Crezi in Dumnezeu?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
ioang
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1169
Joined: 12 Feb 2011, 14:04
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Fost moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 21 times
Been thanked: 23 times
Contact:

21 Apr 2018, 03:19

WeeRox wrote:Bai astia cu Dumnezeu, daca el ne-a creat pe noi din pamant si ce-a mai facut el acolo, el cum a aparut?
Pana nu aveti raspunsuri la intrebari logice, nu aveti ce sa dovediti, doar printr-o carte?
Va aduc si eu Degetica :troll si o promovez 1000 de ani.
N-ai dat-o prea inteligent bro :frowning2:
RoyalServer 2
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

21 Apr 2018, 12:42

Sorinel wrote:
WeeRox wrote:Bai astia cu Dumnezeu, daca el ne-a creat pe noi din pamant si ce-a mai facut el acolo, el cum a aparut?
Pana nu aveti raspunsuri la intrebari logice, nu aveti ce sa dovediti, doar printr-o carte?
Va aduc si eu Degetica :troll si o promovez 1000 de ani.
da tu cum ai aparut?
Cu siguranta nu m-a creat Dumnezeu din pamant.
@ioang - tot ce am vrut sa zic e ca nu e cea mai plauzibila varianta asta cu Dumnezeu, mai ales ca nu exista dovezi concrete
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

21 Apr 2018, 14:29

chestia ca nu vezi creierul si alte chestii de genul te poti documenta,te duci la o morga daca chiar esti atat de interesat sa vezi un "creier"
chestiile astea nu se pupa cu dumnezeu,dati niste exemple de tot rahatul
t3d
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1695
Joined: 16 Mar 2016, 11:22
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Restrictie mesaje private
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : T3ED
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0

22 Apr 2018, 01:51

Bai astia cu Dumnezeu, daca el ne-a creat pe noi din pamant si ce-a mai facut el acolo, el cum a aparut?
Nu mai veniti aici cu teorii de ignoranti obositi, sa fim seriosi, nici voi nu va credeti.
Am spus-o si ma repet de cate ori este nevoie, divinitate exista, insa asta nu inseamna ca Dumnezeul descris de biserica e cel real, incercati sa ganditi logic incepand de la aparitia omului pana la viata voastra si o sa observati ca nu tot ce zboara, se mananca.
Lista tranzactii extreamcs: | Afiseaza codul
LISTA TRANZACTII EXTREAMCS.COM:
anunturi/dau-105eur-paypal-transferbancar-moneygram-t346743.html
anunturi/dau-125-lei-paysafecard-paypal-t336275.html
anunturi/dau-100-lei-paysafe-19euro-paypal-t332637.html
anunturi/dau-lei-paysafecard-euro-paypal-t332553.html
anunturi/dau-lei-paysafecard-paypal-t332463.html
anunturi/lei-paysafecard-t332130-12.html
anunturi/vand-skins-t331811.html
anunturi/dau-paysafe-paypal-t331631.html
anunturi/dau-paysafecard-paypal-t330515.html
anunturi/caut-designer-photoshop-t327564.html
anunturi/cumpar-cont-lol-t316133.html
anunturi/vand-cont-lol-euw-gold-platin-gold-t339823.html
anunturi/dau-lei-psc-paypal-t341899.html
anunturi/vand-lei-paysafecard-anglia-eur-paypal-t342092.html
anunturi/dau-lei-psc-paypal-t342080.html
anunturi/vand-lei-paysafecard-paypal-t342454.html
anunturi/vand-addons-uri-t342421.html
post2624864.html#p2624864
anunturi/vand-cont-steam-iteme-t342799.html
anunturi/dau-100-lei-psc-paypal-t344372.html
anunturi/dau-lei-psf-eur-t354998.html
User avatar
A k c 3 n 7
Super moderator
Super moderator
Posts: 5139
Joined: 25 Aug 2014, 21:31
Detinator Steam: Da
CS Status: who dares wins
SteamID: Jandarmeria
Reputatie: Super moderator
Moderatorul anului 2023
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fost eXtream Mod
Fost Intermediar
Nume anterior: Sorinel
Fond eXtream: 0
Location: Unknown
Discord: remusakcent
Has thanked: 4 times
Been thanked: 46 times

22 Apr 2018, 01:52

a vrut si el sa para inteligent, dar nu ne-a adus un argument plauzibil
Narcizovski
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2414
Joined: 18 Mar 2011, 21:25
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Fost Membru Club (7 luni)
Nume anterior: aime, Narcis
Ban pe nedrept (scos)
Restrictie PM (scos-club)
Schimbare nume (-2 luni Club)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 301 times
Been thanked: 331 times

22 Apr 2018, 03:13

Am citit aproape toate raspunsurile de aici, eram curios sa vad cate aberatii pot spune unii.
In primul rand: da, cred in Dumnezeu.
Nu, nu sunt genul care merge la biserica doar ca sa vada lumea cat de credincios sunt eu.
Daca esti credincios si crezi in Dumnezeu, nu trebuie neaparat sa mergi la biserica.

Multi au spus ceva de genul: de ce sa ma rog la Dumnezeu pentru a imi da ceva?
Defapt daca te rogi, te rogi pentru ce ai deja, pentru ca de ce ai nevoie se ocupa El in contunuare, atata timp cat tu crezi in El.
Multi cred ca daca se roaga pentru un sac de bani, a II a zi primesc. Nu, nu o sa-l primesti niciodata.
Sa-ti fie rusine sa crezi in Dumnezeu? La asta nu pot comenta, e de la sine inteles ce as putea spune.

Cine crede, sa creada, iar cine nu, sa nu creada. Insa cei care nu cred, probabil la un moment o sa-si dea seama ce se intampla defapt si cine este El.

Code: Select all

„Să nu iei în deșert Numele Domnului, Dumnezeului tău; căci Domnul nu va lăsa nepedepsit pe cel ce va lua în deșert Numele Lui.”
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

22 Apr 2018, 13:53

t3d wrote:
Bai astia cu Dumnezeu, daca el ne-a creat pe noi din pamant si ce-a mai facut el acolo, el cum a aparut?
Nu mai veniti aici cu teorii de ignoranti obositi, sa fim seriosi, nici voi nu va credeti.
Am spus-o si ma repet de cate ori este nevoie, divinitate exista, insa asta nu inseamna ca Dumnezeul descris de biserica e cel real, incercati sa ganditi logic incepand de la aparitia omului pana la viata voastra si o sa observati ca nu tot ce zboara, se mananca.
Nu a intrebat daca tu crezi intr-o divinitate, ci daca tu crezi in Dumnezeu asa cum e el prezentat. Nu inteleg care e problema daca sunt curios depsre originea divinitatii in care crede asa multa lume.
@Sorinel - nu e plauzibil pentru ca tu in continuare esti indoctrinat cu ideea de Dumnezeu de la parinti, ceea ce nu e gresit si probabil pentru ca ai patit niste lucruri la care nu ai gasit o explicatie logica si ai dat-o repede pe Dumnezeu. Daca te pun sa imi aduci un argument cu care sa ma faci sa cred 5% din ce zici in el, nu poti. Sa-mi zici si mie ce te-a facut sa crezi asa cu tarie in el. Dar na, asa e omu', cand esti de alta parere cu el esti prost. Eu ti-am adus un argument plauzibil in urma cu cateva posturi si anume ca nu exista dovezi CONCRETE.
Toti va cacati pe voi ca sunteti credinciosi, credeti in Dumnezeu si daca vedeti un copil pe strada care are o anumita dizabilitate va bateti p**a de el in ultimu' hal ca el nu e ca voi, injurati toata ziua sau faceti multe alte exemple.
User avatar
Blue ;x
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2141
Joined: 16 Jan 2011, 13:07
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 103 times
Been thanked: 171 times
Contact:

22 Apr 2018, 14:52

t3d wrote:
Bai astia cu Dumnezeu, daca el ne-a creat pe noi din pamant si ce-a mai facut el acolo, el cum a aparut?
Nu mai veniti aici cu teorii de ignoranti obositi, sa fim seriosi, nici voi nu va credeti.
Am spus-o si ma repet de cate ori este nevoie, divinitate exista, insa asta nu inseamna ca Dumnezeul descris de biserica e cel real, incercati sa ganditi logic incepand de la aparitia omului pana la viata voastra si o sa observati ca nu tot ce zboara, se mananca.
Auzi, da-mi atunci o explicatie logica in ceea ce privește fiziologia organismului, biochimia organismului, geneza organismului.
Iti dau eu răspunsul daca nu il ai : nu exista explicație. Tot e atât de perfect si bine organizat încât nu ai cum sa explici. Întreaba orice fiziolog/biochimist, orice geniu a știut ca n-are cum sa explice si a crezut in Dumnezeu si in creație. Istoria o spune, numeroase genii și-au exprimat credința.
Image Image

Creez artwork steam - 25 de lei!
Creez logo/banner gratis!
User avatar
A k c 3 n 7
Super moderator
Super moderator
Posts: 5139
Joined: 25 Aug 2014, 21:31
Detinator Steam: Da
CS Status: who dares wins
SteamID: Jandarmeria
Reputatie: Super moderator
Moderatorul anului 2023
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fost eXtream Mod
Fost Intermediar
Nume anterior: Sorinel
Fond eXtream: 0
Location: Unknown
Discord: remusakcent
Has thanked: 4 times
Been thanked: 46 times

22 Apr 2018, 16:18

WeeRox wrote:
t3d wrote:
Bai astia cu Dumnezeu, daca el ne-a creat pe noi din pamant si ce-a mai facut el acolo, el cum a aparut?
Nu mai veniti aici cu teorii de ignoranti obositi, sa fim seriosi, nici voi nu va credeti.
Am spus-o si ma repet de cate ori este nevoie, divinitate exista, insa asta nu inseamna ca Dumnezeul descris de biserica e cel real, incercati sa ganditi logic incepand de la aparitia omului pana la viata voastra si o sa observati ca nu tot ce zboara, se mananca.
Nu a intrebat daca tu crezi intr-o divinitate, ci daca tu crezi in Dumnezeu asa cum e el prezentat. Nu inteleg care e problema daca sunt curios depsre originea divinitatii in care crede asa multa lume.
@Sorinel - nu e plauzibil pentru ca tu in continuare esti indoctrinat cu ideea de Dumnezeu de la parinti, ceea ce nu e gresit si probabil pentru ca ai patit niste lucruri la care nu ai gasit o explicatie logica si ai dat-o repede pe Dumnezeu. Daca te pun sa imi aduci un argument cu care sa ma faci sa cred 5% din ce zici in el, nu poti. Sa-mi zici si mie ce te-a facut sa crezi asa cu tarie in el. Dar na, asa e omu', cand esti de alta parere cu el esti prost. Eu ti-am adus un argument plauzibil in urma cu cateva posturi si anume ca nu exista dovezi CONCRETE.
Toti va cacati pe voi ca sunteti credinciosi, credeti in Dumnezeu si daca vedeti un copil pe strada care are o anumita dizabilitate va bateti p**a de el in ultimu' hal ca el nu e ca voi, injurati toata ziua sau faceti multe alte exemple.
Pot sa-ti aduc N argumente ca exista, dar orice ti-as spune nu ai crede doar spunundu-ti tie
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

22 Apr 2018, 16:25

Sorinel wrote:
WeeRox wrote:
t3d wrote:
Nu mai veniti aici cu teorii de ignoranti obositi, sa fim seriosi, nici voi nu va credeti.
Am spus-o si ma repet de cate ori este nevoie, divinitate exista, insa asta nu inseamna ca Dumnezeul descris de biserica e cel real, incercati sa ganditi logic incepand de la aparitia omului pana la viata voastra si o sa observati ca nu tot ce zboara, se mananca.
Nu a intrebat daca tu crezi intr-o divinitate, ci daca tu crezi in Dumnezeu asa cum e el prezentat. Nu inteleg care e problema daca sunt curios depsre originea divinitatii in care crede asa multa lume.
@Sorinel - nu e plauzibil pentru ca tu in continuare esti indoctrinat cu ideea de Dumnezeu de la parinti, ceea ce nu e gresit si probabil pentru ca ai patit niste lucruri la care nu ai gasit o explicatie logica si ai dat-o repede pe Dumnezeu. Daca te pun sa imi aduci un argument cu care sa ma faci sa cred 5% din ce zici in el, nu poti. Sa-mi zici si mie ce te-a facut sa crezi asa cu tarie in el. Dar na, asa e omu', cand esti de alta parere cu el esti prost. Eu ti-am adus un argument plauzibil in urma cu cateva posturi si anume ca nu exista dovezi CONCRETE.
Toti va cacati pe voi ca sunteti credinciosi, credeti in Dumnezeu si daca vedeti un copil pe strada care are o anumita dizabilitate va bateti p**a de el in ultimu' hal ca el nu e ca voi, injurati toata ziua sau faceti multe alte exemple.
Pot sa-ti aduc N argumente ca exista, dar orice ti-as spune nu ai crede doar spunundu-ti tie
Daca nu imi aduci un argument dovedit e normal sa nu te cred. Iti zic si eu ca eu defapt sunt Bill Gates undercover si vreau sa cumpar forumu', ma crezi daca nu-ti aduc vreun argument?
t3d
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1695
Joined: 16 Mar 2016, 11:22
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Restrictie mesaje private
Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : T3ED
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0

23 Apr 2018, 18:54

Nu a intrebat daca tu crezi intr-o divinitate, ci daca tu crezi in Dumnezeu asa cum e el prezentat. Nu inteleg care e problema daca sunt curios depsre originea divinitatii in care crede asa multa lume.
@Sorinel - nu e plauzibil pentru ca tu in continuare esti indoctrinat cu ideea de Dumnezeu de la parinti, ceea ce nu e gresit si probabil pentru ca ai patit niste lucruri la care nu ai gasit o explicatie logica si ai dat-o repede pe Dumnezeu. Daca te pun sa imi aduci un argument cu care sa ma faci sa cred 5% din ce zici in el, nu poti. Sa-mi zici si mie ce te-a facut sa crezi asa cu tarie in el. Dar na, asa e omu', cand esti de alta parere cu el esti prost. Eu ti-am adus un argument plauzibil in urma cu cateva posturi si anume ca nu exista dovezi CONCRETE.
Toti va cacati pe voi ca sunteti credinciosi, credeti in Dumnezeu si daca vedeti un copil pe strada care are o anumita dizabilitate va bateti p**a de el in ultimu' hal ca el nu e ca voi, injurati toata ziua sau faceti multe alte exemple.
Cap patrat, Dumnezeu inseamna divinitate doar ca este prezentat asa cum religia il prevede. In plus argumentele tale sunt de 2 bani, nu-ti poti da cu parerea despre ce am face noi intr-o situatie ca aia, iar daca nu esti taran normal ca nu vei rade, e vorba sa constientizezi ceea ce faci si faptul ca trebuie sa existe putin de omenie si respect fata de cei din jurul tau. (facand referire la copilul cu dizabilitati)

Eu ti-am spus sa-ti faci o revizuire incepand de la aparitia omului pana la viata ta de astazi.

Gandeste cu creierul si citeste ceea ce scriu oamenii astia de aici, religia e plina de minciuni doar pentru a deruta copii bulversati ca tine si deobicei, ca sa gandeasca in locul tau continuand cu manipularea.

Iar religia a creat cateva ramuri, printre care se enumera "cei cu frica de Dumnezeu, rezultand supunere" , "cei bulversati de Dumnezeu, ateii care plang in pumn ca ei is creati din cartoane" si tu.
Lista tranzactii extreamcs: | Afiseaza codul
LISTA TRANZACTII EXTREAMCS.COM:
anunturi/dau-105eur-paypal-transferbancar-moneygram-t346743.html
anunturi/dau-125-lei-paysafecard-paypal-t336275.html
anunturi/dau-100-lei-paysafe-19euro-paypal-t332637.html
anunturi/dau-lei-paysafecard-euro-paypal-t332553.html
anunturi/dau-lei-paysafecard-paypal-t332463.html
anunturi/lei-paysafecard-t332130-12.html
anunturi/vand-skins-t331811.html
anunturi/dau-paysafe-paypal-t331631.html
anunturi/dau-paysafecard-paypal-t330515.html
anunturi/caut-designer-photoshop-t327564.html
anunturi/cumpar-cont-lol-t316133.html
anunturi/vand-cont-lol-euw-gold-platin-gold-t339823.html
anunturi/dau-lei-psc-paypal-t341899.html
anunturi/vand-lei-paysafecard-anglia-eur-paypal-t342092.html
anunturi/dau-lei-psc-paypal-t342080.html
anunturi/vand-lei-paysafecard-paypal-t342454.html
anunturi/vand-addons-uri-t342421.html
post2624864.html#p2624864
anunturi/vand-cont-steam-iteme-t342799.html
anunturi/dau-100-lei-psc-paypal-t344372.html
anunturi/dau-lei-psf-eur-t354998.html
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

23 Apr 2018, 20:12

t3d wrote:
Nu a intrebat daca tu crezi intr-o divinitate, ci daca tu crezi in Dumnezeu asa cum e el prezentat. Nu inteleg care e problema daca sunt curios depsre originea divinitatii in care crede asa multa lume.
@Sorinel - nu e plauzibil pentru ca tu in continuare esti indoctrinat cu ideea de Dumnezeu de la parinti, ceea ce nu e gresit si probabil pentru ca ai patit niste lucruri la care nu ai gasit o explicatie logica si ai dat-o repede pe Dumnezeu. Daca te pun sa imi aduci un argument cu care sa ma faci sa cred 5% din ce zici in el, nu poti. Sa-mi zici si mie ce te-a facut sa crezi asa cu tarie in el. Dar na, asa e omu', cand esti de alta parere cu el esti prost. Eu ti-am adus un argument plauzibil in urma cu cateva posturi si anume ca nu exista dovezi CONCRETE.
Toti va cacati pe voi ca sunteti credinciosi, credeti in Dumnezeu si daca vedeti un copil pe strada care are o anumita dizabilitate va bateti p**a de el in ultimu' hal ca el nu e ca voi, injurati toata ziua sau faceti multe alte exemple.
Cap patrat, Dumnezeu inseamna divinitate doar ca este prezentat asa cum religia il prevede. In plus argumentele tale sunt de 2 bani, nu-ti poti da cu parerea despre ce am face noi intr-o situatie ca aia, iar daca nu esti taran normal ca nu vei rade, e vorba sa constientizezi ceea ce faci si faptul ca trebuie sa existe putin de omenie si respect fata de cei din jurul tau. (facand referire la copilul cu dizabilitati)

Eu ti-am spus sa-ti faci o revizuire incepand de la aparitia omului pana la viata ta de astazi.

Gandeste cu creierul si citeste ceea ce scriu oamenii astia de aici, religia e plina de minciuni doar pentru a deruta copii bulversati ca tine si deobicei, ca sa gandeasca in locul tau continuand cu manipularea.

Iar religia a creat cateva ramuri, printre care se enumera "cei cu frica de Dumnezeu, rezultand supunere" , "cei bulversati de Dumnezeu, ateii care plang in pumn ca ei is creati din cartoane" si tu.
Nu stiu care dintre noi e cap patrat, tu n-ai inteles la ce m-am referit eu si argumentele aduse de mine nu sunt chiar de 2 bani, chiar daca nu-s foarte bune. In primul rand ei/tu ar trebui sa aduceti argumente la EXISTENTA LUI, ca sa ma convingi pe mine sa te cred, tu crezand cu tarie, nu sa te fac eu sa nu crezi. Daca va pun sa aduceti ceva dovedit stiintific nu aveti ce, asa ca bafta, nu mai comentez in topic ca nu are rost. Ramane doar sa apelati cum face toata lumea la "bunutu' Dumnezeu" cand dati de greu. Eu cred in teoria DOVEDITA stiintific ca am evoluat timp de miliarde de ani si sunt dovezi concrete asupra acestui lucru. Va las pe voi sa credeti ca v-a luat Dumnezeu si a v-a facut din pamant cu toate vasele de sange si toata complexitatea corpului si dupa a zis sa faca si femeia ca se plictisea barbatu'.
Last edited by WeeRox on 23 Apr 2018, 20:16, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 378 guests