Crezi in Dumnezeu?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
A k c 3 n 7
Super moderator
Super moderator
Posts: 5139
Joined: 25 Aug 2014, 21:31
Detinator Steam: Da
CS Status: who dares wins
SteamID: Jandarmeria
Reputatie: Super moderator
Moderatorul anului 2023
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fost eXtream Mod
Fost Intermediar
Nume anterior: Sorinel
Fond eXtream: 0
Location: Unknown
Discord: remusakcent
Has thanked: 4 times
Been thanked: 46 times

23 Apr 2018, 20:14

tu ce argument ne-ai adus ca nu exista?
RoyalServer 2
User avatar
> SKanDaL <
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 20 Dec 2015, 18:11
Detinator Steam: Da
SteamID: Privat
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

23 Apr 2018, 20:27

Majoritatea din topicul asta sunteti penibili !!
In primul rand, de unde atatia filozofi ?Ati citit careva biblia ? Stiti ceva despre religie ? Stiti macar ce inseamna Dumnezeu ? Sau cine este ? ... asta pentru astia care cred in Dumnezeu.
In al doilea rand, voi astia care nu credeti , majoritatea veniti din familii in care religia nu e importanta, parintii voștri nu prea mergeau la biserica, nu prea se rugau sau alte cele, deci nu va invinuiesc ...insa, ganditi-va la asta :

Daca exista Dumnezeu (eu cred ca exista) , voi cei care nu credeti in el, ati pierdut tot ! Insa, daca nu exista Dumnezeu, noi cei care credem nu am pierdut nimic, poate cateva zile din viata daca adunam timpul in care ne-am rugat sau am mers la biserica, atat !

Da, poate credeti in El, dar vi se par ridicole unele sarbatori sau obiceiuri pe care le facem noi crestinii, insa trebuie sa crezi in ceva...
Image
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

23 Apr 2018, 20:29

Sorinel wrote:tu ce argument ne-ai adus ca nu exista?
Tocmai ce am zis ca e dovedit stiintific ca am evoluat timp de miliarde de ani. In plus, intrebarea e Crezi in Dumnezeu? - daca raspund ca nu - aduc argument, adica ala de mai sus - tu daca zici ca da si zici ca ai patit un anumit lucru pe care daca-l povestesti nu te mai cred nici aia mici de la scoala, cred ca eu am castigat. Am intrebat care e originea lui Dumnezeu si nu mi-a raspuns nimeni.
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1902
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 242 times
Contact:

23 Apr 2018, 20:31

Sorinel wrote:tu ce argument ne-ai adus ca nu exista?
o poza rara cu dumnezeu
Image
cat despre cel de mai sus care zice ca nu pierde nimic daca crede si nu exista, si ca eu pierd totul daca nu cred in el si ca exista, ce pierd mai exact ca nu inteleg ? :))
nici voi nu stiti
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

23 Apr 2018, 20:32

blackgate wrote:
Sorinel wrote:tu ce argument ne-ai adus ca nu exista?
o poza rara cu dumnezeu
Image
cat despre cel de mai sus care zice ca nu pierde nimic daca crede si nu exista, si ca eu pierd totul daca nu cred in el si ca exista, ce pierd mai exact ca nu inteleg ? :))
nici voi nu stiti
+1 - voi nici nu stiti sexul lui Dumnezeu
Cand o sa muriti si va duceti la poarta Raiului si va intalniti cu Sf. Petru sau cine sta acolo sa-i ziceti ca i-ati pus partea lui Dumnezeu pe extream si o sa va lase sa intrati in Rai
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

23 Apr 2018, 20:46

Astia care mai veniti la caterinca va alegeti ori cu warn ori cu o pauza modica.
Daca nu puteti aduce argumente , sa legati doua propozitii si sa va exprimati opinia in mod civilizat, suportati consecintele.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1902
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 242 times
Contact:

23 Apr 2018, 21:09

HecaTe wrote:Astia care mai veniti la caterinca va alegeti ori cu warn ori cu o pauza modica.
Daca nu puteti aduce argumente , sa legati doua propozitii si sa va exprimati opinia in mod civilizat, suportati consecintele.
unde e caterinca ? tu ce argument SOLID ai ? ai dovada ? ai poza ? au zis mai multi oameni acelasi lucru si s-a demonstrat ce s-a spus ?
ce spui tu cu simtitul si etc, asta nu e un argument
o sa cer sa ti se dea si tie warn cand postezi aiurea in topicul asta - e normal sa te iau la misto, nu aduci nicio dovada CONCRETA .
ce tupeu pe prichindelul asta :)) tati, uiti ca ai doar o culoare pe ceva virtual ?
las aici asta https://www.facebook.com/neorationalism/ - foarte multe contradictii din prea sfanta voastra biblie si multe alte chestii pe langa.
hecate, nu ai niciun drept sa dai warn atata timp cat tu nu vii cu o dovada; aici e un subiect PE TEMATICA EXISTENTEI LUI DUMNEZMEU, UNDE SCRIE CLAR IN PRIMUL POST CA CINE NU PUNE O DOVADA SAU ADUCE UN ARGUMENT FOARTE SOLID IA WARN ?
User avatar
tenerifeeeee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1039
Joined: 03 Dec 2014, 19:08
Detinator Steam: Da
SteamID: copilzapacit
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Râmnicu Vâlcea

23 Apr 2018, 21:44

Da,eu cred in El
E singurul care ii pot frica
Toti veti merge la El , cand apare o problema toti zic Doamne ajuta-ma sa scap sau ceva in gen

inchina-te seara sau dupa masa si o sa vezi ca te simti altcumva

Asculta poveste omului asta
Min 3:17
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

23 Apr 2018, 21:59

blackgate wrote:
HecaTe wrote:Astia care mai veniti la caterinca va alegeti ori cu warn ori cu o pauza modica.
Daca nu puteti aduce argumente , sa legati doua propozitii si sa va exprimati opinia in mod civilizat, suportati consecintele.
unde e caterinca ? tu ce argument SOLID ai ? ai dovada ? ai poza ? au zis mai multi oameni acelasi lucru si s-a demonstrat ce s-a spus ?
ce spui tu cu simtitul si etc, asta nu e un argument
o sa cer sa ti se dea si tie warn cand postezi aiurea in topicul asta - e normal sa te iau la misto, nu aduci nicio dovada CONCRETA .
ce tupeu pe prichindelul asta :)) tati, uiti ca ai doar o culoare pe ceva virtual ?
las aici asta https://www.facebook.com/neorationalism/ - foarte multe contradictii din prea sfanta voastra biblie si multe alte chestii pe langa.
hecate, nu ai niciun drept sa dai warn atata timp cat tu nu vii cu o dovada; aici e un subiect PE TEMATICA EXISTENTEI LUI DUMNEZMEU, UNDE SCRIE CLAR IN PRIMUL POST CA CINE NU PUNE O DOVADA SAU ADUCE UN ARGUMENT FOARTE SOLID IA WARN ?
Scrie in ragulament ca off-topicul se pedepseste cu warn.
P.S data viitoare cand mai te dai breaz si ma faci prichindel sau altcumva, te vei bucura de un ban de minim 6 luni.
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1902
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 242 times
Contact:

23 Apr 2018, 22:21

si unde e off-topic ? :))) doamneeeee ba frate tu nici nu stii ce e ala off-topic :)) s-a cerut opinia, am spus-o, tu nu ai nicio dovada, nu imi pasa.
ban pentru ? ca-ti zic adevarul ? da-mi ban, platesc sa mi-l scoata si platesc sa-ti scoata si gradu
pentru tenerife, nu toti suntem la fel :) niciodata nu m-am rugat la dumnezeu ca sa-mi mearga bine, o duc bine fiindca eu imi fac viata cum vreau
subiectul asta e mort de mult, nu aveti dovezi ca exista, stiinta a dovedit cum s-a facut pamantul, evolutia, tot; voi inca credeti in basme
User avatar
A k c 3 n 7
Super moderator
Super moderator
Posts: 5139
Joined: 25 Aug 2014, 21:31
Detinator Steam: Da
CS Status: who dares wins
SteamID: Jandarmeria
Reputatie: Super moderator
Moderatorul anului 2023
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fost eXtream Mod
Fost Intermediar
Nume anterior: Sorinel
Fond eXtream: 0
Location: Unknown
Discord: remusakcent
Has thanked: 4 times
Been thanked: 46 times

23 Apr 2018, 22:56

blackgate wrote:si unde e off-topic ? :))) doamneeeee ba frate tu nici nu stii ce e ala off-topic :)) s-a cerut opinia, am spus-o, tu nu ai nicio dovada, nu imi pasa.
ban pentru ? ca-ti zic adevarul ? da-mi ban, platesc sa mi-l scoata si platesc sa-ti scoata si gradu
pentru tenerife, nu toti suntem la fel :) niciodata nu m-am rugat la dumnezeu ca sa-mi mearga bine, o duc bine fiindca eu imi fac viata cum vreau
subiectul asta e mort de mult, nu aveti dovezi ca exista, stiinta a dovedit cum s-a facut pamantul, evolutia, tot; voi inca credeti in basme
stiinta dovedeste multe dar nu pe toate
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

23 Apr 2018, 23:17

tenerifeeeee wrote:Da,eu cred in El
E singurul care ii pot frica
Toti veti merge la El , cand apare o problema toti zic Doamne ajuta-ma sa scap sau ceva in gen

inchina-te seara sau dupa masa si o sa vezi ca te simti altcumva

Asculta poveste omului asta
Min 3:17
Pact cu Dumnezeu :))) A facut Dumnezeu o minune si inculpatul a avut varsta de 17 ani :)) Ce tare e Dumnezeu asta.
On: Vad ca toti spun ca ba stiinta ba credinta si tot asa. Eu unul nu cred deoarece nu are nici un pic de sens si nu am vazut o "minune" sau orice altceva.. Tin minte cand era subiectul ala cu moastele si sigur erau unii "credinciosi" de aici care faceau misto :) (poate ma insel, nu l-am gasit)
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information