Cum sa ma ingras?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Raul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2339
Joined: 03 Feb 2012, 11:33
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/raulll
Reputatie: Fost administrator
Location: Germany
Has thanked: 44 times
Been thanked: 121 times

13 May 2015, 22:56

scosmynnnn wrote:Mananca ciorba multa,eu de vara trecuta de cand m-am pus pe ciorbe m-am ingrasat calumea,am 61kg si 1,71 inaltime parca..

Eram slab rau inainte,tu fa cum iti spun eu ca n-am de ce sa mint.
mizeria aia nu poate toata lumea sa o manance lol :troll
RoyalServer 2
Poiana
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 158
Joined: 14 Sep 2014, 10:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 May 2015, 08:42

Cristianos wrote:
S3ekEr^ wrote:
Itsirc wrote:Dava-n ... cu metabolismul ... ca oricine se poate ingrasa si oricine poate slabi.
Esti pamant de flori, ti-o spun din suflet, daca metabolismul tau este intr-un fel, doar sa-l dai peste cap sa ai sansa sa te ingrasi sau sa slabesti, eu mananc foarte mult, mananc o paine singur la masa si tot nu ma pot ingrasa, am 60kg si nu pot sa slabesc sau sa ma ingras, deci data viitoare informeaza-te pe google inainte sa scoti ceva pe gura
Nu exista "nu ma pot ingras" exista "nu mananc destul"
ON: incearca sa mananci putin si des,odata la doua-trei ore si mananca noaptea,baga multi carbohidrati
Nu am pofta de mancare. Am incercat tot felul de suplimente care cresc pofta dar pe mine nu m-au ajutat.

Si in plus, dupa cum spuneam mai sus, imi este si greu din punct de vedere al timpului sa mananc asa cum spui tu, lucrez 8 ore/zi in 3 schimburi. Nu imi permit cand sunt la munca sa tot plec sa bag ceva in mine plus ca nici macar nu-mi pot face un program de a manca mereu la ore fixe din cauza celor 3 schimburi.
User avatar
MASTER ~
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3651
Joined: 05 Nov 2007, 01:25
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Restrictie moderator
Has thanked: 7 times
Been thanked: 19 times

14 May 2015, 08:45

fa-i efort zilnic sa vezi cum iti vine pofta de mancare ;) daca stai in casa toata ziua slabe sanse
Poiana
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 158
Joined: 14 Sep 2014, 10:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

14 May 2015, 08:50

MASTER ~ wrote:fa-i efort zilnic sa vezi cum iti vine pofta de mancare ;) daca stai in casa toata ziua slabe sanse
Nu stau in casa toata ziua. O mai zic odata, pentru a 3 oara, lucrez deci sedentar nu sunt de nici un fel. Dupa ce vin de la munca (indiferent de schimbul care sunt saptamana aia), alerg, cam 5km/zi, alergat usor pentru mentinerea rezistentei. E adevarat dupa tura aia, mi-i se face foame mai tare dar cam atat, doar atunci simt o pofta mai mare, in rest.. e la fel.
User avatar
Lastride
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1044
Joined: 13 Jul 2010, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Living
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: mafyotu19
Location: Valcea
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times
Contact:

14 May 2015, 13:33

E o chestie psihologica pofta asta de mancare ... eu mancam odata pe zi (serios). Pana cand m-am saturat si am dat cu pumnu in masa , am mancat de ma durea burta aveam greturi , ma durea capu. E foarte greu la inceput pana treci de pragul asta si iti maresti putin stomacul.
Acum mananc la doua ore lejer , chestia e sa ai ce :))
ImageImage
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

*Atentie la cei care spun ca sunt EU si vor sa faca tranzactie.Mai multe cazuri am intalnit saptamana asta.Singurul meu id este: [email protected]
User avatar
GRANDE .
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 669
Joined: 08 Apr 2015, 12:56
Detinator Steam: Da
CS Status: I control everything about ZOMBIE MOD !
Detinator server CS: ZM.DEVILZ.RO / ZM 64
SteamID: grandeftw
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Location: Hanovr, Germania ~ 1200KM distanta. Suburbia "Los Angeles" =]
Contact:

14 May 2015, 14:53

Ce prosti sunteti :troll

Ba patroane, baga tata in fiecare zi ceafa de porc cu niste mititei si cartofi prajiti, mai baga si 2-3 sticle suc + 2 pachete de tigari, stai la pc sau daca iesi pe-afara sa NU DEA SFANTU SA FACI EFORT.
reteta laurwtf 2015.
"Am sangele rece ca si gheata, ca printre rechini mi-am trait viata."
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

14 May 2015, 15:50

GRANDE . wrote:Ce prosti sunteti :troll

Ba patroane, baga tata in fiecare zi ceafa de porc cu niste mititei si cartofi prajiti, mai baga si 2-3 sticle suc + 2 pachete de tigari, stai la pc sau daca iesi pe-afara sa NU DEA SFANTU SA FACI EFORT.
reteta laurwtf 2015.
Asculta-l, stie ce zice
Sorin-Cool
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 742
Joined: 02 Jan 2014, 01:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Contact:

14 May 2015, 16:12

Încetează sa mai faci sex 1 luna 2 si ai sa vezi . Făcând sex iti cureti organismul si elimini nu stiu cate calori
Descarca Muzica de pe youtube usor si rapid . http://descarcamuzica.eu
User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

14 May 2015, 16:16

Sorin-Cool wrote:Încetează sa mai faci sex 1 luna 2 si ai sa vezi . Făcând sex iti cureti organismul si elimini nu stiu cate calori
:troll
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

14 May 2015, 19:15

Sorin-Cool wrote:Încetează sa mai faci sex 1 luna 2 si ai sa vezi . Făcând sex iti cureti organismul si elimini nu stiu cate calori
mai bine mor :meme
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

14 May 2015, 20:15

Dupa spusele tale ai o viata activa. Trebuie sa sti ca trebuie sa-ti depasesti cu mult caloriile zilnice. Pentru ca arzi aproape 2000kcal doar stand, apai daca si faci efort acestea pot ajunge si pana la 3000. Incearca sa-ti masori caloriile si macronutrientii, consuma intre 800~1100 la fiecare masa pentru rezultate bune (cat mai multi carbohidrati complecsi si grasimi)
Stay chill.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information