Nu credeti ca ar fi timpul ca Romania sa se inarmeze ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply

Sunteti de acord cu inarmarea Romaniei ?

Da
42
56%
Nu
33
44%
 
Total votes: 75
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

14 Feb 2015, 22:34

Blinky1337 wrote:
BRANDY #1 wrote:http://stirileprotv.ro/stiri/actualitat ... ebook.html deja incep inrolarile :))

Putin a declarat acum la Minsk ca va inceta focul in estul Ucrainei, dar cu conditia sa se retraga armata ucraineana de acolo. Deci, practic, sa le revina lor Estul Ucrainei sau sa devina stat independent pentru separatisti. E nebun omu'.
MASTER ~ wrote: "Daca ma inrolati in razboi, ma declar inapt
Caci nu vreau sa fiu erou ïntr-o tara de căcat!" - Ombladon
Aici nu e pe vrute prietene. Te impusca pentru dezertare sau in cel mai bun caz te baga la parnaie.

Si ce-ai prefera, sa stai la parnaie sau sa mori pe front?
Eu as prefera sa mor stiind ca imi apar tara, cu toate ca am votat Nu pentru ca este inutil un razboi chiar nu sa invatat din cele 2 razboaie precedente, oricum stati chill nu mai exista prima linie in razboi acum prima linie este o bomba nucleara si adios. Cei recrutati sunt in caz de rezolva tip gherila ori kamikaze pentru distragere.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
RoyalServer 2
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

14 Feb 2015, 22:52

Si inca ceva de ce numai Germania si Franta au mers la Minsk? de ce nu spania,italia sau tarie vecine a Ucrainei,adica Ro,Polonia,Slovacia,Ungaria si Moldova
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

15 Feb 2015, 01:12

anaconda wrote:
Mitzocul wrote:
Teddy wrote:Ar fi timpu sa urmariti ce zice omu asta: https://www.youtube.com/user/meritocratiaromania .
100% realitate, 100% dreptate, nota 10!

Mi-am facut timp 50 de minute sa ma uit la video si nu regret!

realitatea in care traim
face-ti o pauza din alte activitati si ascultati pe omul asta care spune adevarul despre realitatea in care traim si atrocitatile care vor urma sa fie
pacat ca este urmarit de foarte putini oameni... probabil daca ar sti macar jumatate din Romania adevarurile astea s-ar mai trezi un pic la realitate
Super tare subscribe la omu asta, adevaru pe fata eu il cred si il sustin, omu o da maxim pe felie...

CONCLUZIE: Nu merita sa mori pentru ROMANIA(Teritoriu American), merita sa mori pentru patrie nici decum pentru jegosi aia de americani, mie scarba, daca vine la poarta sa ma inroleze ii scuip.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

15 Feb 2015, 20:16

#Vali
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2611
Joined: 24 Jan 2012, 11:00
Detinator Steam: Da
SteamID: id/spryt3
Reputatie: Fost Moderator
Fost Scripter eXtreamCS.com
1.2 / 3
Location: root
Has thanked: 81 times
Been thanked: 144 times
Contact:

15 Feb 2015, 20:19

Putem sa incepem noi ca CT *** macar 5 runde la CT si luam restu la tero :)

De unde *** ati deviat voi de la razboi la cs? :))
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

15 Feb 2015, 20:55


Foarte bine explicat....inca o data spun, mai bine ma bat cu americanii decat cu rusii, mai ales ca rusii sunt in alianta cu chinezi, din punctul meu de vedere chiar daca se aliaza toate tarile impotriva rusiei si a chinei nu au cum sa invinga...asta e parerea mea !
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

15 Feb 2015, 21:35

Ganja* wrote:

Foarte bine explicat....inca o data spun, mai bine ma bat cu americanii decat cu rusii, mai ales ca rusii sunt in alianta cu chinezi, din punctul meu de vedere chiar daca se aliaza toate tarile impotriva rusiei si a chinei nu au cum sa invinga...asta e parerea mea !
si daca china se baga pentru rusia evident si koreea de nord sare in ajutor:))) e vai si amar
User avatar
DVLM
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 282
Joined: 03 Feb 2015, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: .
Reputatie: User neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: studio
Contact:

15 Feb 2015, 21:44

Nu am de gand sa lupt pentru aceasta tara de rahat. Ma declar inapt si aia e.
odata l-am cunoscut pe Sona.....mi-au disparut banii fara sa comand ceva. :troll
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

15 Feb 2015, 21:57

Important e sa nu ajungem la razboi ca n-are nimeni chef de el. Chinezii nu se baga fara interese, Nord Coreeni trebuie sa se apere de Sud/SUA.

Inarmarea romaniei e o utopie oricum, ca Romania si Europa sa aiba o sansa fata de Rusia toti Carpatii (Romania + Slovacia) ar trebui umpluti cu peste 100 de interceptoare de ultima generatie, 10000 de rachete sol-aer, rachete antitanc sol-sol de mare distanta, chiar rachete orbitale si alte tehnologii pe care nu ni le putem permite. Iar daca s-ar incheia ceva acord pentru acest armament nimeni n-ar putea comenta la ordinele de afara, practic tara ar deveni un satelit. Iar de castigat nu castigam nimic, doar ne asiguram ca Rusia si Peninsula Araba nu poate ataca Europa cu arme nucleare, tancuri sau alte arme.

Foarte putini realizeaza importanta strategica a carpatilor din Slovacia si Romania. Practic din acesti munti se poate opri absolut orice atac (inclusiv nuclear) cu tehnologiile existente. Practic din Romania/Slovacia se poata ataca/apara intreaga Ucraina/Polonia si parti din Rusia la o precizie de 0.5-5m. Unitatile mobile nu au puterea pe care o pot avea interceptoarele si lansatoarele fixe ascunse in munti. Cand aud de forte terestre si prostii de genul imi vine sa rad, fara tancuri nu ai ce discuta in ziua de azi, noi n-avem bani de benzina/motorina, nu de tancuri, alternativa e desigur inarmarea muntilor cu sisteme moderne inteligente de aparare gen Star Wars.
Andrei N.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1365
Joined: 04 Sep 2010, 14:49
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Fost Moderator
Nume anterior: msK, ANGU
Has thanked: 217 times
Been thanked: 202 times
Contact:

15 Feb 2015, 22:46

DVLM wrote:Nu am de gand sa lupt pentru aceasta tara de rahat. Ma declar inapt si aia e.

Uite asa arata un roman adevarat!
.
User avatar
DVLM
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 282
Joined: 03 Feb 2015, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: .
Reputatie: User neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: studio
Contact:

15 Feb 2015, 22:52

Pai asa e. Ea ce mi-a oferit mie ca sa-i ofer si eu ?
odata l-am cunoscut pe Sona.....mi-au disparut banii fara sa comand ceva. :troll
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

15 Feb 2015, 23:17

Sunt de aceeasi parere cu DVLM, ca nu am de gand sa lupt. Dar as face acest lucru din motiv ca nu am pentru ce sa lupt. E problema americanilor ca ei cauta probleme din cauza dolarului si a falimentului economiei lor, nu e problema mea.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information