''Crestinism''

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Kain
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 235
Joined: 25 Dec 2011, 21:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 12 times
Been thanked: 33 times
Contact:

02 Mar 2014, 01:45

Deobicei oamenii cand cauta argumente sau dovezi inseamna ca vor neaparat sa stie un lucru , daca tot nu credeti nu are rost sa mai cereti dovezi.Ce dovediti voi prin asta este starea de nesiguranta si de incultura (neputand sa porti o discutie normala fara sa injuri ca la usa cortului).Legat de asta , in Bibilie scrie ca il poti intalnii pe Dumnezeu oriunde te uiti cu ochii , adica in tot ce ne inconjoara.Poate ca Dumnezeu nu este asa cum il vad altii , dar il putem vedea prin lucrurile care ne inconjoara si care au viata.Legat de dovezi , nu vad ce dovezi iti pot aduce eu tie daca tu oricum nu vrei sa accepti din start niciuna , ba chiar imi ceri incontinu dovezi asta aratand ca nu esti sigur in ceea ce crezi.Daca ati fi chiar asa de nepasatori , va spun eu ca nici nu v-ar interesa subiectul.

Si tot odata nu va uitati neamul si istoria , tara asta a fost cladita pe baza religiei acestea din mosi stramosi si nu trebuie lasata sa piara.
RoyalServer 2
User avatar
Madalin
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3247
Joined: 16 Apr 2007, 14:20
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Dependent
Fost super moderator
Location: Bucuresti.
Has thanked: 109 times
Been thanked: 368 times

02 Mar 2014, 03:09

cine a scris biblia?
ale, ale, ale!
User avatar
Krepo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 250
Joined: 30 Oct 2013, 17:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Potato
Location: Galati
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

02 Mar 2014, 12:33

Kain wrote:Deobicei oamenii cand cauta argumente sau dovezi inseamna ca vor neaparat sa stie un lucru , daca tot nu credeti nu are rost sa mai cereti dovezi.Ce dovediti voi prin asta este starea de nesiguranta si de incultura (neputand sa porti o discutie normala fara sa injuri ca la usa cortului).Legat de asta , in Bibilie scrie ca il poti intalnii pe Dumnezeu oriunde te uiti cu ochii , adica in tot ce ne inconjoara.Poate ca Dumnezeu nu este asa cum il vad altii , dar il putem vedea prin lucrurile care ne inconjoara si care au viata.Legat de dovezi , nu vad ce dovezi iti pot aduce eu tie daca tu oricum nu vrei sa accepti din start niciuna , ba chiar imi ceri incontinu dovezi asta aratand ca nu esti sigur in ceea ce crezi.Daca ati fi chiar asa de nepasatori , va spun eu ca nici nu v-ar interesa subiectul.

Si tot odata nu va uitati neamul si istoria , tara asta a fost cladita pe baza religiei acestea din mosi stramosi si nu trebuie lasata sa piara.
Uite un om care stie despre ce vorbeste :-j
Daca nu crezi nu vad de ce te-ar mai interesa subiectul asta.
Image
Image
Image
Image
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

02 Mar 2014, 12:44

Krepo wrote:
CATAL1N! wrote:
Krepo wrote: Da-ti 2 palme , culca-te iar cand te trezesti mai da-ti 2.

PS: mai bine s-ar da TC la topicul asta. Atata timp cat savantii nu gasesc raspunsuri la problemele legate de religie , niste useri de pe un forum de cs nici atat...
TIPIC, mai mult nu am de zis :) Tu in loc sa-mi dai argumente la ce am scris aici, mi-ai zis sa ma car, inteligent, BRAVO, aplauze.
Daca tu prin faptul ca atunci cand cineva este trimis in iad intelegi ca Dumnezeu lucreaza impreuna cu satana...Eu nu am ce sa iti mai zic...
PS: Vreau sa imi dai tu versetul din Biblie unde scrie ca Dumnezeu cu satana sunt dusmani.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Satan
"În creștinism, diavolul și Satana reprezintă un înger căzut care s-a răzvrătit împotriva lui Dumnezeu. La început purta numele de Satanel, după cădere pierzând sufixul el (acesta însemnând al Domnului)"
Din treaba aia cu lucratul impreuna cu Satana, asta se deduce, nu trebuie sa scrie undeva.
Alte argumente mai solide n-ai, aparatorul pacii ?
User avatar
Krepo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 250
Joined: 30 Oct 2013, 17:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Potato
Location: Galati
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

02 Mar 2014, 12:46

CATAL1N! wrote:
Krepo wrote:
CATAL1N! wrote: TIPIC, mai mult nu am de zis :) Tu in loc sa-mi dai argumente la ce am scris aici, mi-ai zis sa ma car, inteligent, BRAVO, aplauze.
Daca tu prin faptul ca atunci cand cineva este trimis in iad intelegi ca Dumnezeu lucreaza impreuna cu satana...Eu nu am ce sa iti mai zic...
PS: Vreau sa imi dai tu versetul din Biblie unde scrie ca Dumnezeu cu satana sunt dusmani.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Satan
"În creștinism, diavolul și Satana reprezintă un înger căzut care s-a răzvrătit împotriva lui Dumnezeu. La început purta numele de Satanel, după cădere pierzând sufixul el (acesta însemnând al Domnului)"
Din treaba aia cu lucratul impreuna cu Satana, asta se deduce, nu trebuie sa scrie undeva.
Alte argumente mai solide n-ai, aparatorul pacii ?
"S-a razvratit impotriva lui Dumnezeu." De unde si pana unde ai dedus tu faptul ca a te "razvrati" inseamna a deveni dusman cu cineva?
Last edited by Krepo on 02 Mar 2014, 12:48, edited 1 time in total.
Image
Image
Image
Image
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

02 Mar 2014, 12:48

Krepo wrote:
CATAL1N! wrote:
Krepo wrote: Daca tu prin faptul ca atunci cand cineva este trimis in iad intelegi ca Dumnezeu lucreaza impreuna cu satana...Eu nu am ce sa iti mai zic...
PS: Vreau sa imi dai tu versetul din Biblie unde scrie ca Dumnezeu cu satana sunt dusmani.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Satan
"În creștinism, diavolul și Satana reprezintă un înger căzut care s-a răzvrătit împotriva lui Dumnezeu. La început purta numele de Satanel, după cădere pierzând sufixul el (acesta însemnând al Domnului)"
Din treaba aia cu lucratul impreuna cu Satana, asta se deduce, nu trebuie sa scrie undeva.
Alte argumente mai solide n-ai, aparatorul pacii ?
"S-a razvratit impotriva lui Dumnezeu." De unde si pana unde ai dedus tu faptul ca a te "razvrati" inseamna a deveni dusman cu cineva?
Sa zicem ca mie nu-mi convine ce ai facut tu si ma razvratesc impotriva ta, iti vreau raul, suntem prieteni, nu ?
User avatar
Krepo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 250
Joined: 30 Oct 2013, 17:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Potato
Location: Galati
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

02 Mar 2014, 12:50

CATAL1N! wrote:
Krepo wrote:
CATAL1N! wrote: http://ro.wikipedia.org/wiki/Satan
"În creștinism, diavolul și Satana reprezintă un înger căzut care s-a răzvrătit împotriva lui Dumnezeu. La început purta numele de Satanel, după cădere pierzând sufixul el (acesta însemnând al Domnului)"
Din treaba aia cu lucratul impreuna cu Satana, asta se deduce, nu trebuie sa scrie undeva.
Alte argumente mai solide n-ai, aparatorul pacii ?
"S-a razvratit impotriva lui Dumnezeu." De unde si pana unde ai dedus tu faptul ca a te "razvrati" inseamna a deveni dusman cu cineva?
Sa zicem ca mie nu-mi convine ce ai facut tu si ma razvratesc impotriva ta, iti vreau raul, suntem prieteni, nu ?
RĂZVRĂTÍ, răzvrătesc, vb. IV. Tranz. și refl. A (se) răscula, a (se) revolta.
Eu daca ma revolt impotriva unei decizii asta nu inseamna ca ii vreau raul celui care a zis-o. Doar nu sunt de acord cu acea decizie si nu o voi pune in aplicare 8-|
Image
Image
Image
Image
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

02 Mar 2014, 12:56

Krepo wrote:
CATAL1N! wrote:
Krepo wrote: "S-a razvratit impotriva lui Dumnezeu." De unde si pana unde ai dedus tu faptul ca a te "razvrati" inseamna a deveni dusman cu cineva?
Sa zicem ca mie nu-mi convine ce ai facut tu si ma razvratesc impotriva ta, iti vreau raul, suntem prieteni, nu ?
RĂZVRĂTÍ, răzvrătesc, vb. IV. Tranz. și refl. A (se) răscula, a (se) revolta.
Eu daca ma revolt impotriva unei decizii asta nu inseamna ca ii vreau raul celui care a zis-o. Doar nu sunt de acord cu acea decizie si nu o voi pune in aplicare 8-|
Tot acolo bate :)
SATÁNĂ ~e f. 1) (în religia creștină) Ființă imaginară considerată drept spirit al răului; dușman principal al lui Dumnezeu și al omenirii; drac; demon; sarsailă; diavol. 2) fig. Om sau animal cu apucături rele. [G.-D. lui Satana și Satanei] /<sl. satana, ngr. Satanar, fr. satan
Ah, inca ceva, vreau sa-mi raspunzi si la celelalte lucruri.
User avatar
Andrei07
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 28 Dec 2013, 19:34
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Contact:

02 Mar 2014, 13:15

Alex originalul, tu crezi in d.zeu ma?Cand dadeai tepe atunci nu mai o faceai sau te-ai cait?Nenorocitul dq.
Ps:Cred, ma rog darnu merg la biserica, i.as taia in 2 pe toti preotii
User avatar
derp.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 492
Joined: 14 Jan 2012, 00:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Me Gusta!
Location: Galati
Has thanked: 39 times
Been thanked: 18 times

02 Mar 2014, 15:23

Ce imi place cum va certati >:) *Grabs popcorn*
Image
Image
Image
Image
Membru eXtreamCS din 11.08.2008
User avatar
Krepo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 250
Joined: 30 Oct 2013, 17:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Potato
Location: Galati
Has thanked: 7 times
Been thanked: 13 times

02 Mar 2014, 15:28

CATAL1N! wrote:
Krepo wrote:
CATAL1N! wrote: Sa zicem ca mie nu-mi convine ce ai facut tu si ma razvratesc impotriva ta, iti vreau raul, suntem prieteni, nu ?
RĂZVRĂTÍ, răzvrătesc, vb. IV. Tranz. și refl. A (se) răscula, a (se) revolta.
Eu daca ma revolt impotriva unei decizii asta nu inseamna ca ii vreau raul celui care a zis-o. Doar nu sunt de acord cu acea decizie si nu o voi pune in aplicare 8-|
Tot acolo bate :)
SATÁNĂ ~e f. 1) (în religia creștină) Ființă imaginară considerată drept spirit al răului; dușman principal al lui Dumnezeu și al omenirii; drac; demon; sarsailă; diavol. 2) fig. Om sau animal cu apucături rele. [G.-D. lui Satana și Satanei] /<sl. satana, ngr. Satanar, fr. satan
Ah, inca ceva, vreau sa-mi raspunzi si la celelalte lucruri.
La ce sa iti raspund?
Image
Image
Image
Image
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

02 Mar 2014, 15:58

Krepo wrote:
CATAL1N! wrote:
Krepo wrote: RĂZVRĂTÍ, răzvrătesc, vb. IV. Tranz. și refl. A (se) răscula, a (se) revolta.
Eu daca ma revolt impotriva unei decizii asta nu inseamna ca ii vreau raul celui care a zis-o. Doar nu sunt de acord cu acea decizie si nu o voi pune in aplicare 8-|
Tot acolo bate :)
SATÁNĂ ~e f. 1) (în religia creștină) Ființă imaginară considerată drept spirit al răului; dușman principal al lui Dumnezeu și al omenirii; drac; demon; sarsailă; diavol. 2) fig. Om sau animal cu apucături rele. [G.-D. lui Satana și Satanei] /<sl. satana, ngr. Satanar, fr. satan
Ah, inca ceva, vreau sa-mi raspunzi si la celelalte lucruri.
La ce sa iti raspund?
Am mai scris eu ceva in postul initial, daca tot te-ai bagat sa dezbati, vreau sa mi le dezbati si pe alea. Iar la faza cu Satana nu mi-ai adus nimic concret.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information