Credeati ca in Romania se traieste greu?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

08 Jun 2009, 19:26

Radu wrote:
IsTI37 wrote:Acum in Romania lenea face legea.

Radu nu cred ca ai dreptate cu ce ai zis mai sus, Transilvania are pamanturi foarte bune doar ca cineva trebuie sa se ocupe de ele. Trebuie scos factorul arsitei din calcul prin irigatii, iar factorul furtului e cel mai probabil. Irigatiile costa aproape la fel de mult ca pretul terenului si daca pamantul nu e protejat tiganii ciordesc tot, inclusiv sistemul de irigatii.
Vezi..nici nu-ti dai seama cat de bune sunt,cum ai zis tu,nu le lucra nimeni. Totul este lasat in mana "bunicilor" si daca ei se duc,nepotii nu o sa se ocupe de el,fi sigur.O sa ajungem sa ne vindem pamanturile bunicilor,ca noi 100% nu o sa ne ocupam de el,cel putin eu.
De unde stii ca nu vin altii si fac totul in locul nostru, apoi vor incasa ei banii ? Ca si in majoritatea cazuriilor de pana acum.
RoyalServer 2
robinho21
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 846
Joined: 08 Jul 2007, 23:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultate...
Reputatie: Fost eXtream Mod
Location: Timisoara
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

08 Jun 2009, 19:39

IsTI37 wrote:Acum in Romania lenea face legea.

Radu nu cred ca ai dreptate cu ce ai zis mai sus, Transilvania are pamanturi foarte bune doar ca cineva trebuie sa se ocupe de ele. Trebuie scos factorul arsitei din calcul prin irigatii apoi sa nu forbim de hoti. Irigatiile costa aproape la fel de mult ca pretul terenului si daca pamantul nu e protejat tiganii ciordesc tot, inclusiv sistemul de irigatii.

Nu comparati Romania cu Moldova, aia n-au nici macar boscheti unde sa se cace, daca am fi avut politicieni capabili am fi depasit multe tari din Europa la capitolul economie. Tara are petrol, gaze, pamanturi, o mare, locatii superbe, aur, argint, carbuni s.a.m.d. Pe scurt avem aproape totul. Nu vad nici o tara care mai presus de Romania in Europa. Ceea ce lipseste tarii astuia e doar mintea si putina perseverenta si nu s-ar mai plange nimeni de saracie.
In Romania e saracie mare :-j , de asta suntem pe primul loc la cele mai multe masini de lux pe cap de locuitor! Si cu asta am spus totul! Trageti voi concluzia care, deja e trasa :-j

Edit: Saracie! M-as simti penibil si eu cu un Audi A4 pe acolo...
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information