Cum demonstrez unei fete ca o iubesc?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
FEELiNG.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 52
Joined: 06 Nov 2010, 08:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Music
Reputatie: Ban 3 luni !
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

12 Nov 2010, 06:59

BoggY wrote:Fa tot posibilul sa o faci fericita din orice gest marunt al tau . Fa-i o surpriza , o surpriza venita de la tine , nu de la google ! Ceva sa o lase cu gura masca , dar vezi sa nu simta sau sa afle ceva de aceasta surpriza . Ceva in vazul lumii . Un exemplu banal , dar care inseamna mult pentru ea . Cand esti langa ea si pe langa voi se afla mai multa lume , chiar daca aveti tangete sau nu cu persoanele alea , tipa in gura mare " Te iubesc maricico " sau cum o cheama .
ps : nu am citit replyurile antecedente sau intregul tau post , doar numele topicului si atat .

Aaa si vezi , ca , chestia asta functioneaza la adolescenti si la persoanele trecute de adolescenta , dar la alea mai romantice !
Oricum nu cred , ca ai avea mai mult de 16 ani ( Asta pentru ca o fata \ un baiat , de o varsta mai mare de 16 ani , chiar si cu un an , nu ar cere ajutor niciodata pe net , mai ales pe un forum de counter-strike ... unde sunt numai suferinte ! ) succes !
Pai el a cerut ajutorul pe forum pentru ca mai stie ca printre cei 10000 de suferinzi, mai exista si cativa cu capul pe umeri si 18+.
RoyalServer 2
User avatar
Dav1d
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1265
Joined: 20 Oct 2009, 07:27
Detinator Steam: Nu
Location: Ploiesti
Has thanked: 103 times
Been thanked: 153 times

12 Nov 2010, 09:37

Mai bine te gandesti putin inainte. Sigur acum vei crede ca asta e tot ce iti doresti , ca ea sigur e aleasa inimii tale. Dar dupa o vreme , E POSIBIL ( s-ar putea ) sa vezi ca nu e chiar asa si sa realizezi ca unele lucruri vin doar de la tine, de la ea nimic, adica gesturi sau dovezi de iubire. Pentru ca fetelor daca le de dai prea multa atentie , li se urca la cap, si cand ai si tu momentele tale in care faci mofturi ( esti indispus , nu ti-a picat bine omleta de dimineata ca avea prea mult ulei sau mai stiu eu ce ) , nu o sa te inteleaga.

Hmm ca sa ii dovedesti ca o iubesti , cand ea a zis ca nu tine cont de bani , nu ar fii chiar inspirat sa ii cumperi ceva. Sigur nu e o dovada de iubire sa fugi pana la magazin si sa dai 25 lei pe un maimutoi care urla I LOVE YOU. Un gest de impresionat ar fi sa ii faci tu o bratara din ata ( cele impletite ) Sigur o sa aprecieze , mai ales ca baietii nu au cea mai mare rabdare si indemanare. Image

Alte sfaturi care sa te ajute pe viitor : --> Sa nu uiti niciodata de ziua ei de nastere / ziua de nume / zilele parintilor / ziua voastra.
--> Sa nu stai mult cu prietenii tai , pe ea sa o neglijezi. Nu zic sa nu stai deloc cu prietenii , ca doar nu-ti lasi prietenii pentru o fata, dar cand ea iti zice sa iesiti afara / in oras / la film / la ea acasa , si prietenii tai iti zic hai ba la un fotbal , mai bine dute cu ea , ca fotbalu poti sa-l joci si in alta zi , dar nu stii daca ea mai are chef si alta data sa iasa cu tine daca o refuzii pentru prietenii.
--> Sa nu alergi dupa caruta care nu te asteapta. Nu pune foarte mult suflet ( mai ales daca inainte nu ati fost amici si nu ai cunoscut-o bine inainte ) s-ar putea sa nu fie chiar ea iubirea vietii tale si sa iti dai seama apoi cat de orb ai fost si ca nu i-ai vazut adevarata fata. Cine stie ( Doamne Fereste ) mai aflii si ca are o relatie de 8-10 luni cu altu

Sper sa te fii ajutat. In esenta arata-i ca o iubeste prin un gest sau ceva facut de tine nu de google ( cum a zis si boggy ) dar fa lucru asta doar daca esti convins ca merita. Daca nu esti tu impacat ca merita mai bine renunti acum , decat cand o sa iti para rau :) ! Bafta cu fata
Vreau sa fiu o stea, eu pot sa stralucesc
Si nu ma pune la perete, acum ca pot s-o dovedesc
Lasa-ma sa lupt, tu nu vezi ca nu cedez?
Lasa-ma macar in gand, fericirea s-o vanez !
User avatar
Eraven
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 137
Joined: 15 Jun 2010, 22:29
Detinator Steam: Da
Location: Alhos Vedros
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times
Contact:

12 Nov 2010, 09:41

CristiaN wrote:Incerci sa te apropii de ea cat mai mult, sa cauti subiecte de discutie. Sa aflii ce probleme are si s-o consolezi. Cam asta e primul pas pe care trebuie sa-l faci ! :)
Nu se putea mai bine. Asta-i primul si cel mai recomandat pas :)
Image
Mai mult decat viata, imi iubesc libertatea. Schiller
Ploaia neagra ma stropeste si ma lasa ud. The StormBringer
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

12 Nov 2010, 14:18

Ia incearca sa te distantezi de ea si vezi cum reactioneaza :-? (fara sto`)
User avatar
love.zuzuck ;x
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 10 Nov 2010, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 65 times
Been thanked: 8 times
Contact:

12 Nov 2010, 14:24

aNNakin wrote:Ia incearca sa te distantezi de ea si vezi cum reactioneaza :-? (fara sto`)
Exact...


Acum zic cum am facut eu cu fata de la avatar...

Cand am vazut-o prima data, pur si simplu eram mort. Am incercat sa vorbesc cu ea, cateva vrajeli(cred ca am facut si topic aici), si pana la urma a acceptat sa fie cu mine. Dupa 2 zile mi-a spus ca numai vrea sa fim impreuna pentru ca nu a stat niciodata cu un baiat care il cunostea de cateva zile si chestii d'astea..
De atunci nu prea am mai bagat-o in seama, cand venea langa mine plecam in alta parte si tot asa (chiar daca mie imi placea ingrozitor de ea).
Intr-o dimineata, m-a sunat....si mi-a spus tot ce avea pe suflet...daca intelegi :) ....Eu zic sa incerci si asa :).

Nu stiu daca te intereseaza chestia asta, dar eu ti-am dat un sfat...acum depinde daca si ea te place :).

Code: Select all

» [s]0nyk^ « Sonyk: care stie daca sterg aia in care intru in cs si nu o mai am cum mai intru in cs ala? (
el e ma =)).
damnatu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 182
Joined: 20 Jun 2007, 12:30
Detinator Steam: Da
CS Status: asta?!
Location: Sub papuc
Has thanked: 1 time
Been thanked: 39 times

12 Nov 2010, 14:50

fa-i un compliment... ce par frumos ai, pacat ca-ti iese din nas.

au zis bine baietii mai sus, urmeaza-le sfatul care crezi ca ti s-ar potrivi
User avatar
KoOLa007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2243
Joined: 10 Feb 2009, 20:05
Detinator Steam: Nu
CS Status: Viaţa-i doar un vis pe bani!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Location: România/Constanţa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 138 times

12 Nov 2010, 15:26

Grafa wrote:Nici o sansa.
Mai bine iesi cu prietenii tai si bei bere decat sa ii arati ca o iubesti.


Mare dreptate aici si corectitudine!
Road to 3k.
Nutriday
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 09 Nov 2010, 16:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

12 Nov 2010, 15:32

Incearca sa o sustii in tot ce face , fai complimente
User avatar
TAVY
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5889
Joined: 08 Sep 2008, 05:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Dusmaniti-ma toti
Detinator server CS: Nu
SteamID: hnz21
Reputatie: Fost Administrator
Location: Bangkok/Thailanda
Has thanked: 238 times
Been thanked: 316 times
Contact:

12 Nov 2010, 15:46

off: decat sa iti iei belea pe cap de acum mai bine lasa fara :)
on: o sa isi dea seama cu timpu ca o iubesti :P nu pur si simplu " asta ma iubeste " daca te comporti frumos, mai faci si cate o surpriza ceva atunci fata o sa vada ca tu tii la ea :)
Bafta
lotto_parazitu - ID public si NU sunt intermediar
am iesit la pensie
vim
Programator eXtream
Programator eXtream
Posts: 853
Joined: 29 May 2009, 19:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Trag cu praştia !
Reputatie: Fost programator web eXtreamCS
Administrator tehnic
Sysadmin
Location: Bucureşti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 342 times

13 Nov 2010, 01:56

dNTz wrote:Mi-a zis o fata ca sa-i castig increderea trebuie sa-i dovedesc ca o iubesc.
Increderea nu se cere, ci se castiga ; iubirea nu se conditioneaza ci se traieste.
I'm not antisocial, I'm just not user friendly.
⎯ retired
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

13 Nov 2010, 16:58

De sex ati auzit ?
User avatar
love.zuzuck ;x
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 132
Joined: 10 Nov 2010, 20:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 65 times
Been thanked: 8 times
Contact:

13 Nov 2010, 17:01

IsTI37 wrote:De sex ati auzit ?
Ce sa spunem acum...


La 16 ani sa`i ceri unei fete din prima sa faci sex cu ea, nu cred ca este chiar bine..mai ales daca o iubesti. Eu zic ca toate la timpul lor, iar cand fata este pregatita sa faca acest pas, 100 % iti arata chestia asta.
Eu vorbesc in cazul in care este virgina, altfel....:)

Code: Select all

» [s]0nyk^ « Sonyk: care stie daca sterg aia in care intru in cs si nu o mai am cum mai intru in cs ala? (
el e ma =)).
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot], Google [Bot] and 419 guests