Crezi in Dumnezeu?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
InsideCSGO
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 496
Joined: 27 Feb 2016, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: Truck Driver USA
Reputatie: Unban achitat
Fond eXtream: 0
Location: N-o sa renunț nici măcar o fracțiune de secunda, fiindcă întotdeauna pierzi dacă renunti la luptă.
Contact:

03 Mar 2016, 16:48

Eu sunt d-zeul vostru :))
Tranzactii efectuate.
Laur@eXtream. 100 euro bancar pe paypal. https://imgur.com/WyxulCp ,
Laur@eXtream. 100 euro bancar pe paypal. https://imgur.com/40aZUCp
Laur@eXtream. 50 lei paysafecard https://imgur.com/a/AhiBf
Laur@eXtream. 100euro bancar pe paypal. https://imgur.com/xclH7M6
Laur@eXtream. 100 lei paysafecard > paypal. https://imgur.com/a/zeKld
Laur@eXtream. 100 lei paysafecard > paypal. https://imgur.com/a/KiYik
RoyalServer 2
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

03 Mar 2016, 19:21

zenner wrote:Iar in alte zile fac serate de poezie si filosofie.
voi nu credeti nici ca v-ati nascut. e o poza sugestiva, nu poti sa o tradezi ca atare , nu posta :)
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

04 Mar 2016, 19:33

Massivescu wrote:O poza care spune 1000 de cuvinte.

Image
De cand pot fetusii sa gandeasca? :troll
User avatar
ericsp
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 284
Joined: 11 Jan 2015, 13:08
Detinator Steam: Da
SteamID: getmesomedonuts
Reputatie: Manager bhop.eXtreamCS.com
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

04 Mar 2016, 23:17

Massivescu wrote:O poza care spune 1000 de cuvinte.

Image
Daca bebelusii ar studia lumea ce ii inconjoara, in cazul de fata pantecul mamei, ar observa existenta mamei. In plis, hrana pe care ei o primesc inainte de nastere tot de la ea e. Dumnezeu nu isi face fizic prezenta in viata de zi cu zi. In concluzie, argimentul tau e invalid.
BHOP.HOWL.RO | !WS !KNIFE !BATTLEPASS | 102.4 TICK | #1 IN ROMANIA
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

04 Mar 2016, 23:44

Raul wrote:Nu, nu cred.
De ce? Pentru mine dovezile conteaza, pana in momentul de fata nu avem dovezi concrete de existenta unei divinitati.
Plus de asta biblia aia e vai de ea, daca o citeste si un copil de 10 ani si-ar da seama ca tot ce scrie acolo e non-sens.
"Lumea a fost creata in 6 zile" - Serios? cat de non sens e asta? Stiinta are dovezi cum ca pamantul ar avea miliarde de ani
Astea sunt doar cateva motive, am o gramada.

Pentru cei care cred in Dumnezeu ii rog sa ne si dovedeasca asta, mie personal nu-mi ajunge daca imi dai niste citate din biblie sau imi spui de nu stiu ce fenomen care este deja explicat de stiinta.
Stiinta poate demonstra tot ce stie dar nu stie tot ,
Ori cat de mult ar incerca , nu sunt explicatii pentru unele chestii care pot sugera interventia unei divinitati .
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

05 Mar 2016, 13:40

Evenimentele WOW din Biblie ateilor li se par imposibile si niste prostii .... dar daca i bagi lui ma-ta 1 spermatozoid care are 4-5 MICRONI ( nici nu poti sa-l vezi cu ochiul ) si din acel nimic iese ceva enorm printr-un proces extrem extrem de complex ... ce sa mai spun , sunt eu nebun si cred in ceva ce nu vad , tu in sinea ta crezi ca ai creier e acelasi ***** nu-l vezi nu-l atingi.

Va dati mari filozofi , biologi si probabil o mica parte din ateii de pe forum circa 1-2 in total =)) chiar sunteti isteti si foarte destepti dar degeaba atata timp cat negati ceva ce si voi stiti in sinea voastra ca exista , nu credeti ( vorbesc cu astia mai "luminati" ) cititi despre "GIULGIUL DE LA TORINO"
Daca Iisus nu a existat si Dumnezeu nu exista atunci de ce MASONII care sunt cei mai puternici la ora actuala din punct de vedere politic si financiar se chinuie din 97' pana in prezent sa indeparteze omul de Dumnezeu si Biserica si desigur au platit oamenii de stiinta sa minta in legatura cu autenticitatea lui si in + au incercat sa-l arda ... desigur am inteles noi Crestinii suntem niste cretini , prosti si spalati pe creier , NOI nu VOI ...da asa o fii
Image
Image
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

05 Mar 2016, 14:20

Bunicu Magic wrote:Evenimentele WOW din Biblie ateilor li se par imposibile si niste prostii .... dar daca i bagi lui ***** 1 spermatozoid care are 4-5 MICRONI ( nici nu poti sa-l vezi cu ochiul ) si din acel nimic iese ceva enorm printr-un proces extrem extrem de complex ... ce sa mai spun , sunt eu nebun si cred in ceva ce nu vad , tu in sinea ta crezi ca ai creier e acelasi ***** nu-l vezi nu-l atingi.

Va dati mari filozofi , biologi si probabil o mica parte din ateii de pe forum circa 1-2 in total =)) chiar sunteti isteti si foarte destepti dar degeaba atata timp cat negati ceva ce si voi stiti in sinea voastra ca exista , nu credeti ( vorbesc cu astia mai "luminati" ) cititi despre "GIULGIUL DE LA TORINO"
Daca Iisus nu a existat si Dumnezeu nu exista atunci de ce MASONII care sunt cei mai puternici la ora actuala din punct de vedere politic si financiar se chinuie din 97' pana in prezent sa indeparteze omul de Dumnezeu si Biserica si desigur au platit oamenii de stiinta sa minta in legatura cu autenticitatea lui si in + au incercat sa-l arda ... desigur am inteles noi Crestinii suntem niste cretini , prosti si spalati pe creier , NOI nu VOI ...da asa o fii
Image
Image
Nu aruncaţi mărgăritarele voastre înaintea porcilor, ca nu cumva să le calce în picioare şi, întorcându-se, să vă sfâşie pe voi.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

14 Mar 2016, 23:36

Am citit asta aseara si am ramas MUT : http://www.tinkode.com/2013/01/the-13-l ... .html#more
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
KayZee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 531
Joined: 05 Mar 2013, 14:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Scripter.
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar ! )

14 Mar 2016, 23:48

.::Adrianix52::. wrote:
Bunicu Magic wrote:
lek9gamer wrote:iata un lucru ce nu are o logica.

religia spune ca alcoolul este 'inamicul' omului .... IISUS TRANSFORMA APA IN VIN.

p


Ciudat....ai o minte cat un purice :
Nu ma refeream la ce spune biblia si ce s-a facut cu ajutorul ei. Ci la faptul ca nu exista o dovada clara de "divinitate".
Sau ok, sa zicem ca exista, sa credem, dar in DUMNEZEU ,nu in biserici si toate chestiile de genu' sau daca tu crezi in dumnezeu, pai tine pentru tine, nu incepe sa pui peste tot icoane, sa zici la toti cat esti tu de credincios,etc. Asta poti sa o faci " pentru tine" . (nu ma refer la tine, ci in general,e un exemplu)
Foarte adevărat. Nu ești obligat să mergi la biserică sau chestii de genul dacă crezi în Dumnezeu.
Să zicem că, cred, dar nu există nici o dovadă , nici una care să demonstreze că e adevărat .
La fel ca cu "karma"
Și ce să zic, poți crede în Dumnezeu atâta timp cât nu te dereglezi și zici că ai văzut față lui Dumnezeu pe asfalt sau pe termopan. Și nu rezolvi nimic dacă zici "Doamne, să fie bine" și tot ce faci e să te rogi și să te închini la termopan. Trebuie să ai inițiativă.
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

15 Mar 2016, 02:05

KayZee wrote: Și ce să zic, poți crede în Dumnezeu atâta timp cât nu te dereglezi și zici că ai văzut față lui Dumnezeu pe asfalt sau pe termopan. Și nu rezolvi nimic dacă zici "Doamne, să fie bine" și tot ce faci e să te rogi și să te închini la termopan. Trebuie să ai inițiativă.
De-ar zice orbul "N-am vazut fata lui Dumnezeu", vina n-ar avea ... dar voi cand sunteti sanatosi si, Slava Domnului, va duce capul, nu-L puteti vedea ?
Dumnezeu este tot ce este. Uita-te-n oglinda, ai sa-l vezi pe Dumnezeu, uita-te pe geam si acolo este. Oare cum te-ar putea surprinde ca pana si in asfalt se lasa a fi vazut pentru cei ce vor sa-l vada ?
Uita-te la un ateu, chiar daca el traieste fara Dumnezeu, Dumnezeu nu traieste fara el.

Luma asta este Dumnezeu peste tot. Nu trebuie decat sa deschizi ochii si sa-L vezi.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

15 Mar 2016, 16:55

AGSQ wrote:
KayZee wrote: Și ce să zic, poți crede în Dumnezeu atâta timp cât nu te dereglezi și zici că ai văzut față lui Dumnezeu pe asfalt sau pe termopan. Și nu rezolvi nimic dacă zici "Doamne, să fie bine" și tot ce faci e să te rogi și să te închini la termopan. Trebuie să ai inițiativă.
De-ar zice orbul "N-am vazut fata lui Dumnezeu", vina n-ar avea ... dar voi cand sunteti sanatosi si, Slava Domnului, va duce capul, nu-L puteti vedea ?
Dumnezeu este tot ce este. Uita-te-n oglinda, ai sa-l vezi pe Dumnezeu, uita-te pe geam si acolo este. Oare cum te-ar putea surprinde ca pana si in asfalt se lasa a fi vazut pentru cei ce vor sa-l vada ?
Uita-te la un ateu, chiar daca el traieste fara Dumnezeu, Dumnezeu nu traieste fara el.

Luma asta este Dumnezeu peste tot. Nu trebuie decat sa deschizi ochii si sa-L vezi.
eu dau laba si vederea mi se intetoseaza, d-aia nu il pot vedea.

totul tine de etica, de ce consideri tu ce e bine si ce nu, nu e nevoie sa-ti bage altii pe gat niste principii. faceti ce credeti voi ca e bine, nu ce vor altii sa va faca sa credeti ce e si ce nu. rest in piss (peace)
User avatar
AGSQ
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 778
Joined: 29 Dec 2014, 23:53
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Contact:

15 Mar 2016, 20:08

iLuSiOn wrote:
AGSQ wrote:
KayZee wrote: Și ce să zic, poți crede în Dumnezeu atâta timp cât nu te dereglezi și zici că ai văzut față lui Dumnezeu pe asfalt sau pe termopan. Și nu rezolvi nimic dacă zici "Doamne, să fie bine" și tot ce faci e să te rogi și să te închini la termopan. Trebuie să ai inițiativă.
De-ar zice orbul "N-am vazut fata lui Dumnezeu", vina n-ar avea ... dar voi cand sunteti sanatosi si, Slava Domnului, va duce capul, nu-L puteti vedea ?
Dumnezeu este tot ce este. Uita-te-n oglinda, ai sa-l vezi pe Dumnezeu, uita-te pe geam si acolo este. Oare cum te-ar putea surprinde ca pana si in asfalt se lasa a fi vazut pentru cei ce vor sa-l vada ?
Uita-te la un ateu, chiar daca el traieste fara Dumnezeu, Dumnezeu nu traieste fara el.

Luma asta este Dumnezeu peste tot. Nu trebuie decat sa deschizi ochii si sa-L vezi.
eu dau laba si vederea mi se intetoseaza, d-aia nu il pot vedea.

totul tine de etica, de ce consideri tu ce e bine si ce nu, nu e nevoie sa-ti bage altii pe gat niste principii. faceti ce credeti voi ca e bine, nu ce vor altii sa va faca sa credeti ce e si ce nu. rest in piss (peace)
Si daca un nene crede ca e bine sa-ti arunce o grenada pe geam ? A facut rau sau bine ?
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.

VPS SSD Ieftin IPv6-Only, in Europa, la doar 0.8€/luna!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot], trekA, Yandex [Bot] and 342 guests