Cum aflu parola wi-fi?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

18 May 2015, 12:18

sau te duci si ii dai o bere sa te lasa se ii faci poza la router dedesubt ii zici ca iti trebuie pentru ceva :-?? stiu ca la telekom acolo are parola multi nu o schimba :)))
RoyalServer
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

18 May 2015, 13:35

Cu backtrack din Kali-Linux iti ia in jur de 24 de ore (depinde de parola, daca ii 1234 o afli repede :)) ), ai zeci si sute de tutoriale wifi pentesting pe internet iar tu vi si intrebi pe un forum de CS..
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
breakalex
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 45
Joined: 24 May 2011, 21:59
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Contact:

18 May 2015, 17:15

Sincer am incercat foarte multe programe de spart parola wifi...dar nu se prea poate. Adica e posibil sa spargi parola, prin backtrack....iti da un handshake care trebuie dupa aceea sa il treci prin aircrack-ng...sau mai sunt si altele...dar dureaza foarte mult..iti trebuie o lista foarte elaborata cu posibilele parole si nici asa nu ai sanse sa reuseasca...Am un program care creaza singur parole si le verifica....imi verifica 2500/secunda si imi lua aproape 10 ani ca sa le verifice toate posibile....

27 litere
10 cifre
plus caracterele . , - _

Daca e WEP ai sanse sa gasesti mai repede pentru ca acela cere minim 6 caractere
Daca e WPA sau WPA2-PSK nu ai nici o sansa..decat daca parola e una uzuala.. Daca e ceva "personal" atunci nu ai nici o sansa decat daca are WPA2-PSK cu WPS. Atunci poti sa dai pin la WPS si sa afli parola...aceea e formata doar din cifre si dureaza in jur la 2-3 ore pana o afla, iar prin wps te poti conecta la router si sa afli parola WPA. Ca sa iti dai seama mai usor daca are WPS activ , cand incerci sa te loghezi la acel router trebuie sa iti apara sa introduci un pin. Daca iti cere acest lucru...atunci ai sanse foarte mari sa afli parola.

Sfat. Nu incerca sa spargi parola de Wifi pentru ca daca se afla o sa ai probleme grave, daca proprietarii nu sunt ingaduitori.
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

18 May 2015, 20:13

Mai simplu te duci si il intrebi daca iti da parola, nu trebuie sa spargi parole sau altele. Ii zici acolo ca-i dai o bere din cand in cand si gata.
User avatar
-BlacKodE-
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1193
Joined: 16 Nov 2013, 11:57
Detinator Steam: Da
SteamID: blackode
Reputatie: Fost Super moderator
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

18 May 2015, 20:20

Vlad wrote:Mai simplu te duci si il intrebi daca iti da parola, nu trebuie sa spargi parole sau altele. Ii zici acolo ca-i dai o bere din cand in cand si gata.
Poate vrea sa faca "prostii" de pe netu lui vecinu :troll
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information