
CS Status: Dati-mi voie pentru ca sa va explic ...
Detinator server CS: CS.PROSTRIKE.NET
Location: Bucharest , Romania
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

06 Mar 2011, 11:06

marius =)) ei nu stiu ce vrobesc :))

Firma care sa ajunga precum KROND nu ai sa vezi in Romania ;)
To catch me, you gotta be fast...
To find me, you gotta be smart..
But to be me..
DAMN!
You must be kidding!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 418 guests